شنبه, 09 مهر 1401 - Friday, 30 September 2022

سخن مردم" فرمانداردشتستان:آزمایشگاه تشخیص مولکولی ویروس کرونا با اعتبار سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان دردشتستان افتتاح شد.

sokhanemardom 338

به گزارش سخن مردم" آزمایشگاه کرونا دشتستان مزین به نام شهید فخری شهید سلامت استان ،به دستور استاندار بوشهر ، رییس علوم پزشکی استان به صورت ویدئو کنفرانس ،وبا حضور فرماندار دشتستان ، معاون برنامه ریزی فرمانداری، رییس شبکه بهداشت و درمان و خیرین در مرکز این ساختمان (شهر برازجان) با اعتبار سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان افتتاح شد.

مهندس عبدالکریم گراوند با قدردانی از تلاش های کادر درمان استان به ویژه شهرستان دشتستان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سلامت استان شهیدان فخری و خلیلی افزود: باید از اهتمام ویژه ویز و معاون بهداشتی وزیر بهداشت هم در توجه به مسائل درمانی استان و کمک به راه اندازی این مرکز تشخیصی نهایت قدردانی را داشته باشم.

گراوند گفت: انتظار داریم در کنار این آزمایشگاه کرونا، نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در دستور کار دستگاه های مربوطه قرار گیرد. بایدبرای مقابله با کرونا اصل را بر پیشگیری بگذاریم تا شاهد کنترل این بیماری باشیم.

وی از آقای بحرانی خیر دشتستانی که برای راه اندازی این مرکز آزمایشگاهی به بخش درمان استان کمک کرد قدردانی نمود.

sokhanemardom 339

فرماندار شهرستان دشتستان گفت: ساختمان آزمایشگاه تشخیص مولکولی(کرونا) شهرستان دشتستان خیر ساز می باشد که در زمینی به مساحت 150 متر مربع که توسط هیات امنای مسجد امام علی (ع)شهر برازجان اهدا شده است و با هزینه ؛ شش میلیارد ریال توسط خیر، خانواده دکتر بحرانی احداث گردیده است.

مهندس فتح الله نوروزی بیان کرد: برای تجهییز و راه اندازی این آزمایشگاه ، 36 میلیارد ریال هزینه شده که 20 میلیارد ریال تجهییزات پزشکی که توسط دانشگاه علوم پزشکی تامین شده است و 16 میلیارد ریال صرف خرید تجهییزات غیر پزشکی شده که توسط اعضای خیر ین تامین سلامت شهرستان تامین شده است .

مهندس نوروزی با تشکر از کادر بهداشت و درمان و تلاشهای شبانه روزی آنها تصریح کرد: امیدواریم با راه اندازی این آزمایشگاه خدماتی در راستای مقابله با کرونا به مردم شریف شهرستان ارائه شود.

ماریا خویشدوست رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در مراسم افتتاح این پروژه گفت: با توجه به جمعیت شهرستان دشتستان، و حجم بالای آزمایشات تصمیم به ره اندازی ازمایشگاه کرونا در شهرستان گرفتیم که با همت و همراهی ,وزارت بهداشت و درمان ، ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و فرماندار دشتستان و نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و همچنین همکاری صمیمانه و پرتلاش اعضای خیرین تامین سلامت شهرستان توانستیم این آزمایشگاه را به ارزش 36 میلیارد ریال تجهییز و به بهره برداری برسانیم .

ماریا خویشدوست افزود: با راه اندازی این آزمایشگاه ، جوابدهی آزمایشات با سرعت بیشتری انجام می گیرد و به دنبال آن خدمات درمانی برای بیماران به موقع توسط کادر بهداشت و درمان ارائه می گردد که در کنترل و پیشگیری از این بیماری موثر خواهد بود.

خویشدوست بیان کرد: تمامی افراد گروه هدف که دارای علایم و یا مشکوک به کرونا باشند (مادران باردار، بیماران زمینه ای مانند قلبی و عروقی ، دیابت ، فشارخون) بیماران سرطانی ، کلیوی و افراد بالای 60 سال بعد از غربالگری توسط پزشک ، از انها آزمایش PCR ( نمونه حلق و بینی ) گرفته می شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از مردم شریف دشتستان خواست که با رعایت پروتکل های بهداشتی هر چه زودتر بتوانیم در هفته های آینده به آرامش نسبی برسیم و ازبحران کرونا عبور نماییم.

براساس این گزارش:در خصوص افتتاح آزمایشگاه کرونا باید این اشاره را داشته باشیم که ضمن تشکر وتقدیر از هیئت امنا مسجد امام علی  وخاندان بزرگ واصیل دکتر خسرو بحرانی. جهت اگاهی شما باید عرض کنم که دیگر قسمت تامین هزینه ها این آرمایشگاه و پروژه حیاتی توسط   (موسسه خیرین تامین سلامت دشتستان) به مبلغ یک میلیارد وششصد هزارتومان تاحالا کمک کرده و بقیه هزینه ها ی بعدی راهم متقبل شده اند.
اعضاءمجمع خیرین ۱- بانو طاهره آخوندزاده فرهنگی بازنشسته رییس دختر روانشاد محمد اخوندزاده پلیس شهربانی

۲-اقای عادل گرگین اهل شبانکاره مدیر عامل

۳-نائب رییس اقای  حاج اسماعیل گرمسیری فرزند حاج نعمت الله پارچه فروش

‌۴-بانو طیبه آخوندزاده خواهردیگر طاهره عضو۵-بانو خانم دکتر ماریا خویشدوست و ۶-آقای نوروزی فرماندار                                                                    

این کار گروه از زمان بروز ویروس کرونا در اولین بیمار جهت کمک به سلامت عزیزان مبتلا به کرونا تشکیل شده وشروع به فعالیت نمودند.

وخبر خوش اینکه هم اکنون در جهت خرید دستگاه اکسیژن ساز برای بیماران درحال تلاش هستند وپیش فاکتور اولیه را پرداخت نموده اند وخبر خوشی بعدی اینکه  ان شااله بزودی جهت (تجهیز مرکز چشم پزشکی) در برازجان نیز که ساختمان آن نیز توسط خیری تأمین شده تلاش خود را آغاز کرده اند.

دست نیاز بسوی شما خیرین محترم دراز نموده وطلب مساعدت می نمایند.

IMG 0157

IMG 0165

IMG 0169

IMG 0171

IMG 0178

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه