شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم"پرورش میگو ظرفیت مهم استان بوشهر برای تحقق شعار رونق تولید است.

به گزارش سخن مردم"عبدالکریم گراونداستاندار بوشهربه اتفاق _عباس جمشیدی فرماندار بوشهر با تاکید بر رونق بخشی سایت‌های پرورش میگو با مشارکت مردم گفت: در سال جهش تولید یکی از ظرفیت‌های مهمی که در سواحل استان بوشهر می‌تواند در تحقق این شعار نقش آفرینی کند پرورش آبزیان از جمله میگو است.

18

استاندار بوشهر با تاکید بر رونق بخشی سایت‌های پرورش میگو با مشارکت مردم گفت: در سال جهش تولید یکی از ظرفیت‌های مهمی که در سواحل استان بوشهر می‌تواند در تحقق این شعار نقش آفرینی کند پرورش آبزیان از جمله میگو است.استاندار بوشهر به اتفاق فرماندار شهرستان بوشهر در بازدید از چند مزرعه پرورش میگو شهرستان های بوشهر و گناوه با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم تولیدی، اشتغال‌زایی و اقتصادی استان بوشهر پرورش آبزیان است اظهار داشت: در این راستا حمایت‌های ویژه‌ای از سرمایه‌گذاران در این حوزه می‌شود.

وی، با اشاره به بررسی وضعیت سایت پرورش میگو شیف غربی افزود: این سایت پرورشی دارای مشکلاتی است اما تلاش می‌شود مشکلات این مرکز تولیدی و اشتغال‌زایی برطرف و به سرمایه‌گذاران واگذار شود.

گراوند با اشاره به شهرک پرورش میگوی شیف به مساحت 4 هزار هکتار خاطرنشان کرد: این مرکز پرورش میگو یکی از بزرگترین شهرک‌های شیلاتی است که برای  توسعه زیرساخت‌های آن حمایت‌های ویژه از سرمایه‌گذاران می‌شود.

وی با اشاره به پروژه سایت پرورش میگوی "بامداد شیف" خاطرنشان کرد: این سایت به مساحت 870 هکتار کار زیرساخت‌های آن در بخش‌های کانال آبرسانی و برق‌رسانی از سوی بخش خصوصی انجام شده و دولت کمکی در این سایت نداشته و این نشان می‌دهد اگر از مردم دعوت شود می‌توان از ظرفیت‌ها بهتر بهره جست.

20

استاندار بوشهر با تاکید بر رونق بخشی سایت‌های پرورش میگو با مشارکت مردم بیان کرد: در سال جهش تولید یکی از ظرفیت‌های مهمی که در سواحل استان بوشهر می‌تواند در تحقق این شعار نقش آفرینی کند پرورش آبزیان از جمله میگو است.

گراوند شهرک شیلاتی رود شور را یکی از پروژه‌های مهم در امر پرورش میگو دانست و افزود: خوشبختانه این شهرک دارای 3هزار و 600 هکتار و یکی از شهرک‌های بزرگ کشور در امر پرورش آبزیان به ویژه میگو است.

وی به توسعه زیرساخت‌های شهرک شیلاتی رود شور گناوه پرداخت  و  تصریح کرد: این شهرک در سال 1397 واگذاری آن به بخش خصوصی در سفر رئیس جمهور به استان بوشهرآغاز شد و در یکسال گذشته با تلاش بخش خصوصی کارهای مهمی در توسعه زیرساخت‌های آن انجام شده است.

استاندار بوشهر کمک به طرح برق‌رسانی به شهرک شیلاتی رود شور را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: با حمایت‌های ویژه، خوش‌بین هستیم که امسال این شهرک شیلاتی تکمیل شود.

گراوند با اشاره به پیشرفت 75 درصد کانال‌های آبرسانی شهرک شیلاتی رود شور گفت: امیدواریم تا اوایل آبان خط موقت برقرسانی و شبکه داخلی آن  انجام شود و سال آینده این  شهرک شیلاتی زیر کشت رود.

وی با اشاره به اینکه سال آینده شهرک شیلاتی رود شور وارد چرخه تولید می‌شود افزود: این پروژه امسال تکمیل و سال آینده وارد چرخه تولید می‌شود.

گراوند بیان کرد: این مرکز پرورش میگو از نمونه‌های جهش تولید در استان بوشهر است که راه اندازی آن می‌توان شاهد افزایش تولید، ایجاد شغل و استفاده بهتر از دریا بود.

استاندار بوشهر با تاکید بر کمک مسئولان دستگاه‌های اجرایی و ادارات در  تکمیل زیرساخت‌های شهرک شیلاتی رود شور افزود: ان‌شالله مسئولان اداره‌ها کمک کنند که مانعی پیش ‌روی این طرح قرار نگیرد  تا بر اساس برنامه زمان‌بندی وارد چرخه تولید و فعالیت شود.

1921

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه