دوشنبه, 11 مهر 1401 - Sunday, 02 October 2022

سخن مردم : امام جمعه سعدآباد با صدور پیام تبریکی به مناسبت فرا رسیدن سال روز میلاد امام رضا علیه السلام گفت: حرم مطهر امام رضا علیه السلام با برکت ترین و برترین قطعه از خاک ایران زمین است.

2831811 731.png

به گزارش سخن مردم :  متن این پیام به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

میلاد مسعود و سراسر نور امام رئوف مبارک باد.

در باغ ولایت گل خوشبوست رضا

سروچمن گلشن مینوست رضا

نومید مشو ز درگه احسانش

زیرا به جهان ضامن اهوست رضا

امام رضا علیه السلام هشتمین امام شیعیان از سلاله پاک رسول خدا (ص) و هشتمین جانشین پیامبر مکرم اسلام (ص) است.

بنابر نظر مشهور مورّخان، وی در یازدهم ذی القعده سال ۱۴۸ هـ. ق. در مدینه منوّره متولد شد. نام مبارکش، علی، کنیه آن حضرت، ابوالحسن و دارای القاب متعددی از جمله رضا، صادق، ‏صابر، فاضل، قره ‏اعین المؤمنین و هستند، اما مشهورترین لقب ایشان، «رضا» به معنای «خشنودی» است.

انسان با نگاهی به القاب مبارک حضرت با مجموعه‌ای از درس‌ها و آموزش‌های انسان ساز از زندگی سراسر نور حضرت پیوند می‌خورد، آراسته شدن به اوصاف نیک حضرت را گامی بلند در راستای انسان کامل شدن می‌داند و با دادن سلام به حضرتش، پیوند با امام رئوف به عنوان حلقه اتصال با بارگاه ملکوتی و قرار گرفتن در جذبه نور حضرت و راز همراهی با نوریان تلقی می‌نماید.

السلام‌ای حضرت سلطان عشق

یا علی موسی‌الرضا‌ای جان عشق

السلام‌ای بهر عاشق سرنوشت

السلام‌ای تربتت باغ بهشت

حرم مطهر امام رضا علیه السلام با برکت‌ترین و برترین قطعه از خاک ایران زمین است، این حرم قطعه‌ای از بهشت است که کعبه آمال عارفان، میعادگاه عاشقان، مسلمانان و ایرانیان است که از برکات و انوار قدسی آن نباید غافل شد.

علیرضا کشاورز بارگاهی

امام جمعه سعدآباد

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه