یکشنبه, 13 آذر 1401 - Saturday, 03 December 2022

سخن مردم" پیام حجت الاسلام علیرضا کشاورز بارگاهی امام جمعه‌ سعدآباد به مناسبت هفتم تیر سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی و یاران صدیقش

index

 به گزارش سخن مردم"  متن پیام وی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ

هرگز كسانى را كه در راه خدا كشته شده‏ اند مرده مپندار بلكه زنده‏ اند كه نزد پروردگارشان روزى داده مى ‏شوند آیه 169سوره آل عمران

در مسلخ عشق جز نکو را نکشند

رو به صفتان زشت خود را نکشند

گر عاشق صادقی زکشتن مگریز

مردار بود هر آنکه او را نکشند        

خاقانی

حادثه خونین و غم بارهفتم تیرماه ۱۳۶۰یادآور مظلومیت اسوه مظلومان انقلاب اسلامی، یار صدیق و وفادارامام ،متفکر و اندیشمندشهید حضرت آیت الله بهشتی است که در اوج مظلومیت توسط منافقین کوردل آمریکایی به همراه ۷۲ تن از یاران باوفا و امین خود به فیض عظمای شهادت و معراج نائل آمدند.

بهشتی که بتهایی یک ملت بود و چون سروی راست قامت در کنار امام ایستاده بود.

و از یاران و همفکران دیرین امام در دوران مبارزه و هدایت جبهه انقلابیون با رژیم ستمشاهی به شمار می‌آمد، با تدبیر ورهبری جریان های انقلابی در کشور موجب گردید منافقین و معاندین نظام اسلامی بیش از این نتوانند حضور آن بزرگمرد انقلاب را در کنار امام خمینی تحمل نمایند

زیراشهید بهشتی به عنوان تئورسین و نظریه پرداز انقلاب اسلامی یکی از محدود افرادی بود که چه در قبل از پیروزی انقلاب و چه پس از آن مورد وثوق و اعتماد کامل امام خمینی (ره) بود و در بسیاری از موضوعات و مسائل اساسی انقلاب و نظام اسلامی صاحب نظر و نظراتش فصل الخطاب بود و امام آرا ایشان را ارج می نهاد.

*بزرگان و اندیشمندان انقلاب اسلامی تلاش ها و نظرات متقن و اصولی آیت الله بهشتی را در تدوین و تنظیم قانون اساسی جمهوری اسلامی فراموش نکرده و آن را یادگار آن اندیشمند متفکر می دانند.

شهادت آیت الله بهشتی اگر چه ضربه‌ای سنگین و جبران ناپذیری بر پیکره نظام اسلامی بود * اما شهادتش از الطاف خداوندی بر مجموعه انقلاب اسلامی بود وخون شهید بهشتی و یاران با وفایش حیات دوباره ای به انقلاب اسلامی بخشید و سبب شد.

یاران و شاگردان مکتبش راه و هدفش را با صلابت هرچه بیشتر ادامه دهند و امروز به برکت خون شهید بهشتی و سایر شهدای انقلاب شاهد پیشرفت‌ها و افتخارات و سرافرازی های نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف بین المللی هستیم.

من هرگز دیدار بیاد ماندنی ایشان درشهر برازجان را فراموش نمی کنم   و همواره خاطرات این اسطوره انقلاب را می خوانم و توصیه به خواندن می نمایم.

7تیرسالروز شهادت آن اندیشمند فرزانه را فرصتی مغتنم و گرامی برای آشنایی بیشتر با اندیشه‌های نورانی ایشان می دانم.

و از خداوند سبحان علو درجات برای معراج رفتگان 7تیر مسئلت می نمایم.

حجت الاسلام علیرضا کشاورز بارگاهی امام جمعه سعدآباد

7 تیرماه 1399

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه