یکشنبه, 13 آذر 1401 - Sunday, 04 December 2022

سخن مردم"نشست صمیمانه مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر با فرماندار شهرستان بوشهربرگزارشد.

12.29.17

به گزارش سخن مردم"، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر اسماعیلی مدیر حوزه علمیه خواهران استان از برگزاری نشستی با حضور معاونین مدیریت حوزه علمیه خواهران استان با فرماندار شهرستان جناب عباس جمشیدی خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت تعامل و ارتباط ادارات و سازمان های دولتی مختلف،  نشستی صمیمانه با حضور معاونین مدیریت حوزه علمیه خواهران استان، با فرماندار محترم شهرستان داشتیم که هدف از این دیدار ایجاد تعامل و هم افزایی با مجموعه فرمانداری علی الخصوص جناب آقای عباس جمشیدی فرماندار محترم شهرستان بوشهر بود.

وی در ادامه گفت: در آغاز جلسه، کلیتی از وضعیت حوزه علمیه خواهران استان خدمت فرماندار محترم ارائه گردید. این آمار مشتکل از وضعیت طلاب استان اعم از تعداد طلاب مشغول به تحصیل، تعداد مدارس، سطوح تحصیلی دائر، فعالیت مبلغین و نوع خدمات تبلیغی، مشاوره ای و جهادی طلاب به مردم عزیز استان، ارائه گردید.

همچنین وی گفت: در ادامه جلسه، اشاراتی نیز به فعالیت های جهادی طلاب در راستای مبارزه با ویروس کرونا شد.

سرکار خانم فاطمه مجاهد معاون محترم فرهنگی مدیریت حوزه نیز به ارائه گزارشی از فعالیت های فرهنگی مدارس و دغدغه هایشان پرداختند و با اشاره به اهمیت نهاد خانواده در جامعه، این نهاد را در معرض خطر و نیاز به حمایت های جدی برشمردند. سپس سرکار خانم غفاری معاون محترم اداری مالی مدیریت حوزه علمیه خواهران نیز در رابطه جذب اعتبارات و بودجه های عمرانی مدارس علمیه خواهران استان توضیحانی فرمودند. و خواستار نگاه جدی تر به حوزه زیر ساخت های آموزشی و فرهنگی شدند.

در پایان مدیر حوزه علمیه خواهران استان، با تاکید بر ادامه جلسات راهبردی با نهاد های مختلف گفت تصمیمات اخذ شده در این جلسه از جمله ،مشارکت در تاسیس مرکزی برای ارائه مشاوره دینی و تربیتی به عموم مردم و همچنین با توجه به خاکی بودن مسیر مدرسه علمیه الزهرا (س) بوشهر و مشکلاتی که برای عبور و مرور طلاب علی الخصوص در فصل زمستان و هنگام بارندگی ایجاد می نماید، تصمیم بر آسفالت نمودن این مسر در اسرع وقت گرفته شود.

در ادامه جناب آقای جمشیدی از روند علمی تربیتی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر ابراز خرسندی نمودند و خواستار تعامل بیشتر در حوزه های فرهنگی و استفاده از ظرفیت حوزه علمیه خواهران استان بوشهر در دستگاه های مختلف شدند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه