دوشنبه, 11 مهر 1401 - Monday, 03 October 2022

سخن مردم" سخن مردم صبح امروز ۱۳ خرداد نشست خبری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اصحاب رسانه شهرستان  برگزار شد.

IMG 9517

گزارش : اسماء بوستانی

به گزارش سخن مردم" رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) برازجان گفت: امسال ۲۸۰۰ پک غذایی توسط کمیته امداد، ۱۲۰۰ پک توسط مراکز نیکوکاری و ۷۰۰ پک توسط پایگاه های مقاومت بسیج، مساجد و غیره در اختیار خانواده های تحت پوشش قرار گرفت که ۹۰ درصد از خانوارهای تحت پوشش را شامل شد.

غلامحسین قیطاس با اعلام اینکه در حال تهیه پک های غذایی برای ده درصد از خانوارهای تحت پوششی که از پک های غذایی محرم شدند توسط خیرین هستیم اظهار کرد: در سال جاری ۲۳ هزار پرس غذا با تفاهم با سه آشپزخانه های جهادی شخر برازجان، پخت و در اختیار خانواده های تحت پوشش قرار داده شد که مواد مورد نیاز غذاها از طریق کمک های مردمی جمع آوری شده بود.

IMG 9495

قیطاس مقدار جمع آوری فطریه در ۱۸ مسجد شهر برازجان را ۱۱۰ میلیون تومان اعلام کرد و ادامه داد: ۴۹۰ میلیون تومان نیز از طریق خوداظهاری و با تحقیق در اختیار خانواده های نیازمند قرار گرفت.

وی با اشاره به طرح اکرام ایتام بیان کرد: ۱۵۰۰ مورد اکرام ایتام وجود دارد که در سال جاری با همکاری خیرین و مردم ۲۵۰ حامی برای ایتام مد نظر پیدا شد؛ این حامیان پرداخت هزینه در حد وسع خود به ایتام را شروع کرده اند؛ در این راستا از مردم خواهشمندم در این خصوص همکاری های بیشتری با این اداره داشته باشند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) برازجان در خصوص تحت پوشش قرار دادن خانوارهای نیازمند در خصوص تبصره ۱۴ عنوان کرد: در خصوص تحت پوشش قرار دادن خانوارهای نیازمند دستمان باز است، مراجعه کنندگان تحت عنوان تبصره ۱۴ تا حدود دو سال از خدمات کمیته امداد برخوردار هستند و بعد از آن جهت وام اشتغالزایی در اختیار آنها قرار داده می شود.

قیطاس تعداد واحد مسکن ساخته شده توسط کمیته امداد و استانداری برای مددجویان را ۳۴ واحد اعلام کرد و افزود: در شهر برازجان با توجه به تورم ها پیدا کردن زمین برای مددجویان مشکل است، به همین دلیل تلاش کردیم در روستاها با همکاری دهیاران زمین تهیه و ساخت کنیم و در اختیار مددجویان قرار دهیم.

وی با تشکر از همکاری لواسانی در خصوص تخفیف با دانش آموزان تحت پوشش برای ثبت نام در مدارس اظهار کرد: ۹۰ درصد شهریه دانشجویان را پرداخت می کنیم، ۱۲۰۰ دانش آموز نیز بدون شهریه و با تخفیف در مدارس ثبت نام می کنند که پک تحصیلی نیز در اختیار آن ها قرار داده می شود.

قیطاس مقدار جمع آوری مبالغ از طریق صندوق های صدقات در سال ۹۸ را ماهیانه ۷۵ میلیون تومان اعلام کرد و ادامه داد: ۴۲۰۰ صندوق صدقات در شهر وجود دارد، در سال جاری با توجه به شیوع ویروس خطرناک کرونا تخلیه صندوق های صدقات انجام نشد که ان شاالله ۲۵ اردیبهشت ماه نیروهای ما شروع به تخلیه این صندوق ها کرده اند.

رئیس کمیته امداد برازجان در خصوص اشتغال جوانان بیان کرد: در این خصوص اداره فنی و حرفه ای همکاری های لازم را با ما داشته به صورتی که کلاس های آموزشی جهت اشتغال جوانان در این مرکز برگزار می شود، سال گذشته ۳۱۱ فرصت شغلی برای خانوارهای تحت پوشش ایجاد شد که از این آمار ۱۶۵ خانوار منجر به خودکفایی شدند. امسال نیز در نظر داریم ۴۰۰ فرصت شغلی را ایجاد و ۲۱۰ خانوار را خودکفا نماییم.

وی مهمترین برنامه سال ۹۸ و ۹۹ کمیته امداد را اشتغال جوانان و تهیه مسکن بیان کرد و افزود: در این خصوص با اداره بنیاد مسکن همکاری های لازم صورت گرفته که امیدواریم در این راستا موفق تر از قبل عمل کنیم.

IMG 9505

IMG 9509

IMG 9520

IMG 9525

IMG 9527

IMG 9539

IMG 9585

IMG 9588

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه