شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم : جلسه تشکیل قرارگاه "رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه" در آبپخش در صبح روز سه شنبه 26/01/99 با حضور ائمه ی جمعه برازجان و آبپخش، مدیران برخی نهادها و مسوؤلین هیأتها و گروههای جهادی مردمی برگزار گردید.

WhatsApp Image 2020 04 15 at 13.03.59

به گزارش سخن مردم : در این جلسه حجت الاسلام مصلح امام جمعه برازجان گفت: پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری در رسیدگی به خانواده های نیازمند و بخصوص آسیب دیدگان بیماری کرونا، قرارگاه مرکزی رزمایش مواسات در سطح کشور فعال شده است و هدف اصلی این رزمایش، کمک به نیازمندان و بخصوص خانواده های آسیب دیده از بحران کرونا است.

وی بیان داشت: خوشبختانه مجموعه کشور و بخصوص نیروهای مردمی در مقابله با کرونا اقدامات خوبی انجام داده اند و از کشورهای مدعی اروپایی و آمریکا بهتر عمل کرده ایم و انشالله در موضوع مواسات و کمک به نیازمندان در ماه مبارک رمضان نیز با یاری خدا موفق خواهیم بود.

در این نشست حجت الاسلام خداداد رضایی امام جمعه آب پخش نیز اظهار داشت: این رزمایش با محوریت مساجد، ائمه جماعات و معتمدان محلی برگزار می شود و دستگاه های اجرایی ذیربط، شوراهای اسلامی شهر و روستاها، دهیاران نیز همراهی و همکاری خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: مردم نوعدوست شهر آبپخش قبل از شروع رزمایش نیز در قالب نیروهای جهادی اقدامات خوبی برای مقابله با کرونا انجام داده اند که جای تقدیر دارد.

پس از آن نمایندگان گروه های جهادی و مردمی، خیرین و موسسات خیریه و نهادهای مرتبط که در جلسه حضور داشتند دیدگاهها و پیشنهادات خود را جهت برگزاری رزمایش مطرح نمودند که در پایان موارد زیر به تصویب رسید:

۱- نسبت به شناسایی مستمندان و نیازمندانی که در ایام کرونا آسیب دیده‌اند اقدام و تنها کمک به فقرایی که تحت پوشش سازمان های حمایتی هستند بسنده نشود.

‌۲- نظر به ورود به ماه مبارک رمضان، شایسته است هیئات مذهبی و امنای مساجد و مبلغین، هزینه های افطاری و مراسمات را صرف کمک به نیازمندان نمایند.

۳- برنامه های جهادی و کمک به نیازمندان، مسجد محوری باشد.

۴- نظر به پویش "هیئت تعطیل نیست"، روحانیون بخش نسبت به ورود به فضای مجازی و پاسخ به شبهات اهتمام ورزند.

5- نسبت به پخش صوت مناجات و دعاهای مخصوص ماه مبارک رمضان از تریبون مساجد با مدیریت زمان و اقتضای هر محله توسط بانیان و هیئات مذهبی اقدام گردد.

۶- رییس قرارگاه در هر بخش، امام جمعه و دبیر آن توسط امام جمعه آن شهر تعیین می‌شود.

۷- دبیر قرارگاه با هماهنگی امام جمعه محترم نسبت به جلسه با گروه های جهادی، خیرین و مراکزی که در امر کمک رسانی فعالند، اقدام نمایند.

لازم به ذکر است قرارگاه آبپخش با هماهنگی قرارگاه مرکزی شهرستان فعالیت می کند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه