سه شنبه, 18 مرداد 1401 - Tuesday, 09 August 2022

سخن مردم"استاندار بوشهر با تاکید بر اینکه اقلام مورد نیاز مردم باید از طریق اصناف توزیع شود، گفت: اصناف باید بازیگر اصلی در توزیع اقلام مورد نیاز مردم باشد.

به گزارش سخن مردم"به نقل ازروابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در نشست ستاد تنظیم بازار استان بوشهر با تاکید بر تهیه اقلام مورد نیاز مردم استان تا قبل از ماه رمضان اظهار داشت: در حال حاضر کمبودی برای تامین کالاهای اساسی در استان نداریم و برنامه ریزی لازم برای توزیع اقلام مورد نیاز از طریق اصناف اندیشیده شده است.

وی با قدردانی از همراهی اصناف و بازاریان برای مقابله با کرونا بیان کرد: با توجه به مشکلات اصناف و بازاریان در این چند ماهه، حمایت از بازار ضروری است و در این شرایط برای توزیع اقلام مورد نیاز مردم، اصناف محور توزیع باشد.

استاندار بوشهر گفت: سهمیه برنج مورد نیاز مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی برای توزیع در اختیاز اصناف قرار گیرد تا با همکاری این دو نهاد برنج در بین نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی توزیع شود.

گراوند گفت: سهمیه برنج برای نیروهای خدماتی و کارگران شهرداری، کارکنان ادارات، افراد تحت پوشش بیمه بیکاری، نیروهای مسلح با محوریت اصناف توزیع شود به طوری که اصناف سهمیه مورد نظر ایشان را دراختیار تعاونی های مصرف یا واحدهای صنفی منتخب قرار دهد.

استاندار بوشهر تاکید کرد: 5 هزار تن برنج در استان تامین شده و مشکلی از این نظر نداریم فقط برای توزیع برنج بر اساس شیوه ای که تنظیم شده با نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت و از سوی اصناف این توزیع انجام شود تا شاهد تجمعات برای دریافت برنج و شکر و سایر اقلام نباشیم.

گراوند بیان کرد: سهمیه مورد نظر میوه شب عید استان هم تامین شده و انتظار داریم در این زمینه اصناف و بازاریان برای توزیع نهایت همکاری را با رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشند.

وی خطاب به مدیر امور پشتیبانی دام گفت: در این شرایط، با هدف حمایت از واحدهای تولیدی دام استان، خرید از مرغداری های استان متوقف نشود، ضمن اینکه برای توزیع اقلام دامی از ظرفیت اصناف و بازار استفاده شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر نظارت جدی بر روند توزیع اقلام در بازار گفت: حوزه اقتصادی استانداری و سازمان صمت استان با همراهی اصناف به گونه ای برنامه ریزی کنند تا اقلام مورد نیاز مردم تا پیش از ماه رمضان توزیع شود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه