دوشنبه, 11 مهر 1401 - Monday, 03 October 2022

سخن مردم" رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: ۶۶ نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان برای تصاحب چهار کرسی سبز رنگ مجلس باهم رقابت می‌کنند.

156983188

مجید خورشیدی روز جمعه در نخستین ساعات آغاز کار رای‌گیری در استان بوشهر گفت: از ۱۰۱ کاندیدای تائید صلاحیت شده برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه استان ۳۵ نفر انصراف دادند.

وی بیان کرد: هم اکنون در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم ۲۳ نامزد، دشتستان ۱۵ نفر، حوزه دشتی و تنگستان ۱۴ کاندید و حوزه کنگان، دیر، جم و عسلویه ۱۴ نامزد باهم رقابت می‌کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر ادامه داد: از مجموع جمعیت یک میلیون و ۱۶۰ هزار نفری استان بوشهر ۷۸۳ هزار و ۳۳۳ نفر واجد شرایط رای هستند که از این شمار ۳۷ هزار و ۶۵۹ نفر رای اولی اند.

وی بیان کرد: در چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر ۷۲۰ شعبه اخذ رای برای جمع آوری آرای مردم در نظر گرفته شده است که ۵۰۱ شعبه ثابت معادل ۷۰ درصد و ۲۱۹ شعبه سیار معادل ۳۰ درصد هستند.

خورشیدی تاکید کرد: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات مجلس یازدهم در این استان فراهم شده‌است و صندوق رای به همه نقاط استان خواهد رفت تا همه بتوانند در انتخابات شرکت کنند.

وی افزود: در مجموع ۱۵ هزار نفر مجری، ناظر و دست اندرکار برگزاری انتخابات در استان بوشهر هستند که این تعداد بیش از چهار هزار نفر اعضا شعبه هستند و در هر شعبه هم یک بازرس انتخابات حضور دارد.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر از رای دهندگان خواست مدارک خود شامل شناسنامه و کارت ملی یا شماره ملی را آماده کنند و زمان رای دادن همراه داشته باشند و اگر کسی شناسنامه‌ خود را گم کرده با مراجعه به ثبت احوال به سرعت برای آنها صادر شود.

وی بیان کرد: کار رای گیری راس ساعت هشت صبح جمعه دوم اسفند ماه همزمان با سراسر کشور در آغاز و تا ۲۲ ساعت ادامه دارد و تمدید زمان انتخابات به عهده وزیر کشور است.

خورشیدی گفت: همه شعبه‌های اخذ رای به دستگاه‌های احراز هویت مجهز هستند و مرحله ثبت نام و احراز هویت رای دهندگان به صورت الکترونیک انجام می‌شود بنابراین همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی الزامی است.

وی یادآورشد: شناشنامه مهمور به مهر انتخابات می شود آن عده از افرادی که کارت ملی هوشمند ندارند با شماره ملی هم می توانند رای دهند و درصورت مفقود شدن شناسنامه می توانند به مراکز ثبت احوال در استان و شهرستان مراجعه کنند تا به قید فوریت شناسنامه برایشان صادر شود.

خورشیدی گفت: همه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و در امنیت کامل در نظر گرفته شده است.

استان بوشهر با یک میلیون و ۱۶۰ هزار نفر جمعیت دارای چهار کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی استایرنا.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه