پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022


سخن مردم""همایش شوراها و دهیاران به مناسبت دهه فجر با حضور فرماندار شهرستان دشتستان برگزار درسالن پژوهشسرای متقین برازجان برگزارشد.

مهین قاسمی به گزارش سخن مردم" یک شنبه ۱۳ بهمن ماه همایش شوراها و دهیاران با حضور فرماندار و دیگر مسئولین ادارات در سالن اجتماعات پژوهش سرای متقین برازجان با تلاوتی از آیات کلام الله مجید آغاز شد.

همایش شوراها و دهیاران شهرستان به مناسبت ایام مبارک دهه فجر با حضور نوروزی فرماندار دشتستان ، کریم آزاد معاون عمرانی فرماندار، بخشداران با بیان مسائل و مشکلات توسط روسای شورای اسلامی بخش ها صورت گرفت و پاسخ مدیران ادارات مربوطه و فرماندار دشتستان جهت پیگیری و رفع مشکلات روستاها در سالن پژوهش سرای شهر برازجان برگزار شد ۰

فرماندار 2099

فتح الله نوروزی فرماندار دشتستان به رقم خوردن اقدامات بسیار مؤثر در حوزه عمران روستایی در دور پنجم و در دولت دوازهم خبر داد و افزود: میزان اعتبار بالغ بر ۱۰۳ میلیارد تومان به حساب دهیاری ها از مرداد ۹۶ تا آذر ۹۸ از طرف دولت واریز شده است.

IMG 2013

IMG 1993IMG 1994

ایشان شوراها را از افتخارات نظام جمهوری اسلامی و برخواسته از آراء و دیدگاههای مختلف مردم دانست.

نوروزی قدم برداشتن برای بخش ها، روستاها، شهرستان و توسعه آن ها را در گرو همدلی، وحدت و انسجام آنان دانست.

وی با بیان اینکه شهرستان دشتستان دارای دو بال توسعه است افزود: اول رسانه ها و دیگری شوراهای اسلامی شهرها و روستاها که با همراهی به عنوان معتمد به عنوان معتمد روستایی نقش آفرینی کنند.

فرماندار دشتستان به همدلی و همراهی اعضای شوراها با یکدیگر، پذیرش تفکر جمعی، توجه داشتن به قانون و طراحی برنامه منظم طبق قانون در حوزه روستایی در جهت پیشرفت تأکید کرد.

نوروزی با بیان اینکه دهیاران نهاد مردمی و نماینده حاکمیت در روستاها هستند، خاطر نشان کرد دهیاران با سیاست گذاری و اجرای برنامه های مختلف می توانند در توسعه حوزه روستایی نقش مفیدی اجرا کنند. وی به تقویت اعتماد مردم در توسعه ابادانی روستایی تأکید کرد.

فرمانداردشتستان معرفی ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی شهرستان در جذب مسافران نوروزی را یکی ازمؤثرین برنامه ها عنوان نمود واظهارداشت سعی شود در ایام نوروز با انجام امور تبلیغاتی ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی و..... را سرآمد، عالی وممتاز معرفی نمائیم تا بتوانیم از این طریق مسافران را بیشتر جذب شهرستان کنیم.نوروزی خطاب به شوراها و دهیاران در بحث سفرهای نوروزی و خدمات به آنان تأکید کرد.

وی بابیان اینکه پاسداشت میراث فرهنگی نشانه هویت تاریخی ما است تصریح نمود:ما باید با تعامل، همراهی و همفکری داشته و همدیگر در راستای ارتقای نام دشتستان بکوشیم.

در ادامه ایشان بیان داشت انتظارم از دهیاران این است که از امکانات و ظرفیت های دهیاری به له یا علیه هیچ کاندیدایی استفاده نکنندودر انتخابات مجلس حقوق انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان به طور کامل رعایت شود.

وی با بیان اینکه در دهه فجر امسال ۲۵۱ پروژه در حوزه دشتستان با میزان اعتبار بالغ بر ۳۱۰ میلیارد تومان افتتاح یا کلنگ زنی خواهد شد افزود: از این تعداد ۲۵ پروژه در سطح دشتستان عملیات اجرایی آغاز و افتتاح می شوند.

در پایان گفت: در دشتستان در حوزه آب خیزداری پروژه ای با میزان اعتبار ۱۰ میلیارد تومان و در حوزه بهداشت با اعتبار ۱۵ میلیارد و پانصد میلیون تومان در حال انجام است.

بنابراین گزارش در ابتدای همایش گزبلندی رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی ضمن تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر دستاوردهای مقدس انقلاب را که یکی از آن ها تشکیل شوراها و دهیاری ها بوده است را عنوان کرد.

وی گفت: شوراها مسئول خدمات و بازوی توانمند دولت و نظامند. گزبلندی همچنین مشکل آب شرب تا قبل از فرا رسیدن فصل گرما را مطرح نمود.

سپس رئیس شورای اسلامی بخش ارم با تبریک دهه مبارک فجر اقدامات انجام شده در خصوص احداث خانه های بهداشت، رفع پست فوق توزیع برق، انجام گاز گشی،، برقراری دکل های ارتباطی، احداث پروڗه های اب خیزداری، راه اندازی سد تنگ ارم و آسفالت دهیاری را عنوان کرد.

در ادامه رؤسای شوراها و دیگر بخش های سعدآباد، شبانکاره، و بوشکان مسائل و مشکلاتشان را بیان کردند. سپس نوذری رئیس جهاد کشاورزی نیز تخصیص کود مورد نیاز کشاورزان را مطرح نمود.

IMG 1997IMG 2001IMG 2002IMG 2074IMG 2011IMG 2021IMG 2022IMG 2037IMG 2040IMG 2102IMG 2024IMG 2082IMG 2045IMG 2047IMG 2051IMG 2054IMG 2066IMG 2079IMG 2087IMG 2094

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه