پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022

سخن مردم"همایش حفاظت از محیط زیست و ممنوعیت استفاده از کیسه‌های پلاستیکی در روز سه شنبه سوم دی ماه در آموزشگاه برادران رئیسی (مهتاب) با حضور نائب رئیس شورای شهر برازجان ورئیس محیط زیست شهرستان ودیگر مسئولین برگزار گردید.

IMG 3865

گزارش:فاطمه قاسمی

به گزارش سخن مردم"به درخواست کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر برازجان وهمکاری مدیروانجمن اولیا و مربیان آموزشگاه مهتاب طرح جایگزینی کیسه های لقمه ای پارچه ای جایگزین کیسه های پلاستیکی شد.

ترویج فرهنگ استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای به جای نایلون و کیسه‌های پلاستیکی از مهمترین اهداف اجرای این طرح بود.

این همایش در آموزشگاه برادران رئیسی (مهتاب) با حضور دانش آموزان ومسئولان مدرسه  برگزار شد.

IMG 3851

نائب رئیس شورای شهربرازجان گفت:قرار دادن لقمه در کیسه های پلاستیکی موجب بروز برخی از بیماری ها و مضرات برای انسان می شود در حالیکه استفاده از کیسه های پارچه ای موجب جلوگیری از این مضرات خواهد شد.

کیسه‌های پلاستیکی علاوه بر دارا بودن مضرات فراوان به یکی از معضلات اصلی محیط زیست تبدیل شده است.

در ادامه آقای نیکنام نائب رئیس شورای شهر برازجان دانش آموزان را تشویق نمودند که نمایشگاهی ازدست سازه ها برپا نمایند و بهترین‌ها برگزیده شوند.

IMG 3834

 آقای پورسالم رئیس محیط زیست شهرستان دشتستان ضمن تشکر از مدیر آموزشگاه جهت بازیافت و تفکیک زباله از دانش‌آموزان خواستند از کیسه‌های پارچه‌ای به جای کیسه های پلاستیکی استفاده نمایند.

آلایندگی محیط زیست با استفاده از نایلکس تهدیدی برای سلامت انسان است چراکه پلاستیک از مواد نفتی و شیمیایی تشکیل شده و دیر تجزیه شدن آن و بازیافت طولانی مدت آن امنیت سلامت را به خطر  می اندازد.

IMG 3826

مدیر محترم آموزشگاه ضمن تشکراز مسئولین ،هدف از برگزاری این برنامه را آشنایی بین دانش آموزان وچگونگی حفاظت از محیط زیست و ممنوعیت استفاده از کیسه‌های پلاستیکی بیان داشتند.

IMG 3884

سجاد سلیمی پور مدیر تولیدی سلیمی و رئیس انجمن مدرسه مهتاب عنوان کرد: تولیدی سلیمی در راستای حمایت از محیط زیست به صورت کاملاً رایگان دوخت کیسه های اهدایی از طرف مدرسه مهتاب را برعهده گرفت تا بتواند گام کوچکی در راستای حمایت از محیط زیست بر داشته باشد.

وی تصریح نمود:این تولیدی آمادگی دارد در راستای حمایت از محیط زیست با تمامی مدارس و دوستداران محیط زیست همکاری نماید.

در پایان به تمام دانش‌آموزان کیسه‌های پارچه‌ای جهت حمل لقمه اهدا گردید.

بنابراین گزارش تمامی کیسه های پارچه ای به صورت کاملا رایگان به دانش‌آموزان اهدا شد.

IMG 37571

IMG 3774IMG 3777IMG 3783IMG 3772IMG 3788IMG 3800IMG 3803IMG 3809IMG 3768IMG 3839IMG 3865IMG 3874IMG 3878IMG 3881

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه