سه شنبه, 14 تیر 1401 - Tuesday, 05 July 2022

سخن مردم" سردار محمد نبی رودکی در مراسم یادواره سرداران و ۶۷۰ شهید والامقام شهرستان دشتستان، با بیان اینکه شهادت والاترین توفیقی است که نصیب شهدا شده، گفت: همه ملت ایران زندگی مادی و معنوی خود را مدیون خون شهدا و ایثار جانبازان انقلاب اسلامی هستند.

به گزارش سخن مردم"فرمانده لشکر ۱۹ فجر دوران دفاع مقدس، اطاعت محض از ولایت فقیه و استکبارستیزی را در رأس وصایای شهدا دانست و بیان کرد: خانواده شهدا فرزندان برومند خود را در زمانی که کشور به آن‌ها نیاز داشت درراه اسلام و انقلاب تقدیم کردند و این اجری بی‌پایان در نزد خدای متعال خواهد داشت.

IMG 31401

این مقام مسئول بااشاره به آزمون سختی که شهدا از آن سربلند بیرون آمدند، گفت: کار سخت و سنگین را شهدا انجام دادند و هرکسی از این آزمون موفق و سربلند نمی‌شود، اکنون ما باید هر کاری که انجام می‌دهیم همه برای رضایت خدا، تقویت نظام کشور و خشنودی ارواح طیبه شهداء باشد.

وی درباره انتظارات شهدا از مردم و مسئولین گفت: از برجسته‌ترین انتظارات شهداء، تبعیت از رهبری، انسجام و همدلی و پای انقلاب و ارزش‌های نظام ایستادن و اخلاص داشتن است.

IMG 2980

رودکی تصریح کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا یکی از اساسی‌ترین و پررونق‌ترین ابزار‌های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که مسئولین باید در برگزاری این یادواره‌ها اهتمام ویژه داشته باشند.

وی گفت: راه شهداء و فرهنگ شهادت باید ادامه پیدا کند چرا که خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران افراد برگزیده و خاص خداوند هستند و همگی باید جهت ترویج این فرهنگ تلاش کنیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: شهدا و ایثارگران، مایه استقلال، آبرو و امنیت کشور ما هستند و امروز ما مدیون ایثارگری آنان

هستیم.

سردار محمدنبی رودکی با بیان اینکه در یادواره‌های شهدا جوانان و نوجوانان حضور خوبی دارند، گفت: مسئولین امر، این حضور را با برنامه‌های مختلف جذاب‌تر کنند تا افزایش چشمگیری داشته باشیم.

فرمانده لشکر ۱۹ فجر یادآور شد: هدف از برگزاری یادواره شهدا، انتقال فرهنگ شهید و شهادت به نسل جوان و نوجوان و ادامه راه شهیدان است.

وی با اشاره به اینکه یادواره‌های شهدا، تجدید میثاق با شهدا است، تصریح کرد: یادواره شهدا، توجه جوان را به هویت خودش جلب میکند و ما را از خواب غفلت بیدار می‌کند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه شهدا بهترین الگو برای جامعه به خصوص نسل جوان هستند گفت: یکی از راه‌های معرفی شهدا به نسل جوان و آشنایی آنان با سیره و راه زندگی شهیدان، برگزاری مراسم یادواره‌های شهدا است. سردار سپاه اسلام درپایان یادآور شد: شهیدان به ما درس از خودگذشتگی، فداکاری و حراست از اسلام و انقلاب آموختند و باید قدردان آن‌ها در همه حال باشیم.

سرهنگ غلامپور فرمانده سپاه جوادالائمه (ع):عزت و افتخار ما از وجود این شهدا است .

سرهنگ غلامپور فرمانده سپاه جوادالائمه (ع)ودبیر ستاد یادواره شهدا ی شهرستان دراین مراسم ضمن درود بر شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ، شهدای استان بوشهر و شهرستان دشتستان بیان نمود:عزت و افتخار ما از وجود این شهدا است .

 

IMG 3021

ایشان درادامه گفت:در سال ۵۹که جنگ برکشورما تحمیل شد.دشتستان ماهم چون دیگر نقاط میهن اسلامی آماده دفاع ازانقلاب اسلامی شد .

در زمان انقلاب اسلامی مردم این شهر به فرمان امام خویش لبیک گفته و پا در میادین نبرد حق بر علیه باطل گذاشتند.

وی بیان نمود:در سال ۶۵ جمعیت دشتستان ۱۸۱ هزار نفر بوده است که طبق اداره آمار ۹۰ هزار آن مرد وبقیه را بانوان تشکیل می دادند که از۹۰ هزارنفر، ۴۰ هزار نفر برای دفاع از میهن اسلامی به پا خواستند.

IMG 2804

سرهنگ غلامپوردرادامه با اشاره به اینکه شهرستان دشتستان را بعنوان شهدای تخریب چی می شناسند اظهارداشت: این شهرستان ۵۸شهید تخریب چی دارد.که هرسال هم یادواره آنان برگزارمی شود.

ایشان بیان نمود:کتاب ۱۶۳ شهید دانش آموز باعنوان نسیم صبحگاهی لاله ها آماده شده است که در صبح گاه 450 مدرسه دشتستان روزی یک صفحه از آن قرائت می شود،همچنین کتاب هایی از نقش تاریخی دشتستان در دوران دفاع مقدس در ۳۸ جلد و ۲۰ عنوان رونمایی خواهد شد.

دبیر ستاد برگزاری یادواره سرداران و ۶۷۰ شهید شهرستان دشتستان در این آئین ازبرگزاری کنگره ۲۱۲۱شهید دراستان بوشهر خبرداد وافزود:در سالجاری بدلیل برگزاری کنگره در ۲۵ دیماه تمامی برنامه ها ویادواره ها بصورت تخصصی برگزار شد.

وی درادامه افرود:نتیجه حضور ۱۶ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس، ۶۷۰ شهید، ۱۵۰ آزاده و ۱۸۵۰ مجروح و جانباز است.

فرمانده سپاه دشتستان در پایان از تمامی کسانی که در این یادواره همکاری داشته اند تشکر نمود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه