شنبه, 09 مهر 1401 - Friday, 30 September 2022

در چهارمین روز از هفته بسیج ؛همایش هم اندیشی متولیان و مجریان گشت های رضویون بسیج با حضور فرمانده سپاه استان سرداررزمجوودیگر مسئولین شهرستان در پژوهش سرای متقین برازجان برگزارشد.

سخن مردم/ اسماء بوستانی: فرمانده سپاه شهرستان دشتستان گفت: شیرین ترین هدیه ای که مسوولین امنیتی در هر نظام می توانند به مردم دهند امنیت و احساس امنیت است.

2524606 606

به گزارش سخن مردم: سرهنگ غلامپورفرمانده سپاه جوادالائمه شهرستان دشتستان در همایش هم اندیشی متولیان و مجریان گشت های رضویون بسیج اظهار کرد: برای ایجاد امنیت بسیج همیشه پررنگ تر از همه ارگان ها بوده است که توانسته امنیت را بیشتر از گذشته خلق کند که این کار بسیار ارزشمند است.

غلامپور انتظار خود از شهرداران و دهیاران را همکاری بیشتر با بسیجیان عنوان کرد و ادامه داد: با کمک شهرداران و دهیاران می توان احساس امنیتی که از امنیت بالاتر و شایسته ملت بزرگ ایران است را به مردم هدیه دهیم؛ بسیجی های تمامی نقاط شهرستان باید فعال تر از گذشته عمل کنند تا بتوانیم امنیت بیشتری را به ملت ایران بدهیم.

IMG 0536

امام جمعه شهر برازجان با اشاره به حوادث اخیر بیان کرد: اختشاش گران بازگشت رژیم پهلوی و خاندان آن ها را به گور خواهند برد و انقلاب اسلامی موفق تر و سربلندتر از قبل عمل خواهد کرد.

حجت الاسلام حسن مصلح با اعلام اینکه افرادی که شعارهای ناهنجار در خصوص نظام پهلوی دادند امیدوارم خداوند آن ها را با همان رضاشاه محشور گرداند ادامه داد: ما باید در همه عرصه ها آمادگی مقابله با دشمنان اسلام را داشته باشیم همان گونه که سپاه پاسداران و دیگر ارگان های شهرستان دارند.

مصلح رمز موفقیت گشت محله محور را همدلی و هم افزایی دانست و افزود: ارکان مسجد، هیات امنا، معتمدین محله و همگی باید در امنیت محله و تقویت این طرح کوشا باشند.

IMG 0538

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دشتستان ضمن تبریک هفته بسیج عنوان کرد: بسیج شجره طیبه و لشکر مخلص خداست که از زبان امام راحل جاری شد.

آراوند با اعلام اینکه دشتستان در هفته گذشته تجلی گاه وفاق، همدلی و وحدت بود بیان کرد: با توجه به تمام پتانسیل های موجود در شهرستان که می توانستند در حوزه شهرستان ناامنی به بار بیاورند با اتحاد و همدلی کم ترین تلفات جانی نداشتیم.

وی سابقه طرح امنیت محله محور را از بدو پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کرد و ادامه داد: با هدف بالا بردن توان و سطح علنی بسیجیان از تمامی ظرفیت های موجود استفاده خواهیم کرد.

IMG 0539

فرماندار دشتستان در این آیین با بیان اینکه هفته بسیج به عنوان ماندگارترین یادگار معمار کبیر انقلاب است اظهار کرد: بسیج شجره طیبه ای است که با خون پاک هزاران شهید بسیجی ارزشمند تنومند گشت؛ هفته بسیج هفته ایثار و جانفشانی هایی است که برای میهن اسلامی صورت گرفته است.

فتح الله نوروزی با بیان اینکه اگر بخواهیم به مقوله امنیت به زیرساخت توسعه پایدار استفاده کنیم تقویت شت های رضویون بسیار تاثیر گذار است ادامه داد: اگر نگاهمان این باشد که طرح تقویت گشت رضویون می تواند به کاهش آسیب های اجتماعی کمک کند بدون شک تاثیر مثبتی در بر خواهد داشت.

نوروزی خطاب به بخشداران، شهرداران، دهیاران و شوراها گفت: در کنار بسیجیان باشید و با آن ها همکاری نمائید تا بتوانید به تقویت این طرح کمک کنید.

وی ضمن تشکر از همکاری بسیجیان و سپاه دشتستان در خصوص جریانات اخیر افزود: نقطه قوت شهرستان ما همدلی و همکاری شورای تامین، نیروی انتظامی و بسیج و ... است؛ آمریکا به دنبال فرصت است که به ملت ایران ضربه بزند، امیدوارم بتوانیم فضای آرامش را برای مردم مهیا کنیم.

IMG 0545

فرمانده سپاه استان اظهار کرد: در حال حاضر پرداختن به قلمرو امنیت و حوزه های امنیتی در قلمرو مختلف در کشورهای دنیا خصوصا در نظام جمهوری اسلامی ایران مباحث سیاسی و داخلی و دفاعی زیادی به شمار میروند، عوامل آرمان، مولفه های دخیل در امنیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رزمجو با اعلام اینکه امنیت از مهمترین مولفه های سیاستمداران است ادامه داد: یکی از حوزه های امنیت ملی ما، امنیت داخلی است و این امنیت در برگیرنده حفظ و توسعه منافع کشور، شهرستان و استان است، که از ارزش های مهم یک ملت محاسبه می شود.

وی افزود: برای ثبات و پایداری یک جامعه و بقاء کشور باید امنیت را در سطح قابل قبولی برقرار کرد زیرا امنیت عمومی جامعه یکی از بارزترین وجود بالندگی یک اجتماع و بستر ساز است که در توسعه و ثبات جامعه تاثیر دارد؛ حداقل عناصری مانند عدالت اجتماعی، اشتغال، آرامش، حاکمیت و مشارکت مردم در ابعاد مختلف دفاع، مانند هنجارها و سازگارهای اجتماعی و اقتصادی معیشت مردم در این مسیر حرکت می کند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه