یکشنبه, 03 مهر 1401 - Sunday, 25 September 2022

سخن مردم"محمود توکلی جانشین قرارگاه تفحص شهدا در کردستان عراق، در جریان عملیات کاوش پیکرهای مطهر شهدای دوران دفاع مقدس در منطقه عملیاتی پنجوین عراق به درجه رفیع شهادت نائل شد.

637056328835468806 md

به گزارش سخن مردم"، روز؛ چهارشنبه 10 مهرماه 98 و در آستانه اربعین حسینی و شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها، یکی از فرماندهان کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح و گروه تفحص شهدا به شهادت رسید. سرهنگ پاسدار محمود توکلی جانشین قرارگاه تفحص شهدا در کردستان عراق، در جریان عملیات کاوش پیکرهای مطهر شهدای دوران دفاع مقدس در منطقه عملیاتی پنجوین عراق به درجه رفیع شهادت نائل شد.

جانشین قرارگاه تفحص شهدا در کردستان عراق امروز در حالی که پشت بیل مکانیکی برای کاوش شهدا نشسته بود، با برخورد بیل به یکی از مین‌های به‌جا‌مانده از جنگ تحمیلی و اصابت ترکش به سینه‌اش به شهادت رسید.

شهید محمود توکلی اهل شهرستان فلاورجان از استان اصفهان بود که از سال‌های ابتدایی شروع عملیات تفحص شهدا یعنی از سال 1372در عملیات‌های کاوش شهدا شرکت داشته است. ابتدا مسئول تفحص لشکر 14 امام‌حسین(ع) بود . او پیش از این در هشت سال دفاع مقدس نیز نقش اثرگذاری داشت و در جبهه‌های جنگ تحمیلی به درجه جانبازی نائل شده بود.

گروه‌های تفحص شهدا از اوایل شهریور ماه سال 1398 خبر کاوش پیکرهای مطهر شهدای دفاع مقدس در منطقه برون مرزی پنجوین واقع در کردستان عراق را اعلام کردند. شهدای این منطقه عموماً متعلق به عملیات والفجر4 اند. پنجوین شهر کوچکی در استان سلیمانیه در کردستان عراق است. این شهر در 105 کیلومتری شمال خاوری شهر سلیمانیه، 74 کیلومتری حلبچه و 15 کیلومتری مرز ایران قرار گرفته‌ است. عملیات والفجر 4 در منطقه پنجوین و با هدف متصل کردن ارتفاعات سورن به سورکوه اجرا شد. در صورت تحقق این هدف، خط دفاعی جبهه خودی در این منطقه (دشت شیلر) کوتاه و در به‌کارگیری نیرو صرفه جویی می‌شد. پنجوین در طول جنگ به منطقه‌ای نظامی تبدیل و خالی از سکنه شد. دشمن با آگاهی از قصد رزمندگان برای حمله به این شهر، بخش عمده‌ای از آن را منهدم کرد.تسنیم

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه