شنبه, 09 مهر 1401 - Friday, 30 September 2022

سخن مردم"جلسه هم اندیشی و بررسی مشکلات مدارس آبپخش، شبانکاره و سعدآباد با حضور نماینده دشتستان سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان، مدیر کل نوسازی مدارس استان و جمعی از معلمین و مدیران سه منطقه ماه در کانون فجر سعدآباد برگزار شده بود

12


به گزارش سخن مردم"، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم باید از بودجه و اعتبارات دولت آگاهی داشته باشند تا بر اساس آن قضاوت کنند، زیرا اگر مشکلات، اعتبارات و هزینه های کشور را بدانند قضاوت های مناسب تری خواهند کرد، تلاش کرده ایم که به امید حق هیچ مدرسه ای در دشتستان بدون سیستم سرمایشی نباشد.

8

محمدباقر سعادت در جلسه هم اندیشی و بررسی مشکلات مدارس آبپخش، شبانکاره و سعدآباد که ۸ شهریور ماه در کانون فجر سعدآباد برگزار شده بود، بودجه سال ۹۸ کشور به پیشنهاد دولت را حدود ۴۵۰ هزار میلیارد اعلام کرد و افزود: ما در مقابل تحریم های آمریکا و متحدانش کوتاه نخواهیم آمد؛ سران سه قوه ما نیز با رهنمودهای مقام معظم رهبری جلسات پی در پی جهت مطرح کردن مسائل و مشکلات ملت و چاره اندیشی درباره آن ها برگزار می کنند.

سعادت با بیان اینکه باید پذیرفت که در شرایط فعلی در کشور وضعیت مناسبی نداریم اظهار کرد: در این دولت کارها و فعالیت هایی بسیار خوب و ارزشمندی با وجود تنگناهای موجود انجام شده است، به صورتی که در هفته دولت ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه افتتاحیه و ۱۵۵۰ میلیارد تومان کلنگ زنی در استان بوشهر انجام شده است.

وی هزینه مربوط به کلنگ زنی و افتتاحیه های هفته دولت در شهرستان دشتستان را ۳۳۰ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: ایرانیان با صبوری و توکل بر خداوند متعال با وجود تحریم ها توانستند چنین فعالیت های بزرگی را در کشور انجام دهند در صورتی که اگر آمریکا دچار چنین تحریم هایی بود حتی نمی توانست یک پروژه را کلنگ زنی و یا افتتاح کند، اما مسوولین پرتلاش ما این فعالیت ها را انجام دادند.

وی راز ماندگاری امام حسین (ع) در بین تشیع و مسلمانان را عدالتش دانست و بیان داشت: عدالت در گفتار، کردار و رفتار بسیار مهم است، اگر می خواهید به عنوان رهرو آن حضرت ماندگار شوید باید در گفتار، کردار و رفتار عدالت را پیشه کار خود قرار دهید.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: دلیل کاستی ها و اکثر مشکلات کمبود بودجه کشور است، با این وجود من و دیگر نمایندگان استان و مسوولین مربوطه آموزش و پرورش تلاش کردیم که اعتبارات قابل توجهی جهت رفاه حال دانش آموزان و فرهنگیان فراهم کنیم.

سعادت بیان کرد: تمام توان و تلاش خود را به کار گرفته ام که در کلاس های ۳ مقطع و در تمام شهرستان، آن هم در شرایط کنونی و فشارهای اقتصادی، تمامی مدارس شهرستان دشتستان که فاقد کولر هستند را مجهز کنیم تا دانش آموزان در رفاه و آسایش به تحصیل خود ادامه دهند.

وی افزود: رسالتی که خداوند به عهده پیامبران گذاشت تا مردم را هدایت و راهنمایی کند اکنون به دوش معلمان و فرهنگیان است تا آینده سازان این کشور را پرورش و آموزش دهند، این مسوولیت بار سنگینی است که خداوند اول بر دوش پیامبران و در بعد بر دوش معلمین دلسوز قرار داده است.

بر اساس این گزارش، روسای آموزش و پرورش منطقه سعدآباد، آبپخش و شبانکاره از نماینده مردم دشتستان جهت اهمیت به فرهنگیان و تشکیل جلسات جهت پیگیری و رفع مشکلات فرهنگیان تقدیر و تشکر کردند و مشکلات مدارس منطقه خود را بیان کردند تا نماینده مردم دشتستان و مسوولین مربوطه جهت رفع آن ها تلاش کنند.

IMG 91144357IMG 8989IMG 8938

گفتنی است این نشست با حضور نماینده مردم دشتستان، سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان، مدیر کل نوسازی مدارس استان و جمعی از معلمین و مدیران سه منطقه برگزار شد.

روابط عمومی دفتر نماینده مردم دشتستان

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه