یکشنبه, 06 آذر 1401 - Sunday, 27 November 2022

سخن مردم"نشست خبری نماینده دشتستان با اصحاب رسانه استان به مناسبت روز خبرنگاربرگزار شد.

گزارش:ابوالفضل قاسمی

به گزارش سخن مردم"محمد باقر سعادت نماینده مردم دشتستان ضمن تبریک روزخبرنگار گفت: من نمی گویم روز خبرنگار است، به عقیده بنده تمام ایام وطول سال روز خبرنگار است، ومتعلق به شما خبرنگاران است،زیراهمه ی ایام سال شما مشغول اطلاع رسانی هستید.

 IMG 3895

 

وی درادامه بیان نمود: رسالت،ماموریت شما بعد از پیامبران عظیم شان و بعد از ائمه اطهار وبه نظر من در واقع دونهاد که بیشترین نقش ورسالت را ایفا می کنند و بیشترین رسالت را شما ها بر عهده دارید.

نماینده مردم شریف دشتستان افزود:وظیفه پیامبران و امامان معصوم(ع)ما ،هدایت بشریت بود درمسیر عدالت قرار دادن مردم بود،درست است که پیامبران و امامان ما به افرادناتوان و فقیر ازلحاظ مالی کمک می کردند ولی رسالت مهم آنان بیشترهدایت بود در مسیر عدالت قرار دادن انسان ها بود که این رسالت بعد از پیامبران و امامان معصوم در واقع به عهده دونهاد یکی اصحاب رسانه و قلم و دوم فرهنگیان عزیز دانشگاهیان عزیزکه البته شاید معلم واساتید در یک چارچوب خاص حرکت می کنند و فرصت معین را در زمان کلاسشان دارند آنهایی که عاشق هستند عشق دارند علاقه دارند درکنار کتب درسی و مسائل مختلف را هم می آموزند،اما شماها که چشم و چراغ مردم و جامعه وهدایت کننده هستید،هیچ شکی برای هیچ کس در این قضیه وجود ندارد.

IMG 3912

IMG 3غغ919

اما آن زمانی رسالت شما برای مردم در واقع به واقعیت می پیوندد که قلم، قدم وحرکت شما مسیر شما ،در جهت عدالت باشد.

وی با بیان اینکه هر کدام ازمادارای دیدگاه سیاسی هستیم تصریح نمود:هیچ جای ایراد و انتقاد وجود نداردوهمه باید باشند همه باید تلاش کنند اما ما نباید از مسیرواقعی عدالت خارج بشویم همیشه نقد ما می بایستی منصفانه باشد.

سعادت با بیان اینکه باید روحیه ی مطالبه گری شما قوی باشد تصریح نمود:مطالبات مردم را شما ها بایستی عنوان وپیگیری کنید،نقد جز دستورکارشماست،نقد مسئولین در هر مقام ،لباسی باشد،واگر منصفانه باشد همه می پذیرند، نقد منصفانه باعث پویایی جامعه می شودوباعث رشد وتعالی خودفردومسئول می شود.

وی خاطر نشان کرد: این جلسه به پاس تقدیروتلاش وکوشش شما است که بدون مزدومنت به جامعه خدمت می کنید،و پیوسته فکر و ذکر و وقت و زمان می گذارید و در این عرصه قلم می زنیدچیزی جزعشق وعلاقه نیست و جایگاه بسیار ویژه و ارزشمنداست وجامعه را در مسیر حق وتوسعه قرار دادندودرواقع عصای دست مردم خبرنگاران هستند.

نماینده مردم شریف دشتستان در ادامه در نشست رسانه های استان به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده پرداخت و بیان نمود: اولین اقدام اینجانب به عنوان نماینده مردم دشتستان در مجلس بعد از ورود به خانه ملت، درسال 95پیگیری بازسازی بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان بود که با همین پیگیری ها مبلغ هشت میلیاردوهشتصدمیلیون تومان ،برای بازسازی این بیمارستان تخصیص داده شد که خوشبختانه کار بازسازی آن درسه بخش A،B،Cهم زمان آغاز شده است.

IMG 3859

وی درخصوص بیمارستان مهربرازجان گفت:چون بیمارستان مهربرازجان یک زایشگاه است وکسانی که دفترچه تامین اجتماعی دارند برای بستری باید به بیمارستان سلمان فارسی مراجعه کنندبا تلاش مجوزاحداث پلی کلینیک در4000متر که دربهمن ماه به بهره برداری وافتتاح خواهد رسید.

ازدیگر اقداماتی که انجام شده است بیمارستان زنان وزایمان را به یک بیمارستان عمومی یاجنرال توسعه بدهد وپنج بخش نیز به آن اضافه شود.

محوردالکی وکنارتخته جز پیگیرها بودوالان دوپیمانکار کاررا آغاز کرده اند.

طرح تحول کشاورزی که با پی گیری های استاندار قبلی واستاندارفعلی وبنده با اعتبار ۲۴۰۰ هکتار برای آبیاری تحت فشار نخیلات بخش سعد آباد گرفتیم که الان ۲ پیمانکار کار می‌کنند، فاز بعدی ۶۵۰۰ هکتار نخیلات آبپخش وفازبعدی ۱۵۰۰هکتار نخیلات کلل وبعد هم دشت شبانکاره است.

مسئله آب شرب به دشتستان را من در ایامی که در واقع بحران آب بود بیش از ۱۲ جلسه گذاشتم که آخرین جلسه استانداری بوشهر بودبا جناب آقای کشفی معاون جانباز و استاندار بود که درآنجا گفتم ما در استان بوشهر روی آب نشسته ایم و سزاوار نیست که باوجود نیروگاه اتمی، پارس جنوبی که این همه درآمد برای کشور داریم و در واقع بخشی ازهزینه‌های کشور را ما تامین می کنیم، آب هم نداشته باشیم،که با پی گیری مشکل آب هم حل شدوامسال شاهدبهترشدن وضعیت اب هستیم.

IMG 3900

فیبر نوری برای بخش ارم وبوشکان جزء دغدغه‌های من بوده و حداقل ۴ جلسه با وزیر فعلی داشتم برای فیبر نوری و تلفن همراه و تلفن ثابت برای دوبخش که به نتایج خوبی رسیدیم و همین روزها هم این فیبر نوری به بهره برداری خواهد رسید. و در واقع تلفن ثابت به خصوص این بحث فیبرنوری انشالله حل خواهد شد.

از اعتبارات نفت ۷۰۰ میلیون تومان برای مددجویان کمیته امداد با مشارکت کمیته امداد، 30واحد مسکونی ۷۰۰ میلیون برای مددجویان کمیته امداد وخوابگاه دانش آموزی کمیته امدادامام ۳۰۰ میلیون تومان،جاده گیسکان ۲ میلیارد تومان جاده چهل زرعی ۱ میلیارد تومان جاده بر500میلیون تومان برای ده زمین چمن مصنوعی برای روستاها دو میلیارد تومان دانشکده کشاورزی 500میلیون تومان ،بهداشت ودرمان که دستگاه دیالیز در ۱۷ شهریور و تجهیز کردند ۵۰۰ میلیون تومان برای ۳۰ واحد مسکونی بهزیستی با مشارکت یک میلیارد تومان کمک به تجهیزات آموزش و پرورش یک میلیارد تومان به تعداد حدود ۵۰۰ میلیون تومان دستگاه کپی وکولر در اختیار ما گذاشتند و من هم در اختیار تمام بخش ها آموزش و پرورش بخش ها و شهرستان گذاشتم و به صلاحدید خودشان توزیع کردند بین مدارس،یک میلیارد ودویست وپنجاه میلیون تومان چند روز پیش در تهران از کشور گرفته ام برای وسایل سرمایشی مدارس دشتستان، یک میلیارد تومان برای تعمیرات دشتستان که مسئله در واقع سالن استخر برازجان هر مقدار اعتبار مورد نیاز باشد تا بهمن‌ماه قول دادند که ابلاغ اعتبار بکنند و اعتبار هم زده شده وآمده که من لیست را هم دارم.

IMG 4098

مدرسه شهید رضایی شهر برازجان باز هم این صورت موضوع مدرسه شهید رضایی بخش به این صورت از نوسازی ، یک میلیارد برای دو سالن ورزشی فاریاب و درودگاه به ورزش جوانان از محل نفت پول گرفتم و ابلاغ کردند، به دواردوگاه دانش آموزی یک میلیارد از نفت گرفتن وابلاغ کردند وهر سال مبالغ قابل ملاحظه ای برای قیررایگان باز علاوه بر سهمیه خود دشتستان از بنیاد مسکن گرفته ام ،تسهیلات کم‌بهره برای نیازمندان از طریق بنیاد مسکن ، در سال ۹۶یک مورد ، اعتبار برای ۲۰۰ واحد مسکونی وتسهیلات کم بهره بنیاد مسکن دادند من اونجا پافشاری کردم به اندازه 200واحد هم اضاف تر گرفتم.

وی درخصوص راه آهن هم گفت: کلنگ زنی آن درسال قبل انجام شد وصد میلیارد تومان اعتبار گرفته شده است.

درخصوص حضور در انتخابات هم بیان نمود: من هنوز به یک جمع بندی قطعی برای ورود به انتخابات نرسیده ام و بررسی می کنم اگر در واقع ببینم می توانم موثر واقع شوم حتما ورود می کنم.

IMG 3870IMG 4113IMG 4106IMG 4011

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه