شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم : جلسه شورای اداری شهرستان دشتستان به مناسبت چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه برگزار شد.

IMG 9647

به گزارش سخن مردم : جلسه شورای اداری شهرستان دشتستان به مناسبت چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه در محل حسینیه بقیه الله مصلای نماز جمعه برازجان با حضور امام جمعه برازجان و مسئولین شهرستان برگزار شد.

به مناسبت 5 مرداد سالروز اولین اقامه نماز جمعه در تهران به امامت آیت ا... طالقانی (ره) و همچنین چهل سالگی نماز جمعه، جلسه شورای اداری شهرستان دشتستان به میزبانی ستاد نماز جمعه برازجان در محل حسینیه بقیه ا... مصلا برگزار شد .

IMG 9639

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مصلح امام جمعه محترم برازجان ابتدا ضمن عرض تبریک چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه و تشکر از مسئولین شهرستان برای شرکت در جلسه، به بیان اهمیت این فریضه معنوی از دیدگاه قرآن کریم و روایات دینی پرداختند :
 اولین اقدام پیامبر (ص) پس از هجرت برپایی نماز جمعه بود . نمازی که دعوت آن با جمله یا ایها الذین آمنو شروع شده است .نمازی که با جمله فاسعو الی ذکرالله به اقامه آن ترغیب شده است . نمازی که فرمان ترک داد و ستد را به همراه دارد . نمازی که در روایات هم وزن حج شمرده شده است .  نمازی که ترک و سبک شمردن آن پیامدهای ناگواری را به همراه دارد .  نمازی که استحفاف آن نشانه نفاق است و تارک جمعه اگر سه مرتبه بدون عذر نماز جمعه را ترک کند منافق است .  نماز جمعه کفاره گناهانی است که در طول هفته انجام داده ایم ، به شرطی که مرتکب کبیره ای نشده باشیم . اگر مردم قدر نماز جمعه را می دانستند بر سر آن با هم منازعه می کردند .
 ایشان درادامه با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) اظهارداشت : یکی از مهمترین چیزهایی که در این انقلاب حاصل شده قضیه نماز جمعه است،

در زمان سابق بین ما مطرود و در میان اهل سنت بطور دلخواه نبود و غالبا" تحت نفوذ قدرت ها انجام می گرفت . آقایان باید ضمن سفارش به مردم و نسلهای آینده، به این مسئله اهمیت بدهند که نماز جمعه در راس امور است .
 مقام معظم رهبری هم می فرمایند : نماز جمعه هر کلمه و هر خطبه اش یک درمان شفابخش بر دلهای متدین و مومن بوده، لذا همیشه به این نماز احتیاج است .
در ادامه امام جمعه محترم برازجان زمینه های همکاری بین ستاد نماز جمعه و مسئولین شهرستان را برشمردند و توصیه های لازم را به همین منظور ارائه دادند :
*میز خدمت نماز جمعه هر هفته برقرار است و مسئولین ادارات می توانند از این طریق با مردم عزیز در ارتباط و پاسخگوی مشکلات آنها باشند .
*تریبون نماز جمعه هر هفته آماده حضور مسئولین ادارات بعنوان سخنران قبل از خطبه ها جهت ارائه گزارش عملکرد خود به مردم می باشد .
* با توجه به ضیق وقت سخنرانی ها ادارات و نهادها می توانند گزارش عملکرد خود را بصورت کتبی هم در اختیار نمازگزاران جمعه بگذارند .
*مسئولین را به شرکت در نماز جمعه دعوت می کنم و آمادگی داریم تا ضمن بازدید از ادارات و اقامه نماز، فضائل نماز جمعه را جهت کارمندان تشریح و پاسخگوی سئوالات و شبهات این عزیزان باشیم .
* ادارات در برنامه های خود مراسم زیارت پرفیض عاشورا را بصورت هفتگی برگزار کنند که باعث معنویت و صمیمیت بیشتر محل کار می گردد .
*ما سعی کرده ایم سالروز تاسیس ادارات و نهادها را در خطبه ها بیان و از خدمات آنها تقدیر نمائیم ، اگر اداره ای مناسبت های خاص را به ما اعلام کنند باز هم آمادگی داریم در خطبه ها سفارش کنیم .
جا دارد از شبکه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی که مناسبت و برنامه های خاص خود را به ما یادآوری می کنند تشکر نمایم .
*آمادگی داریم تا در معیت مسئولین ادارات از مساجد روستاها سرکشی و بصورت مستقیم با مردم ارتباط داشته باشیم .
* مسئولین تکریم ارباب رجوع را سرلوحه کارهای خود قرار دهند و پاسخ مناسب به مردم ارائه نمایند، همچنین نظارت کافی هم بر زیر مجموعه داشته باشید تا تخلفات کمتری صورت پذیرد .

IMG 9680

پایان بخش جلسه صحبتهای آقای عباسعلی اسدی مسئول ستاد نماز جمعه برازجان بود که گزارش مبسوطی از فعالیت های آن نهاد ارائه و اعلام نمود بحمدا... با تلاش های خالصانه حاج آقا مصلح امام جمعه محترم و اعضای ستاد بعنوان ستاد نماز جمعه نمونه کشوری و استانی برگزیده شده ایم .

IMG 9619

IMG 9620

IMG 9627

IMG 9637

IMG 9640

IMG 9649

IMG 9651

IMG 9656

IMG 9658

IMG 9661

IMG 9662

IMG 9667

IMG 9672

IMG 9673

IMG 9675

IMG 9683

IMG 9689

IMG 9691

IMG 9695

IMG 9712

IMG 9719

IMG 9721

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه