دوشنبه, 11 مهر 1401 - Monday, 03 October 2022

سخن مردم" عصر سه شنبه دوم مرداد ماه نشست خبری دکتر خورشیدی معاون استاندار با مدیران سایت های خبری با حضور دکتر دهدشتی مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری و دکتر برزگر زاده مدیر کل امور اجتماعی استاندادی و دکتر کرم پور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و آقای کاظمی مدیر کل روابط عمومی در سالن استانداری بوشهر برگزار شد.

IMG 9060

به گزارش سخن مردم" در این جلسه دکتر خورشیدی ضمن تبریک پیشاپیش روز خبرنگاراظهارداشت: رسانه ها وجدان بیدار جامعه هستند وجامعه بدون رسانه نمی تواند سالم باشد ،رسانه ها باعث جلوگیری از انحرافات می شوندومی توانند جریان سازی اجتماعی را انجام دهند و در توسعه کشور نقش مهمی دارند، نظارت رسانه می تواند نافذ ترین نظارت باشد.

IMG 9185

ایشان درادامه گفت: در برگزاری انتخابات اسفند ۹۸ ما را یاری نمائید وامیدوارم با جلب مشارکت عمومی و آگاهانه در اسفند ۹۸ شاهد نتیجه ای باشیم که هم برای پیشرفت کشور و نظام سودمند باشد وهم باعث ناامیدی دشمنان خواهد شود وباید به سلامت انتخابات کمک کنیم که مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

وی تصریح نمود:به زودی موزه مطبوعات جنوب در بوشهر راه اندازی می شود ویکی از وظایفی که به ادارات ابلاغ شده موضوع همکاری با رسانه ها است که اداراتی که همکاری نداشته اند کسر امتیاز خواهند شدودر حال تلاش هستیم که آگهی ها از طریق اداره ارشاد توزیع عادلانه صورت گیرد.

دکتر خورشیدی بیان نمود:روند اجرایی انتخابات شروع شده و مراحلی دارد که انجام خواهد شد وما دست نیاز به سوی رسانه ها دراز می کنم،اگربه صورت نادر رسانه ای هم توهین نموده برخوردی با او صورت نگرفته ،حمایت از رسانه های منتقد را در دست اقدام داریم نقد را پاس می داریم، رسانه های دیجیتال موفق در عرصه سرعت هستند شما رسانه ها هستید که معجزه می کنید.

وی درخصوص جا ومکان برای خانه مطبوعات گفت:پی گیر مکان برای خانه مطبوعات هستیم.

دکتر برزگر زاده مدیر کل امور اجتماعی استانداری:نیازمند حمایت شما هستیم بدون اطلاعات نباید مطلبی را نوشت در کار حرفه ای خبرنگاری باید ابتدا تحقیقات مقدماتی صورت گرفت بعد مطلب نوشت نباید به متکدیان خارجی کمک نمود مردم باید پرهیز کنند وجامعه را آگاه کنید تا کمک نکنند.

دکتر دهدشتی مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری:اطلاعات مربوط به انتخابات مجلس دوره قبل را تا هفته آینده می توانیم در اختیار نشریات و سایت ها قرار دهیم .

کاظمی مدیر کل روابط عمومی استانداری از تلاش خبرنگاران در پوشش خبری استان تشکر نمود.

درادامه هر کدام از مدیران پایگاه های خبری سوالاتی را مطرح و مسئولین محترم به آن پاسخ دادند.

IMG 9081

دکترفاطمه کرمپور مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی استان بوشهر در نشست با مدیران پایگاه های خبری استان بوشهرافزود: در بازدیدهایی که از بافت تاریخی استان انجام شده تلاش می شود بزودی مکانی ثابت برای خانه مطبوعات بوشهر درنظر گرفته شود.

وی بیان کرد: البته با حمایت استانداری بودجه و اعتباری برای رهن فضایی برای خانه مطبوعات تخصیص یافته که همزمان با ۱۷ مرداد روز خبرنگار افتتاح می شود.

کرمپور درخصوص رشد قارچ گونه سایت های خبری همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی با هدف تخریب و یا تبلیغ برای فرد خاصی گفت: مرجع اصلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای نظارت پروانه دار بودن رسانه هایی است که از هیات نظارت برمطبوعات و رسانه ها مجوز دارند و ما هیچ دستورالعملی برای ورود و مواجهه با پایگاه های خبری بدون مجوز نداریم،برهمین اساس پلیس فتا و مراجع قضایی باید جلو رشد و فعالیت پایگاههای بدون مجوز را بگیرند.

وی درادامه افزود: دولت در دستورالعمل جدید توزیع آگهی ها در سال ۹۸یارانه ای برای پایگاه های خبری درنظر گرفته است براین اساس امکان دادن آگهی به پایگاه‌های خبری داده شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر افزود: نظر دولت حرکت به سمت و سوی فضای مجازی و تقویت و حمایت از رسانه هایی است که در این عرصه فعالیت می کنند اما دادن آگهی به پایگاههای خبری منوط به این است که صاحب آگهی این درخواست را داشته باشد که آگهی به پایگاه خبری داده شود.

ایشان اضافه کرد: حمایت دولت از پایگاههای خبری در خصوص یارانه منوط به شرکت آنها در طرح رتبه بندی معاونت مطبوعاتی است که به صورت دوره ای اعلام می شود،البته آگهی‌هایی که به پایگاه های خبری داده می شود منوط به این است که این پایگاهها سه سال سابقه کار داشته باشند و پایگاههایی که واجد این شرایط هستند یارانه به آنها تعلق نمی گیرد.و تاکنون هیچ پایگاه خبری آگهی دریافت نکرده است.

وی در خصوص بیمه اعضای پایگاه های خبری و رسانه ها گفت: فعالان این بخش می توانند از طریق عضویت در صندوق هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران و با تائید فعالیت آنها بیمه شوند.

شکل جدید بیمه "بیمه فعالان رسانه" است که متقاضی با معرفی رسانه ای که با آن همکاری می کند و ثبت نام در سامانه جامع رسانه های کشور و با پرداخت ۲۷.۵ درصد از طرف خودشان می توانند بیمه شوند.

وی تاکید کرد: تلاش می شود به زودی کارگاهی در خصوص نحوه توزیع آگهی ها و بیمه فعالان این بخش تشکل شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: براساس تاکید استانداربوشهر همه دستگاه های اجرایی باید آگهی های خود را از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع و در اختیار رسانه ها قرار دهند و در غیر اینصورت سند آنها از طریق ذیحسابان تایید نمی شود.

در ادامه این نشست فاطمه کرمپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود

IMG 9138

IMG 9142

IMG 9155

IMG 9188

IMG 9103

IMG 9168

IMG 9177

IMG 9187

IMG 9181

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه