یکشنبه, 03 مهر 1401 - Sunday, 25 September 2022

سخن مردم"نماز جمعه برازجان با حضور پرشور مردم و مسئولین  برگزار شد .

IMG 9319

IMG 9301

IMG 9316

 

به گزارش سخن مردم"در آستانه لیالی قدر و سالروز ضربت خوردن امیر مومنان حضرت علی (ع) نماز عبادی سیاسی جمعه برازجان توسط  حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مصلح امام جمعه محترم و محبوب شهرستان با حضور انبوه نمازگزاران اقامه شد .

IMG 9304

سخنران قبل از خطبه ها آقای حاجی زاده فرمانده عملیات بیت المقدس بود که مطالبی درباره این روز عزیز وبیادماندنی بیان نمود.

IMG 9308

IMG 9313

امام جمعه برازجان در خطبه اول به ذکر فضائل اولین امام شیعیان حضرت علی بن ابیطالب (ع) پرداختند . سپس در خطبه دوم به مناسبت های هفته آینده به شرح زیر اشاره کردند :

امامجمعه برازجان گفت:در آستانه لیالی قدر و شب ضربت خوردن مولای متقیان حضرت علی (ع) قرار داریم که ضمن تسلیت شهادت آن امام همام به تمامی شیعیان ، بخشی از فضیلت های شب قدر را حضورتان عرض می نمایم :

- نزول دفعی قرآن در شب قدر-قرآن در شب قدر نازل شده-شب قدر دارای عظمت است-شب قدر از هزار ماه افضل است

- ملائکه و روح در شب قدر به اذن پروردگارشان نازل می شوند برای تدبیر امور-شب قدر تا طلوع فجر سلام و درود و سلامت است . به امید درک این شب عظیم با راز و نیاز و استغاثه مومنین و مومنات انشاءا...

وی درادامه اظهارداشت:سوم خرداد مصادف است با سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان که بنام روز مقاومت و پیروزی می باشد . گرامی می داریم یاد و خاطره شهدای گرانقدر به ویژه گلگون کفنان آزاد سازی خرمشهر و ارج می نهیم فداکاری های رزمندگان اسلام اعم از جانبازان و آزادگان والامقام را در این حماسه سرنوشت ساز

به همین مناسبت سوم خرداد روز ایثار و مقاومت نیز نامگذاری گردیده است :

الف) ایثار و مقاومت رمز موفقیت انبیای الهی در تبلیغ معارف و مقابله با مستکبران بوده است . ب ) خداوند به موحدان به خاطر مقاومت و ایثار در راه حق وعده بهشت داده است .ج ) پیروزی نتیجه مقاومت و ایثار است .

فتح خرمشهر فتح همه خوبیها و ارزشهای الهی بود . فتح خرمشهر مصداقی از پیروزی خون بر شمشیر بود . فتح خرمشهر نشان داد که اداره ملت شکست ناپذیر است .فتح خرمشهر تفسیر آیه ان تنصرا... بنصر کم است . فتح خرمشهر روز شکست استکبار در برابر اسلام بود . فتح خرمشهر بهترین دلیل بر کارآمدی نظام ولایی بود . فتح خرمشهر تبلور عینی وحدت ملت ایران در سایه اسلام بود .

درادامه به پنجم خردادماه مصادف با سالروز پیروزی حزب ا... بر رژیم صهیونیستیافزود:به حول قوه الهی حزب ا... قوی تر از همیشه آماده پاسخگویی به تهدیدات رژیم صهیونیستی است . به گفته سید مقاومت اگر ارتش صهیونیستی کوچک ترین تهدیدی علیه لبنان صورت دهد هیچ نقطه ای از این رژیم امن نخواهد بود و موشک های حزب ا... نابودی این کشور را رقم خواهند زد .

ایشان همچنین به مناسبت 5 خرداد آغاز هفته بدون دخانیات تصریح نمود : در یک برهه زمانی همت همه ما بر این شد که قلیان و سیگار را از مساجد و محافل عمومی حذف کنیم و موفق شدیم ، اما متاسفانه در این چند سال اخیر تمامی خیابانها - پارک ها ، محله ها بصورت علنی ترویج سیگار و قلیان شده و مسئولین نیز فقط به شعار مبارزه با دخانیات بسنده می کنند و هیچ اقدامی برای کاهش و مقابله با آن نمی کنند بگونه ای که کم کم جمعیت بیشتری را مبتلا به دخانیات و مصرف مواد مخدر نماید .

هفته گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدارهای رمضانی مختلفی با مسئولین نظام ، شاعران و دانشجویان داشتند که مهمترین مطالب مطرح شده مبانی و منطق حضرت آقا در رویارویی با دشمن بدین شرح می باشد :

- توجه و تبعیت از منطق عقلانی نظام-ایستادگی در برابر استکبار- عدم اعتماد به دشمن- نفی مذاکره با دشمن عنود

- اتخاذ راهبرد مقاومت بعنوان پرسودترین و کم هزینه ترین راهبرد- توکل بر خدا و اعتماد به وعده الهی- اعتماد به نفس

- باور به حقانیت و درستی مسیر انقلاب- عدم پذیرش ظلم و ذلت در مقابل دشمن- تکیه به داخل و تقویت مولفه های اقتدار ملی

حجت الاسلام مصلح بیان نمود:از مردم عزیز دعوت می کنم جهت اهداء قرآن ، مفاتیح و کتاب هایی که در منزل دارند و زائد بر نیاز است به مردمان مناطق سیل زده ، لذا همشهریان نیکوکار می توانند قرآنها و مفاتیح الجنان خود را به اداره تبلیغات اسلامی تحویل نمایند .

نظر به اینکه کلیه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد از این به بعد تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند و از خدمات بیمه سلامت برخوردار می شوند ، لذا باید جهت تشکیل پرونده و دریافت دفترچه به اداره بیمه سلامت مراجعه نمایند .

تقدیر و تشکر می کنم از بسیج جامعه پزشکی شهرستان جهت برپایی ایستگاه سلامت نماز جمعه و نیز حضور رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس در مراسم نماز جمعه به مناسبت سالروز فتح خرمشهر را ارج می نهیم .

درپایان امام جمعه برازجان به ذکر مصیبت و مرثیه‌خوانی در عزای مولای متقیان حضرت امام علی علیه‌السلام پرداخت.

IMG 9321IMG 9324IMG 9334IMG 9327IMG 9329IMG 9333IMG 9335

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه