پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022

سخن مردم : درنشست خبری رییس کمیسیون خدمات شهری ، محیط زیست و حمل و نقل شورای شهر برازجان با اصحاب رسانه از نرم افزار ارتباطی حوزه خدمات شهری شهرداری وصدای مردم رونمایی شد.

IMG 8943

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن مردم : نوید متین رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای برازجان با رونمایی از نرم افزار ارتباطی بخش خدمات شهری شهرداری برازجان افزود : شهروندان عزیز برای دسترسی به این برنامه بعدازنصب برنامه بازار، برنامه ای با نام صدای مردم را سرچ کرده ونصب نموده و شماره خود را برای دریافت کد ارسال نموده وپس از مشخصات فردی وارد برنامه شده وبا مسئولین روزانه ارتباط داشته و مشکلات را عنوان نموده وبلافاصله کد برای مخاطب ارسال شده و پس از پیگیری مشکلات، به مخاطبین اطلاع داده می شود،و شهروندان با نصب این نرم افزار هم می توانند اخبار رادریافت کنند وهم دیگر نیازی به پیگیری حضوری در حوزه خدمات شهری شهرداری برازجان ندارند.

وی بیان نمود:مجوز آن رااز وزارت فرهنگ و ارشاد گرفته شده و با استقبال شهروندان در آینده ورژن های جدید و پیشرفته آن آبدیت می شود.

IMG 8980

IMG 8948

نوید متین بابیان مصوب نمودن 150ملیون تومان جهت جمع آوری و زنده گیری سگهای ولگرد در شهر برازجان افزود :با انعقاد قرار داد با یک شرکت خدماتی و تخصیص بودجه کار زنده گیری و جمع آوری سگهای ولگرد در برازجان انجام شد.

وی در خصوص حوزه حمل و نقل در سال جاری سازمان اتوبوس رانی و تاکسیرانی شهرداری ادغام وسازمان حمل و نقل تشکیل خواهد شد ،همچنین کار نوسازی 7دستگاه اتوبوس کولردارآغازگردیده که پنج دستگاه وارد سیستم اتوبوس رانی گردیده و. 2دستگاه دیگر در سال جاری به خطوط شهری بلوار بسیج و فرهنگ شهر اختصاص خواهد یافت.

متین درخصوص ورزش نیزگفت: اگر تیم هندبال ستارگان دشتستان لیگ برتری شده بخاطر کمک های شورا بوده و شورا در حد توان خود به تمامی ورزش هاکمک کرده است.

IMG 8953

متین درادامه با بیان اقداماتی که انجام شده است گفت: تکمیل پل بسیج ،احداث جاده سلامت، تملک منازل دلگشا و جنت ، و... از دیگر اقدامات شاخص وهمچنین اعتبارسالن700نفره شهر برازجان درسال گذشته2میلیارد و درسال جدید 2میلیارد تومان ،احیای پارک های سطح شهر، ساماندهی و صدور پروانه فعالیت و اشتغال 700دستگاه سنگین و نیمه سنگین شهری ،احداث پارکی در ورودی شهر برازجان از سمت بوشهر و کمک به ورزش از دیگر اقدامات بوده است.

ایشان درادامه از حذف ظروف ظروف پلاستیکی تا چندماه آینده خبردادوگفت: در شهرداری و شورا استفاده از ظروف پلاستیکی از مهر ماه حذف خواهد شد، وجهت همکاری با سمن های زیست محیطی ،طرح جمع آوری کیسه های پلاستیکی در مرداد ماه درنانوایی ها انجام خواهد شد.

عضو شورای شهر برازجان درخصوص اعتبار کل کمیسیون خدمات شهر، محیط زیست و حمل و نقل شورای شهر برازجان 7میلیارد در نظر گرفته شده است.

همچنین در بودجه سال 98 برای طراحی و ساخت تندیس المان های میادین سطح شهر نیز 450 میلیون، احیای شهربازی ورودی شهر500میلیون، خرید کانکس کلبه سلامت 150میلیون، جمع آوری نخاله های سطح شهر400میلیون، تعمیر و نگهداری فضای سبز پارکها200مبلیون، خرید مخزن زباله120میلیون، اجاره ماشین آلات جمع آوری زباله عفونی75میلیون و..... در نظر گرفته شده است.

IMG 8960

وی درخصوص کارت شناسایی برای تمامی رانندگان تاکسی ها که از تیرماه مقابل تمامی تاکسی ها نصب خواهد شدگفت :این کارت شامل کدشناسایی، نام و نام خانوادگی همراه با تصویر راننده بوده تا مسافران بتوانند نسبت به راننده شناسایی کامل داشته باشند.

عضو شورای شهربرازجان گفت: هوشمندسازی چراغ های راهنمای سطح شهردر راستای کاهش تصادفات و روان نمودن ترافیک در سطح شهر برازجان از دیگر اقدامات در حوزه زیبا سازی بوده است ،همچنین نصب 5دوربین ترافیکی نیز انجام شده که 50درصدپیشرفت داشته است.

عملیات نصب تابلوهای نامگذاری شهری و بازسازی در برخی مناطق صورت گرفته است، کوچه هایی که فاقد نام بوده نیزپیشنهاد داده شده است تا در شورای نامگذاری اقدامات لازم انجام شود.

IMG 8968

در سال 97 با هزینه بالغ بر200میلیون تومان، 230تمثال شهید با هدف ترویج فرهنگ شهادت ودر بلوار22بهمن، شهیدبهشتی، خیابان دانشگاه آزاد و... در ابتدای سال جدید نصب شد.

وی ادامه داد: در بحث فرهنگی نیز چاپ دوکتاب بهاره ودورریختنی ها وبهاره ومسابقه عکاسی برای کودکان با دو موضوع متفاوت که در مدارس سطح شهر برازجان نیز توزیع شد.

وی درپایان گفت انشاالله که درسال 98 اقدامات بهتری درخصوص خدمات شهری ،محیط زیست و حمل و نقل انجام شود.

IMG 8970

IMG 8985

IMG 8981

IMG 8976

IMG 8989

8992 Copy

8993 Copy

8994 Copy

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه