یکشنبه, 03 مهر 1401 - Sunday, 25 September 2022

سخن مردم"دوباره شهرداری،دوباره خبر خوب:برای اولین باردراستان:شهرداری برازجان یکی از اولین شهرداریهای استان است که صاحب دستگاه پیشرفته آتشنشانی در ارتفاع شد.

1816592 411

به گزارش سخن مردم"سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری برازجان همواره به عنوان یکی از سازمانهای پویا و پرتلاش شهرستان دشتستان و استان بوشهر شناخته شده که صاحب جایگاه قابل توجهی در سطح استان بوده است.

بهره مندی از نیروهای اداری و عملیاتی باتجربه و کارآمد، حرکت مستمر در جهت به روزرسانی دانش تخصصی، برخورداری نسبی از تجهیزات حرفه ای و توجه ویژه مدیریت شهری به این حوزه را می توان برخی از مولفه های موثر در ارتقاء کیفی فعالیتهای این سازمان پرتلاش دانست.

14

بالطبع وجود برخی محدودیتهای سخت افزاری سبب می شود حتی سازمان پویایی همچون آتش نشانی نیز در برخی مواقع در انجام فعالیتهای حرفه ای و سازمانی خود دچار کاستیهایی شود که باید حساب آن را از تلاشهای بی وقفه ی پرسنل تلاشگر سازمان آتش نشانی جدا کرد.

یکی از این کمبودها که طی سالیان اخیر در موارد معدودی خود را نشان داد و هر بار سبب ایجاد مشکلاتی برای آتشنشانان جان بر کف و نیز شهروندان برازجانی شد، آتش سوزی هایی بود که در ساختمانهای مرتفع شهر رخ می داد. فقدان تجهیزات روزآمد و به خصوص عدم بهره مندی از دستگاه اطفاءحریق در ارتفاع در شهر برازجان همواره این دلهره را در شهروندان برازجانی ایجاد کرده بود که در صورت وقوع آتش سوزی در ساختمانهای مرتفعی که روز به روز بر تعداد آنها در سطح شهر برازجان افزوده می شود، چه فاجعه ای را شاهد خواهیم بود؟

11

بیش از یک سال پیش بود که این دغدغه با دستور مهندس محمدی شهردار برازجان در دستور کار قرار گرفت و مدتی بعد باپیگیری های صورت گرفته، شاهد عقد قرارداد ساخت تجهیزات مدرن آتش نشانی در ارتفاع بودیم. تلاشها و پیگیری های مستمر شهردار و همکاران وی سرانجام نتیجه داد و نخستین دستگاه اطفاءحریق سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری برازجان که قابلیت انجام عملیات در ساختمانهایی با ارتفاع 17 متر را نیز دارد روز چهارشنبه بیست و هشتم اسفندماه به سازمان آتش نشانی شهرداری برازجان تحویل داده شد.

شهردار برازجان در این خصوص با تشکر از همه ی کسانی که در جهت تحقق این خواسته ی به حق مردم برازجان همکاری داشته اند و با تشکر ویژه از همکاران استانداری بوشهر، حوزه معاونت عمرانی استانداری ، فرمانداری شهرستان دشتستان ،شورای اسلامی شهر برازجان، معاونتهای شهرداری و به خصوص حوزه معاونت اجرایی شهرداری برازجان ابراز امیدواری کرد با رعایت دستورات و جوانب ایمنی توسط شهروندان عزیز برازجانی شاهد بروز حادثه در سطح شهر نباشیم اما چنانچه حادثه ای رخ داد، استفاده از تجهیزات جدید باعث شود شاهد کاهش خسارات و آلام شهروندان عزیز برازجانی باشیم.

شایان ذکر است شهرداری برازجان یکی از اولین شهرداریهای استان است که از چنین امکانات پیشرفته ای بهره مند شده است.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه