یکشنبه, 13 آذر 1401 - Saturday, 03 December 2022


سخن مردم"معاون شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: در راستای تأمین آب آشامیدنی شهرها و روستاهای دشتستان سدهای ارغون و کلمه در این شهرستان با ظرفیت ۲میلیون مترمکعب از ابتدای سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

به گزارش سخن مردم"علی محمدی در نشست بررسی اجرای طرح‌های آبرسانی دشتستان با بیان اینکه بارش مطلوب باران وضعیت ذخیره آب در سدها و آبخوان‌های استان را افزایش داد اظهار داشت: در سال آبی جاری متوسط بارندگی استان بوشهر به 272 میلی‌متر رسید که این رقم نسبت به بارندگی سال گذشته 190 میلی‌متر و نسبت به میانگین بارندگی سالانه 40 میلی‌متر بیشتر است.

وی بیشترین بارش باران را در شهرستان دیلم دانست و افزود: بر اساس بررسی ایستگاه‌های باران‌سنجی 450 میلی‌متر بارندگی در دیلم به‌وقوع پیوسته و این رقم در شهرستان‌های دیر و بخش‌هایی از دشتی 170 میلی‌متر ثبت شده است.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای بوشهر حجم ذخیره سد رئیسعلی دلواری در دشتستان را 213 میلیون مترمکعب دانست و تصریح کرد: این میزان ذخیره آب نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزون بر 110 میلیون مترمکعب بیشتر است.

محمدی با ابراز تدوین سدهای تأمین آب آشامیدنی در دشتستان گفت: دو پروژه مهم سد ارغون و کلمه با ظرفیت 2میلیون مترمکعب برای تأمین آب شرب اضطراری شهر کلمه و روستاهای هم‌جوار در مرحله انتخاب پیمانکار است که تا پایان سال پیمانکار انتخاب و از ابتدای سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی از بهره‌برداری از بند ذخیره‌ای و تأخیری کنترل سیلاب شبانکاره خبر داد و خاطرنشان کرد: این بند ذخیره‌ای با ظرفیت 500هزار مترمکعبی در اردیبهشت سال آینده با هدف کنترل سیل و تغذیه مصنوعی اراضی پایین‌دست به بهره‌برداری می‌رسد.تسنیم

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه