سه شنبه, 18 مرداد 1401 - Tuesday, 09 August 2022

سخن مردم"کاروان سلامت ومانور تیم های BHCU ،حمایت های روانی سحر و داوطلبان در بخش شنبه شهرستان دشتی برگزار شد.

000

به گزارش سخن مردم" به نقل ازروابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر ، با توجه به زلزله  فروردین سال ۹۲ و تخریب روستاهای بخش شنبه ، مانور منطقه ایی بهداشت و درمان اضطراری در روستاهای سنا، درویشی و چاهگاه بخش شنبه شهرستان دشتی استان بوشهر با حضور سه  تیم از استان های فارس ، هرمزگان وبوشهر برگزار شد.
جانشین مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان در حاشیه اعزام کاروان سلامت به مناطق کم برخوردار  اظهار کرد: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، جمعیت هلال احمر خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان به مردم ارائه می کند.

احسان ایزدپناه گفت: در این راستا ۱۰۰ نفر از تیم های بهداشت و درمان ، داوطلبان و جوانان  شامل پزشک، دندانپزشک،پرستار، کارشناس بهداشت محیط، کارشناس بهداشت تغذیه،‌ روان شناس، ماما، تکنیسین دارویی و تعدادی از پرسنل داوطلبان و  امدادگران جمعیت هلال احمر مشارکت داشتند.

وی با تاکید بر ارائه خدمات تیم‌های داوطلبان و تیم های حمایت های روانی سحر  به مردم در این مانور ادامه داد:این تیم ها با برگزاری برنامه های فرهنگی ، آموزش مهارت‌های زندگی ، مدیریت بحران ، آمادگی در برابر مخاطرات ،امداد و کمک‌های اولیه ، برگزاری کارگاه کارآفرینی، سرکشی به خانواده‌های بی‌بضاعت و ارائه خدمات به مددجویان و بیماران سخت درمان از دیگر برنامه‌های کاروان سلامت بود.

نادری فرماندار شهرستان دشتی در بازدید از اجرای این طرح در مناطق کم برخوردار گفت: این گونه اقدامات در سلامت افراد جامعه موثر واقع می شود و جمعیت هلال‌احمر استان بوشهر در طول سال  با برگزاری کاروان های سلامت و اعزام تیم های درمان به مناطق دوردست در سطح استان کمک بزرگی به مردم داشته است.

حیدر داوودی کارشناس مسئول اضطراری معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی هلال‌احمر کشور درباره این طرح گفت: تیم های BHCU (تیم های درمان اضطراری)و RDH ( بیمارستان سریع الاحداث) حضور دارند که با استفاده از سامانه مجهز و تیم های اضطراری در زمان سانحه خدمات خوبی به حادثه دیدگان ارائه می نماید و آمادگی این مانور ها باعث می شود شرایط خوبی را در زمان بحران داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد:این طرح در ایام دهه مبارک فجر در سراسر کشور به صورت منطقه ایی و استانی در مناطقی که در سال های اخیر دچار زلزله شده اند اجرا می شود.

در این طرح ۱۲۴۳ نفر از تمامی خدمات  به صورت رایگان استفاده کردند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه