شنبه, 09 مهر 1401 - Friday, 30 September 2022

سخن مردم"اولین همایش دست اوردهای انقلاب درحوزه سلامت به مناسبت چهل سالگی انقلاب توسط شبکه بهداشت ودرمان دشتستان برگزارشد.

DSC 01231DSC 01191

مهین قاسمی-به گزارش سخن مردم"دکترماریا خویش دوست دراولین همایش دست اوردهای انقلاب درحوزه سلامت با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱۴ روستا در این چهار دهه خدمات دندانپزشکی دریافت نموده اند اظهارداشت: علاوه بر توسعه خصوصی شاهد رشد توسعه دولتی نیز بوده ایم.

12

سه شنبه شانزدهم بهمن ماه همایش دست آوردهای انقلاب اسلامی در حوزه سلامت دشتستان با حضور دکتر زارع فرماندار، دکتر لقمان زاده، لواسانی مدیر آموزش و پرورش ، دکتر خویش دوست رئیس شبکه بهداشت و درمان و برخی مسئولین در سالن فرهنگ برازجان برگزار شد.

دکتر خویش دوست رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان در اولین همایش دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه سلامت ضمن خیر مقدم و تبریک ایام الله دهه مبارک فجرگفت: از طرف تمام پرسنل شبکه بهداشت از حمایت های فرماندار محترم در حوزه بهداشت و درمان تشکر می کنم.

DSC 01201DSC 01221

وی ضمن گزارش هایی در حوزه سلامت شهرستان اظهارداشت :باتوجه به شعار دهه فجر،هدف اصلی ما ازبرگزاری این همایش نگاهی به رشد شاخص های موفق در حوزه سلامت در سال های پیروزی انقلاب اسلامی می باشد که در این مدت برنامه ریزی های بسیار خوبی در همه زمینه ها جهت رشد شاخص ها داشته ایم.

ایشان همچنین افزود: در حال حاضر ۱۱۴ روستا در این چهار دهه خدمات دندانپزشکی دریافت نموده اند که علاوه بر توسعه خصوصی شاهد رشد توسعه دولتی نیز بوده ایم.

دکتر خویش دوست کاهش بسیاری از بیماری ها از جمله سالک، سل، مالاریا، هپاتیت نوع B، و ریشه کن شدن بیماری هایی چون سیاه سرفه و سرخک نیز ازجمله دستاوردهای چهاردهه اخیرعنوان کرد و گفت: تلاش پرسنل شبکه بهداشت وبهورزان در روستاها برای ریشه کن شدن این بیماری ها بسیار مؤثر بوده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با بیان اینکه اجرای برنامه های مکمل یاری در مدارس بسیار ارزشمند است بیان داشت: افتخار می کنیم که با بسترسازی مناسب زمینه رشد کودکان را فراهم ساخته و در رشد استعداد دانش آموزان نقش داشته ایم وامروزهمه اینها در کنار هم باعث شده که ایران اسلامی در حوزه بهداشت جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد.

وی درادامه با بیان خلاصه ای از شاخص های شبکه بهداشت ودرمان اظهارداشت: توزیع شیر رایگان در مدارس ،مراقبت از نوجوانان، جوانان، سالمندان و میانسالان، نظارت بر پروانه ساخت کارگاه های تولیدی، بازرسی واحدها، انجام آزمایشات مستمر، بررسی مواد غذایی، مراقبت های دوران بارداری، ارائه خدمات به زنان باردار و بسیاری از موارد دیگر از جمله خدمات شبکه بهداشت به جامعه می باشد و یکی از آثار مهم آن کاهش مرگ و میر کودکان و نوزادان بوده است.

نظرغلامی :بیمارستان دارای دو سی تی اسکن می باشد که در سطح استان بالاترین سطح دستگاه را داراست

در ادامه مراسم نظرغلامی رئیس بیمارستان شهید گنجی برازجان، گزارش ها و عملکردهای سه دهه اخیر این بیمارستان را ارائه نمود.

وی گفت: بیمارستان 17شهریور یابیمارستان شهید گنجی فعلی درسال ۱۳۴۶ با نود پرسنل و ۵ بخش جراحی آغاز به کارنمودکه درسال 96تعداد تخت های آن از 30 تخت به 200 تخت ارتقا پیداکرد.

ایشان افزود: در حال حاضر این بیمارستان دارای دو سی تی اسکن می باشد که در سطح استان بالاترین سطح دستگاه را داراست و سالانه بیش از بیست هزار نفر بیمار مراجعه کننده دارد و از لحاظ نیروی انسانی در استان بوشهر دومین بیمارستان و دارای۱۸ بخش ارائه خدمت می باشد.

اجرای زیبای گروه سرود آل طاها وتقدیر از پرسنل زحمت کش شبکه بهداشت ازبرنامه هایی بودکه برگزار شد.

DSC 01281

15

indexDSC 0138118DSC 01451

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه