شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم""جلسه شورای اداری به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل گردید.

01

به گزارش سخن مردم"در این جلسه فرماندار دشتستان ضمن گرامیداشت سالروز ولادت امام حسن عسکری (ع) گفت: امام حسن عسکری (ع) که الگوی محبت و آرامش جامعه بوده، پرده های اندوه و ناامیدی مردم را با سخنان اطمینان بخش و روح بخش به کنار می زد و نوری از امید و شادی و نشاط بر قلب مردم می تاباند. وضعیت امروز جامعه و کشور ما نیز در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، بیش از هر زمان دیگری اقتضا می کند تا امیدواری مردم به دولت و نظام جمهوری اسلامی را تقویت کنیم. تقویت امید مردم وظیفه همه است.

03 Copy

ارسلان زارع در ادامه سخنان به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره و از برگزاری برنامه های متعدد گرامیداشت روز دانشجو در 9 مرکز آموزش عالی دشتستان تشکر و بر لزوم ارتقای سطح تعامل و همکاری حوزه و دانشگاه و تقویت همدلی و اتحاد دانشجویان و طلاب تأکید نمود.

رئیس شورای اداری شهرستان همچنین به مناسبت 25 آذر روز پژوهش گفت: به تعبیر مولای متقیان لا سنه افضل من التحقیق، هیچ راهی برتر از تحقیق و حقیقت جویی نیست. لازمه توسعه، تحقیق و پژوهش است. مدیران بایستی از ظرفیت قانونی بودجه در امر پژوهش برای شهرستان بهره بیشتری ببرند.

دکتر زارع در ادامه سخنان به تشریح اقدامات دولت تدبیر و امید در عرصه های اقتصادی و عمرانی در سطح شهرستان پرداخت و گفت: به دلیل وابستگی شغلی و معیشتی تعداد زیادی از مردم به کشاورزی و پایین بودن راندمان آبیاری به جهت استفاده از روش سنتی غرقابی، ضرورت داشت تا طرح تحول کشاورزی دشتستان مطالعه و اجرایی گردد. این مهم در نخستین سال دولت یازدهم و با توجه جدی دکتر سالاری استاندار سابق بوشهر در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی و نیرو قرار گرفت و در یک سال گذشته تا کنون نیز مهندس گراوند استاندار بوشهر پیوسته پیگیری نموده و طرح در حال اجرا است. ایستگاه پمپاژ محدوده 2400 هکتاری بخش سعدآباد که توسط آب منطقه ای انجام می شود ۶۵ دصد پیشرفت فیزیکی دارد و بخشی از لوله های خطوط انتقال آب به درون نخلستان ها به محل پروژه رسیده و تجهیز کارگاه پیمانکاران صورت گرفته است.

فرماندار دشتستان برنامه ها و اقدامات دولت در ماه های اخیر برای تأمین بخشی از کمبود آب آشامیدنی شهرها و روستاهای دشتستان به ویژه شهر برازجان نیز تبیین کرد و تصریح نمود: اراده و تلاش وزارت نیرو، مسئولان استانی و شهرستانی، اجرای برنامه های مقابله با تنش آبی است. استاندار محترم همواره بر کاهش وابستگی منابع آب شهرستان از خارج استان تأکید داشته و به همین خاطر بیشترین سهم اعتبارات شهرستان به فصل آب اختصاص داده شد که بالغ بر 300 میلیارد ریال می باشد. بر اساس اقدامات انجام شده و پیگیری های مستمر استاندار بوشهر و معاون عمرانی ایشان و همچنین مسئولان شهرستان و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، سرمایه گذار و پیمانکار تأسیسات آبشیرین کن 8500 مترمکعبی سعدآباد و آبپخش و 6500 مترمکعبی وحدتیه و دالکی انتخاب شده و سفارش ساخت دستگاه نیز داده شده است. برای اصلاح خط انتقال و شبکه آب آشامیدنی شهر دالکی، دولت اعتبار تخصیص داده و عملیات اجرایی به زودی با همکاری مردم صورت می گیرد. 14 حلقه چاه آب آشامیدنی برای استفاده مردم شهر برازجان در شرایط کمبود آب حفر گردیده و لوله گذاری آن به اتمام رسیده است. همچنین با تامین اعتبار چهار میلیارد تومانی و انتخاب پیمانکار در هفته گذشته توسط آبفا، بخشی از شبکه آب شهر برازجان اصلاح میشود. بهبود وضعیت تأسیسات بوشیگان و خط انتقال آب کوثر نیز با نظر مساعد استاندار بوشهر و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ،تأمین اعتبار شده است.

پروژه خط انتقال آب آشامیدنی تنگ ارم و روستاهای حومه به ویژه دهرود ها ، فعال و بزودی به اتمام میرسد. برای سایر شهرها و روستاهایی که نیاز به تقویت منابع آبی ازطریق حفر چاه به ویژه در بخش های ارم و بوشکان داشتند اقدامات مورد نیاز صورت گرفته و عملیات اجرایی آنها آغاز گردیده است. رییس شورای اداری در خصوص لزوم برنامه ریزی و اقدامات مورد نیاز اصلاح شبکه های برق و افزایش ترانس های مورد نیاز در فصل تابستان آنهم در فصل زمستان توسط شرکت توزیع برق استان تاکید کرد.

04

فرماندار شهرستان در پایان سخنان به لزوم ارتباط بیشتر رؤسای ادارات، نهادها و شهرداران با مردم و شوراهای اسلامی از طریق بازدیدهای دوره ای در شهرها و روستاها تاکید و بر امید افزایی مردم و تلاش برای کاهش مشکلات تاکید نمود و خواستار نظارت بیشتر مسئولین ذیربط بر قیمت های کالاها و نرخ خدمات در بازار گردید.

زارع به سفر ریاست محترم جمهوری در سال جاری به استان بوشهر نیز اشاره کرد و گفت: طرح های عمرانی مهمی که نیاز به تکمیل اعتبار دارد و همچنین معدود طرح های اولویت دار جدید شهرستان در این سفر به پیشنهاد داده میشود.

نماینده ی مردم در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با اشاره به کنگره ی ۲۱۰۰ شهید استان نیز گفت: شهدا متعلق به همه ی مردم هستند و در این خصوص لازم است مردم در یادواره هایی که برگزار میشود شرکت فعال داشته باشند.

محمدباقر سعادت با انتقاد از وزارت نیرو و شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی به سبب کندی در اجرای طرح های تامین آب شهرستان گفت:انتظار اين است كه نگراني جدی برای فصل تابستان از هم اکنون وجود داشته باشد. وزارت نیرو هم باید برای حل مشکل جدی آب آشامیدنی مردم دشتستان، اعتبار بیشتری اختصاص دهد.

شایان ذکر است سرهنگ غلامپور فرمانده سپاه ناحیه دشتستان نیز در خصوص اقدامات انجام شده و پیش رو تا سال آینده برای برگزاری هر چه باشکوهتر یادواره ها و کنگره استانی ۲۱۰۰ شهید سخن گفت و خواستار همکاری و مشارکت مردم، شوراهای اسلامی، دهیاران، شهرداران و مسوولان ادارات و نهادها شد.

05 Copy06 Copy

مهندس نوذری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیز در بخشی دیگر از این جلسه گزارش مبسوطی از اجرای طرح تحول کشاورزی دشتستان به جلسه ارائه و اظهار امیدواری نمود ، با اجرای این طرح بزرگ و ارزشمند، ضمن صرفه جویی در مصرف آب، زمینه تثبیت اشتغال و بهبود وضعیت معیشتی کشاورزان و نخل داران فراهم آورد.روابط عمومی فرمانداری دشتستان

07 Copy08 Copy09 Copy

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه