چهارشنبه, 15 تیر 1401 - Tuesday, 05 July 2022

سخن مردم"ولایت مطلقه فقیه از جمله قوانین برجسته و ویژگی مهم قانون اساسی جمهوری اسلامی است که در اصل ۵۷ می گوید : قوای حاکم در جمهوری اسلامی عبارتند از قوه مقننه، قوه مجریه و قوه قضائیه که زیر نظر ولایت مطلقه فقیه امر امامت امت بر طبق اصول آینده این قانون اعمال می گردد .

IMG 5205

به گزارش سخن مردم"آئین عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان توسط حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مصلح امام جمعه محترم و محبوب شهرستان اقامه شد .

وی با اشاره به 23ربیع الاول سالروز ورود حضرت معصومه (س) به شهر مقدس قم در سال ۲۰۱ هجری قمری گفت: به همین مناسبت تعدادی از فضائل آن حضرت را برمی شماریم : ،جایگاه و مقام بلند معنوی و کرامات آن حضرت در شفای بیماران

، مبارزه با ستمگران عباسی و رهبری قافله در جریان هجرت از مدینه به ایران، وفاداری و ولایتمداری آن حضرت، بطوری که فلسفه هجرت ایشان به ایران پیوستن به امام رضا (ع) بوده است . ، برکات ایشان برای قم و ایران زیاد می باشد، بطوری که‌ امام صادق (ع) فرمودند : هرگاه در تنگنای زندگی قرار گرفتید و مصیبتها به شما روی آورد به قم بروید چون آنجا مأمن فرزندان فاطمه است .

ایشان درادامه بیان نمود: ۱۰آذر سالروز شهادت آیت ا... سید حسن مدرس می باشد که به ذکر خصوصیات آن بزرگوار می پردازیم مدرس وامدار کسی نبود و نماینده واقعی مردم بود، اعتقاد به آمیختگی دین و سیاست داشت و فرمود : دیانت ما عین سیاست ماست و سیاست ما عین دیانت ماست .

مدرس شجاع بود تا آنجایی که در مقابل استبداد رضاخانی و دول استعماری یک تنه ایستاد و ترس و واهمه ای به خود راه نداد .

مدرس به مردم عشق می ورزید ، خود را نوکر و خادم مردم می دانست ، در مجلس فرمود : تمام این مقامات که از سلسله های مختلف هستند شاه و رئیس الوزراء، پارلمان، حجةالاسلام، تمام اینها نوکر خلقند .

حجت الاسلام مصلح گفت:۱۲آذر تصویب نهایی روز قانون اساسی نامگذاری گردیده است،که چند نمونه از ویژگیهای آن را ذکر می نمائیم :

) نظام جمهوری اسلامی بر پایه ایمان به خدای یکتا، وحی الهی، عدل خدا، امامت و رهبری، کرامت و ارزشهای والای انسانی پایه گذاری شده است .

ولایت مطلقه فقیه از جمله قوانین برجسته و ویژگی مهم قانون اساسی جمهوری اسلامی است که در اصل ۵۷ می گوید : قوای حاکم در جمهوری اسلامی عبارتند از قوه مقننه، قوه مجریه و قوه قضائیه که زیر نظر ولایت مطلقه فقیه امر امامت امت بر طبق اصول آینده این قانون اعمال می گردد .

) تحلیل بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با سران و مسئولین نظام و میهمانان شرکت کننده در کنفرانس وحدت اسلامی :

_ تبیین نظریه مقاومت و دستاوردهای آن،ضرورت و چرایی تقویت جریان مقاومت

از نگاه معظم له ثمره مقاومت دستیابی به پیروزی اقتدار و پیشرفت است ، این دستاوردهای بزرگ می شود که تحمل سختی های مجاهدت و پایداری در راه هدف بر همگان آسان شود .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه