دوشنبه, 11 مهر 1401 - Sunday, 02 October 2022

سخن مردم"آیین افتتاحیه طرح سفیران سلامت دانش آموزی شهرستان دشتستان با همکاری آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان دشتستان برگزار شد

گزارش:مهین قاسمی

106

به گزارش سخن مردم  طرح سفیران سلامت دانش آموزی شهرستان دشتستان با حضور فرماندار، شهردار، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان، رئیس آموزش و پرورش و دیگر مسؤلین و دانش آموزان با اجرای دبستان سعدی در سالن کانون امام خمینی (ره) برازجان افتتاح شد.

این مراسم با سرود ملی جمهوری اسلامی ایران وتلاوتی از آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز  شد.

000

لواسانی فرد مدیر آموزش و پرورش ضمن تقدیر و تشکر از آقای زنگویی مدیر اموزشگاه سعدی و دانش آموزان آن در جهت راه اندازی طرح سفیران سلامت همچنین رئیس شبکه بهداشت و درمان تقدیر و تشکر کرد.

وی سلامتی را از،موهیت های الهی عنوان نمود و افزود: در حال حاضر شانزده درصد از دانش آموزان ابتدایی و ده درصد از دانش آموزان متوسطه اول و دوم سفیر طرح سلامت دربین دانش آموزان وخانواده هستند.

ایشان جامعه توأم با سلامتی و نشاط را در گرو ایجاد طرح های زیبا و هماهنگ از طریق دانش آموزان و مسؤولین دانست.

13

دکتر زارع فرمانداردشتستان بیان نمود:طرح سفیران سلامت می تواند همه جنبه های سلامت جسمی، روحی و روانی و اجتماعی را ارتقا ببخشد و به اعتلای رفتار انسانی کمک کند.

وی درادامه یکی از مهمترین برنامه هایی که در راستای سلامتی آغاز گردید را طرح سفیران سلامت دانست و گفت امیدوارم در سال های آینده نیز این طرح به نحو احسن در مدارس اجرا شود.

ایشان ضمن تشکر از تلاش های صورت گرفته به لزوم توجه بیشتر فرهنگیان و مربیان بهداشت به اموزش عمومی بهداشت در مدارس تأکید کرد و افزود : هر طرحی تا مشارکت عمومی نباشد عملی نخواهد بود و برای اجرای این طرح ارزشمند مشارکت خانواده ها نیز لازم است.

دکتر ماریا خویش دوست رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ضمن تشکر از همه دانش آموزان مواردی در ارتباط با بهداشت فردی و عمومی عنوان نمود و افزود :نقش سفیران سلامت در مدارس بسیار ارزشمند و مهم است.

وی گفت : سفیران سلامتی برای سلامتی خود و اطرافیانشان تلاش کنند و توصیه های بهداشتی را اجرا کنند.

اجرای سوگند نامه سفیران سلامت توسط دانش آموزان دبستان سعدی برازجان به عنوان مدرسه نمادین و میزبان مراسم و اجرای دکلمه ای توسط یکی از دانش آموزان و اجرای گروه سرود از دیگر بخش های مراسم بود که اجرا شد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه