یکشنبه, 06 آذر 1401 - Sunday, 27 November 2022

در اولین روز ماه سراسر نور ربیع الاول و هنگام بارش رحمت الهی آئین عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان توسط حجت الاسلام والمسلمین مصلح امام جمعه محترم شهرستان اقامه گردید .

سخن مردم"حجت الاسلام مصلح امام جمعه برازجان درخصوص اقداماتی که لازم است توسط مسئولین برای سالهای آینده انجام گیردتصریح نمود:ثبت این روز بعنوان یک روز تاریخی و ماندگار در جهت سمبل شکوه، عظمت و همبستگی مردم دشتستان

به گزارش سخن مردم"ایشان در خطبه اول به‌ مبحث امامت از دیدگاه حضرت علی بن موسی الرضا (ع) پرداختند . سپس در خطبه دوم مطالب زیر را مطرح نمودند :

) جمعه اول ماه ربیع الاول مصادف است با سالروز هجرت حضرت رسول اکرم (ص) از مکه به مدینه که در اینجا به علل هجرت می پردازیم :

۱) مناسب نبودن فضای مکه برای گسترش دعوت

۲) اسلام یک دین جهانی بود و نمی توانست در مکه خلاصه شود

۳) فشارهای مضاعف مشرکان مکه بر مسلمانان

۴) طراحی شهادت پیامبر از طرف مشرکان مکه

۵) فراهم بودن شرایط در مدینه برای گسترش اسلام

وی درادامه بیان نمود:۲۴آبان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری گردیده : در مورد کتاب و کتابخوانی آیات و روایات فراوان داریم . ذکر کرده اند سه صداست که حجاب ها را پاره می کند و به پیشگاه خدا می رسد : صدای گردش قلمهای عالمان، صدای قدمهای مجاهدان ( در میدان جهاد ) و صدای چرخ نخ ریسی زنان پاکدامن

رهبر معظم انقلاب می فرمایند که کتابخوانی باید مثل خوردن و خوابیدن و سایر کارهای روزانه در زندگی مردم وارد شود .

امام جمعه برازجان درادامه مطرح نمود:مناسبت بعدی ۲۴ آبان سالروز ‌رحلت فیلسوف، عارف، فقیه و مفسر بزرگ قرآن مرحوم علامه طباطبایی می باشد . علامه عمر خود را وقف اسلام کرده بود و در زمینه های مختلف به اسلام و مسلمانان خدمت نمود . از جمله تألیفات کتاب های ایشان در موضوعات مهم جامعه اسلامی به شرح زیر می باشد : فلسفه، عرفان، کلام، تفسیر، حدیث، علوم قرآن

تربیت شاگردان برجسته در فلسفه و عرفان که اکثر علمای مبارز و ارکان نظام جمهوری اسلامی از شاگردان مشترک امام و علامه بودند مانند حضرات : مطهری، بهشتی، مفتح، باهنر، قدوسی، موسی صدر، جوادی آملی، حسن زاده آملی، مکارم شیرازی، مقام معظم رهبری، سبحانی، نوری همدانی، امینی، مهدوی کنی و مصباح یزدی .

۴) تحلیل بیانات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت ۱۳ آبان در دیدار با تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان :

الف) اربعین رزمایش عظیم و شگفتی ساز‌ و فوق العاده ای است .

ب) حوادث ۱۳ آبان نشان می دهد که یک چالش عمیق میان ایران اسلامی با آمریکا وجود دارد . نتیجه ۴۰ ساله این چالش حاکی از پیروزی ملت ایران و مغلوب شدن آمریکاست .

ج) دلایل مغلوب شدن آمریکا به شرح زیر می باشد :

_ عدم دستیابی به مقاصد شوم خود مانند سقوط نظام، تسلط بر منطقه، امنیت اسرائیل و غارت منافع ملتها

_ نتیجه معکوس گرفتن از تحریمها

_ افول و زوال قدرت آمریکا

_ از بین رفتن قدرت نرم آمریکا

_ ضربه خوردن قدرت سخت آمریکا

_ افزایش بدهی های اقتصادی و کسری بودجه ۸۰۰ میلیارد دلاری

_ افول آمریکا در منطقه

د) ترویج و تبلیغ نظریه مقاومت :

سفارش من به جوانان این است که نظریه مقاومت در مقابل دشمن قوی پنجه را تبلیغ و ترویج کنند . بعضی فکر‌ نکنند که چون دشمن بمب دارد، موشک دارد، دستگاه تبلیغاتی دارد ما باید عقب نشینی کنیم . نخیر نظریه مقاومت یک نظریه اصیل و درست است هم در مقام نظر و هم در مقام عمل .

وی درخصوص پیاده روی بزرگ ولایت اظهار داشت:پیاده روی بزرگ ولایت ویژه سالروز شهادت امام رضا (ع) که دیروز باشکوه هرچه تمام برگزار شد واینپیاده روی  جلوه ای از پیاده روی اربعین حسینی است که هرساله با حضور پرشور مردم عزیز شهرستان برگزار می شود .

ب) جلوه‌ای از ‌وحدت و الفت و همبستگی مردم عزیز دشتستان است .

ج) جلوه ‌زیبایی از ولایتمداری مردم شهرستان است که در روز شهادت ولی نعمتمان حضرت ثامن الحجج همه اقشار زن و مرد، کوچک و بزرگ شرکت می کنند .

د) این پیاده روی یک حرکت خودجوش مردمی است که بدون دخالت و تبلیغ نهادهای دولتی شکل گرفته و بصورت مردمی مدیریت و حمایت می شود .

حجت الاسلام مصلح امام جمعه برازجان درخصوص اقداماتی که لازم است توسط مسئولین برای سالهای آینده انجام گیردتصریح نمود:ثبت این روز بعنوان یک روز تاریخی و ماندگار در جهت سمبل شکوه، عظمت و همبستگی مردم دشتستان

_ تعریض جاده امام زاده ابراهیم و تفکیک مسیر پیاده روی از مسیر وسایل نقلیه

_ زیرسازی و جانمایی برای موکبها

_ شماره گذاری عمودهای مسیر جاده از برازجان تا امام‌زاده ابراهیم

_ تأمین امکانات اولیه و ضروری مورد نیاز در مسیر از قبیل آب، برق، سرویس بهداشتی

_ تکمیل طرح توسعه حرم امام زاده ابراهیم متناسب با جمعیت زائرین

وی درپایان گفت:تقدیر و تشکر می کنم از همه ادارات، نهادها، هیئات مذهبی، پایگاه های مقاومت بسیج، خیرین، مؤسسات خیریه بویژه شورای تأمین و ریاست آن فرماندار محترم، نیروی انتظامی و پلیس راهور، اداره اطلاعات، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اداره تبلیغات اسلامی، شورای شهر و شهرداری، شهرداری های استان، بهداشت و درمان، جمعیت هلال احمر، صدا و سیما، اوقاف و امور خیریه، آب شهری و روستایی، برق، راه و شهرسازی، محیط زیست و دیگران که در برگزاری این حماسه عظیم مشارکت داشتند .تقدیر و تشکری هم داریم از همه بانیان مساجد، حسینیه ها، هیئات مذهبی و روحانیون گرانقدر بابت برگزاری مراسمات عزاداری ماههای محرم و صفر

واما ذکر یک مطلب ضروری است و اینکه نباید مراسم دهه آخر ماه صفر کمرنگ شود و تحت الشعاع پیاده روی اربعین حسینی قرار گیرد ، سعی شود به محتوای محافل و تجمعات زیر یک پرچم بیشتر توجه نمائیم .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه