یکشنبه, 03 مهر 1401 - Sunday, 25 September 2022

سخن مردم"در تاسوعای حسینی مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) در جای جای استان بوشهر با حضور دلدادگان آن حضرت برگزار شد و سوگواران حسینی عشق و ارادت خود را به خاندان نبوت و ائمه اطهار(ع) نشان دادند.

سوگواران حسینی ظهر امروز با تجمع در مصلی جمعه بوشهر در سوگ سرور و سالار شهیدان دشت کربلا و علمدار باوفایش حضرت ابوالفضل العباس(ع) به سینه‌زنی و سوگواری پرداختند.

عزاداران سرور و سالار شهیدان در این مراسم در دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی با ندای لبیک یا حسین(ع) و یا ابوالفضل(ع) به یاد علمدار کربلا نوحه‌سرایی و عزاداری کردند.

در این مراسم‌، عزاداران و سوگواران حسینی نماز جماعت ظهر و عصر را به امامت نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر اقامه کردند.

اقامه نماز ظهر و عصر تاسوعای حسینی توسط عزاداران بوشهری

مردم ولایت‌مدار و عاشق اهل بیت عصمت و طهارت(ع) استان بوشهر پس از برگزاری آیین‌های عزاداری و نواختن شدن نوای ملکوتی اذان در صفوف به هم فشرده نماز ظهر تاسوعا را به امامت آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر و امام جمعه بوشهر اقامه کردند.

حضور نوجوانان و جوانان در صفوف نماز و در بین عزاداران حسینی از نکات قابل توجه در نماز ظهر تاسوعا در مصلی جمعه بوشهر بود.

در بسیاری از شهرها و روستاهای استان بوشهر با طنین انداز شدن نوای اذان ظهر مردم به اقامه نماز پرداختند و پس از ادای این فریضه الهی به عزاداری‌های خود ادامه دادند.

عزاداران حسینی با حضور در حسینیه‌ها، مساجد و تکایا ضمن عزاداری و سینه‌زنی با شنیدن نوای موذن در بلندگوهای مساجد و مکان‌های محل عزاداری، نماز باشکوه ظهر تاسوعا را به صورت جماعت و با حضور سوگواران حسینی برگزار کردند.

نماز ظهر تاسوعا در بوشهر علاوه بر مساجد، تکایا، حسینیه، امامزاد‌ه‌ها و بقاع متبرکه در مصلی جمعه این شهر به امامت آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر برگزار شد. تنسیم

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه