سه شنبه, 14 تیر 1401 - Tuesday, 05 July 2022

سخن مردم"در چهارمین روز از ماه محرم خونبار حسینی آئین عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان توسط حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مصلح امام جمعه محترم شهرستان اقامه گردید .

ایشان در خطبه اول آثار و برکات عزاداری برای امام حسین (ع) را تشریح کردند .

به گزارش سخن مردم"ایشان درادامه به گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر در دهه اول ماه محرم بیان نمود: حضرت علی (ع) می فرمایند : پایداری شریعت اسلام در امر به معرف و نهی از منکر و اجرای حدود الهی است .

آقا ابا عبدا... الحسین (ع) نیز فرمودند : همانا من قیام کردم برای اصلاح امت جدم که همانا امر به معروف و نهی از منکر می باشد.

وی درادامه گفت:هفته گذشته شاهد حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر تروریست های مستقر در اقلیم کردستان عراق بودیم که پیام این اقدام قهرمانانه و پیروزمندانه بدین شرح می باشد :

تسلط ایران بر شرایط میدانی در منطقه،اشراف اطلاعاتی نسبت به موقعیت تروریست های منطقه،توان استفاده دقیق و حساب شده از ظرفیت هوایی، موشکی و تجهیزاتی،هشدار و اخطاری است به سایر نیروهای متجاوز، معاند و دشمن که در منطقه حضور دارند.،نمایش اقتدار و توانمندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

امام جمعه برازجان اظهارداشت:این روزها مشاهده می کنیم که بیگانگان بدنبال فتنه گری در شهر بصره کشور عراق می باشند ، لذا برای ایجاد اختلال در روابط ایران و عراق در آستانه اربعین حسینی عناصر نفوذی آمریکایی و سعودی در عراق تلاش می کنند و بدنبال این هستند که جبهه همدلی بین دو کشور ایجاد نشود و ائتلاف ایران و عراق و لبنان را با شکست مواجه کنند .

مسئولین و ملت عراق و ایران باید مراقب باشند و این نقشه شوم را خنثی نمایند.

حجت الاسلام مصلح همچنین نکاتی پیرامون بسته های حمایتی بیان نمود: بسته حمایتی وعده داده شده دولت برای اقشار ضعیف با توجه به پائین آمدن قدرت خرید مردم : حدود سه هفته از این وعده مسئولین می گذرد و هنوز خبری از بسته حمایتی برای اقشار مستضعف نیست . دولت باید هر چه سریعتر بسته های حمایتی اقتصادی از این اقشار را اجرایی کند .

زمان زیادی از شروع گرانی ها گذشته و سفره معیشت مردم هر روز کوچک تر و ضعیف تر می شود . ارائه بسته های حمایتی حداقل کاری است که باید مسئولین اجرا کنند ، این اقدام بموقع می تواند اعتماد از دست رفته مردم را نسبت به دولت برگرداند و آنها را به آینده امیدوار نماید.

امام جمعه برازجان به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان گفت:مطالب مهمی از جمله حفظ اعتماد عمومی در راستای مقابله با جنگ رسانه ای دشمن بیان داشتند که‌ بصورت خلاصه اشاره می نمائیم : هیچ دولتی بدون کمک و پشتیبانی مردم قادر به فعالیت نیست و نباید اعتماد عمومی از دستگاه های دولتی، قضایی و نیروهای مسلح سلب شود،از ایجاد فضای یأس و ناامیدی در مردم پرهیز شود ، اگر بگونه ای صحبت شود که بند دل شنونده پاره و همه چیز را از دست رفته تلقی کند کار صحیحی‌نیست.،اهمیت و ضرورت وحدت و انسجام ملی و شکل دهی افکار عمومی،حرکت در جهت حفظ و تعمیق انسجام و همکاری مردم با دولت

درادامه امام جمعه برازجان ذکر مصیبت دروصف کودک خردسال آقا ابا عبدا..‌. حضرت علی اصغر (ع)نمود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه