شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم"سفر دوم استاندار بوشهر با رویکرد توسعه و عمران دشتستان صبح امروز انجام شد.

به گزارش سخن مردم"مهندس عبدالکریم گراوند در ابتدا با حضور در گلزار شهدای گمنام و ادای احترام به اتفاق معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار شهرستان، مشاورین استاندار، رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان و سایر همراهان، با آنان تجدید میثاق نمودند. در ادامه از طرح تقاطع غیر همسطح ورودی برازجان از سمت شیراز بازدید نمودند و از نزدیک در جریان چگونگی روند این پروژه عمرانی قرار گرفتند، پس از آن از پروژه بیمارستان 17 شهریور برازجان بازدید بعمل آمد و بر تسریع کار تاکید نمودند. در ادامه برنامه سفر، جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سالن اجتماعات فرمانداری دشتستان تشکیل گردید.

استاندار بوشهر ضمن گرامیداشت مناسبت صدور فرمان مشروطیت، حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی گفت: سالروز صدور فرمان مشروطیت، بیانگر استحکام و قوام نظام و آزادی خواهی و استقلال طلبی ملت ایران است. در شرایط امروز، دنیا خوب می داند که ایران و ایرانی چه جایگاهی در تاریخ و تمدن بشری دارد و به همین دلیل، باید یاد بگیرند با زبان تکریم با ملت ما سخن بگویند.

مهندس عبدالکریم گراوند افزود: لازمه ی تداوم گذشته پرافتخار، هوشیاری، وحدت، همدلی، اتحاد و انسجام است. نگذاریم به وحدت و همدلی ما خدشه ای وارد شود.

اگرچه امروز شرایط سختی داریم، اما باید با سعه صدر و تحمل این وضعیت، آن را به فرصت تبدیل کنیم.

a0fa_4444.jpg

استاندار بوشهر با اشاره به کاهش شدید آب دریافتی از تاسیسات بوشیگان کازرون گفت: جا دارد از صبوری و تحمل مردم شریف دشتستان در چالش کمبود آب آشامیدنی قدردانی کنم. در این مدت کوشش کردیم تا از همه ی ظرفیت ها برای کاهش مشکل کمبود آب استفاده کنیم. اگرچه همه ی مشکلات بر طرف نشده است اما تامین حداقلی آب در وضعیت امروز هم با تلاشها و پیگیریهای زیادی محقق شده که ان شاءالله با کارهای در دست اقدام در آینده ای نزدیک وضعیت بهتر نیز خواهد شد.

4gzp_1.1jpg.jpg

استاندار بوشهر افزود: در ۵ سال گذشته از اعتبارات استانی یک‌هزار میلیارد تومان به دشتستان تخصیص یافته است که با احتساب اعتبارات ملی و استانی در ۵ سال گذشته ۲ هزار میلیارد تومان در دشتستان برای اجرای پروژه‌ها هزینه شده است.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان در ادامه هدف از برگزاری این جلسه در شهرستان را کمک به توسعه شهرستان دانست و افزود: در سال جاری نیز اولویت با طرح های نیمه تمام است.

استاندار بوشهر به بازدید از طرح های عمرانی امروز خود و مدیران ذیربط اشاره کرد و گفت: حسب درخواست فرماندار محترم دشتستان ده میلیارد تومان علاوه بر بودجه ی قبلی توزیع شده در اختیار طرح های در دست اجرای بخش آب و راه و شهرسازی قرار دادیم.

مهندس گراوند در بخشی دیگر از سخنان به ظرفیت های کشاورزی دشتستان اشاره و بر تسریع در اجرای طرح تحول کشاورزی (نخلستان) تاکید نمود.

استاندار بوشهر در پایان از مدیران خواست تا در تکریم و رضایتمندی مردم بیشتر کوشش کنند. ایشان همچنین گفت: فلسفه وجود ادارات، خدمت به مردم است. امروز همه شما بایستی تلاش کنید تا از همه ی ظرفیت های قانونی و امکانات خود در راستای مردم استفاده نمایید.

فرماندار دشتستان نیز ضمن گرامیداشت مناسبت «روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی» گفت: دولت اعتدال در راستای حفظ کرامت انسانی و حقوق شهروندی گام های مهمی برداشته و نسبت به ارتقای شاخص های حقوق شهروندی اهتمام خاصی دارد.

دکتر ارسلان زارع در ادامه به ضرورت تکمیل طرح های عمرانی شهرستان دشتستان تاکید کرد وگفت: در مرحله ی اول توزیع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای دشتستان 121 میلیارد تومان برای پانصد پروژه کوچک و بزرگ عمرانی توزیع شده است که نیازمند اختصاص اعتبارات بیشتری به ویژه به طرح های بخش آب، کشاورزی و راه و شهرسازی می باشد.

فرماندار دشتستان در بخش پایانی سخنان به ظرفیت های ارزشمند انسانی دشتستان پرداخت و گفت: در سه سال اخیر، دانش آموزان موفق دشتستانی توانسته اند در کسب رتبه های زیر 1000 کنکور سراسری جایگاه نخست استان را به خود اختصاص دهند که جای مباهات و قدردانی دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بوشهر نیز گفت : در سال 1396 اعتبار نقدی از محل ارزش افزوده و آلایندگی به میزان 98 میلیارد تومان به شهرداری ها و دهیاری های استان بوشهر پرداخت گردیده است .

دکتر مهرداد ستوده ضمن اظهار امیدواری برای اجرای طرح های عمرانی در شهر ها و روستا ها از این محل اعتباری افزود، در سا ل جاری تا پایان تیرماه نیز 27 میلیارد تومان به شهرداری ها و دهیاری ها پرداخت گردیده است.

46l3_21.jpg

معاون هماهنگی امور عمرانی در پایان گفت: برای اینکه این اعتبارات هدفمند و جهت دار شود، تیم بازرسی در حوزه ی شهری و روستایی تشکیل داده ایم که به روند هزینه کرد آنها نظارت خواهند کرد .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز ضمن برشمردن ظرفیت ها و شاخص های توسعه دشتستان گفت : شهرستان دشتستان 21.6 % جمعیت استان بوشهر و در رتبه دوم پس از مرکز استان قرار دارد که سهم اشتغال جمعیت شهرستان نسبت به استان در بخش کشاورزی 40 % می باشد . دکتر رضا عوض پور در ادامه شاخص بخش صنعت و معدن شهرستان را از جهت اشتغال 31 % استان معرفی کرد.

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان همچنین تصریح کرد : شاخص سلامت شهرستان دشتستان از میانگین استان بوشهر بالاتر است و از جهت سرانه فضای ورزشی نیز وضعیت مطلوبی دارد .

شایان ذکر است در ابتدای جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، استاندار بوشهر از جانباز آزاده کوروش جمهوریان و دانش آموزان برتر کنکور سراسری شهرستان خانم زهرا کریمی زاده و محمد بی نیاز تقدیر نمودند.

پس از جلسه تعدادی از مراجعه کنندگان با استاندار بوشهر دیدار کردند و پس از طرح مسائل و مشکلات خود، ایشان دستورات مساعد لازم را صادر نمودند.

لازم به ذکر است همزمان با سفر استاندار بوشهر، سید علی موسوی نژاد مشاور استاندار در امور ایثارگران، جواد لقمانزاده معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری دشتستان، رضا حقیری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و جمعی از مسئولان شهرستان با خانواده های شهیدان محمدجواد فخری و غلامرضا کرامت و نیز آزاده سید اسماعیل حسینی دیدار کردند. همچنین عباس قلی پور مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری به اتفاق مسئول حقوقی و بازرسی فرمانداری دشتستان از تعدادی ادارات شهرستان بازدید به عمل آوردند.

hfm5_00.jpeglhit_0.jpegzwtb_4.jpgono_6.jpgzm3w_5.jpg5s2c_8.jpgxv9u_7.jpgqcaw_9.jpg9z70_11.jpgy6f4_10.jpg

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه