یکشنبه, 06 آذر 1401 - Sunday, 27 November 2022

سخن مردم"در آستانه ماه ذی القعده آئین عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان توسط حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مصلح امام جمعه محترم و محبوب شهرستان اقامه گردید .

m24_untitled-1.jpg

به گزارش سخن مردم"ایشان در خطبه اول به موضوع عفت از نگاه قرآن و عترت پرداخت و فرمودند : با توجه به اینکه ۲۱ تیرماه بعنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است و از سوی دیگر با در نظر داشتن اینکه یکی از توطئه های استکبار علیه بشریت ترویج ولنگاری ، بی عفتی و روابط نامشروع میان زنان و مردان می باشد و مسلمانان در لبه تیز این حملات قرار گرفته اند لذا مناسب دیدیم بحث عفاف را از نگاه قرآن و عترت بررسی نمائیم .  
امام جمعه محترم برازجان در خطبه دوم مناسبت های هفته را به شرح زیر اشاره نمودند :
۱) تبریک فرا رسیدن اول ذی القعده میلاد سراسر نور کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) : از سه امام صادق، امام رضا و امام جواد علیهم السلام روایت شده که هر کس به زیارت حضرت معصومه (س) نائل شود بهشت بر او بشارت داده شده است .
آثار و برکات حضرت معصومه (س۱) مورد توجه قرار گرفتن شهر قم برای شیعیان ۲) پناه سادات و علویان قرار گرفتن شهر قم
۳) پرورش یافتن تعداد زیادی از شخصیتهای علمی در شهر قم ۴) تأسیس حوزه علمیه قم توسط مرحوم حاج شیخ عبدالکریم حائری
۵) رهبری انقلاب اسلامی از قم که در روایات متعدد اهل بیت مطرح شده و خصوصیاتی برای انقلابیون آن ذکر شده
۲) تبریک روز دختر به تمامی دختران پاکدامن و فرهیخته ایران اسلامی
۳) اول ذی القعده مصادف است با آغاز هفته حج که امام رضا (ع) می فرمایند : فلسفه حج وارد شدن بر خداوند و درخواست پاداش بسیار است ، بیرون آمدن از تمامی گناهان و توبه از آلودگی های گذشته و آغاز کردن زندگی جدید در آینده می باشد ، در حج اموال هزینه می شود و بدنها به زحمت انداخته می شود و بازداشتن اندام از شهوات و نگهداری از لذتهای حرام است .
احیاء حج ابراهیمی به برکت انقلاب اسلامی برای وحدت امت اسلامی و مقابله با مستکبران عالم بود ، حج عرصه نمایش توان مادی و معنوی مسلمانان است .  
۴) گرامی می داریم سالروز تأسیس نهاد شورای نگهبان در ۲۶ تیرماه که در همین رابطه امام خمینی (ره) می فرمایند : من با نهاد شورای نگهبان صد درصد موافقم و عقیده ام است که باید قوی و همیشگی باشد . اگر صد میلیون آدم ، اگر تمام مردم دنیا یک طرف بودند و شما دیدید همه آنها حرفی می زنند که بر خلاف حکم قرآن است بایستید و حرف خدا را بزنید و لو اینکه تمام مردم بر شما بشورانند .
۵) ۲۷ تیرماه یادآور سالروز پذیرش قطعنامه ۵۹۸ می باشد که حضرت امام (رض) در فرازی از پیام خود به مناسبت پذیرش قطعنامه می فرمایند : من در میان شما باشم و یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می کنم که نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد ، نگذارید پیشکسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند .
قبول قطعنامه از طرف جمهوری اسلامی به معنای حل مسئله جنگ نیست ، با اعلام این تصمیم حربه تبلیغات جهانخواران علیه ما کند شده است و چه بسا با بهانه جوئیها به همان شیوه های تجاوزگرانه خود ادامه دهند . ما باید برای دفع تجاوز احتمالی دشمن آماده و مهیا باشیم .
۶) چند نکته پیرامون حوادث اخیر شهرستان در پی معضل کم آبی عرض می کنم :
ضمن تشکر ویژه از حضرت آیت ا... صفایی بوشهری نماینده محترم ولی فقیه در استان بابت جلسه چهار ساعته ای که در بوشهر و برازجان تشکیل دادند و با مسئولان و مدیران آب و سایر مسئولان ارشد استان و شهرستان بحث و گفتگو جهت رفع معضل کم آبی برازجان داشتند و همچنین بازدید میدانی ایشان از تأسیسات آبرسانی شهرستان .
از استاندار و معاونین، مدیران آب استان مهندس رجایی و مهندس یاکیده، فرماندار و معاونین، شورای تأمین بویژه نیروی‌انتظامی که همه تلاش کردند تا در اسرع وقت معضل آب شهر برازجان را حل نمایند تقدیر و تشکر می کنم .  
در اینجا به چند راه حل فوری و کوتاه مدت برای معضل کم آبی شهرستان اشاره می کنم :
۱) اجاره و حفر چاههای جدید در حومه شهر۲) مستقل کردن آب مناطق و شهرهای حومه از طریق منابع موجود هر منطقه
۳) قطع انشعابات غیر قانونی در سطح باغات و کارگاههای اطراف ۴) اصلاح شبکه توزیع آب محلات حاشیه شهر
۵) توزیع آب بوسیله تانکرها توسط آبفای شهری و روستایی، شهرداری، مساجد، پایگاههای مقاومت بسیج، نیروهای مردمی و تقدیر از جوانان انقلابی که اعلام آمادگی کرده اند برای همکاری
۶) همکاری مردم در مدیریت و صرفه جویی در برق و آب
۷) امروز صبح وزیر محترم نیرو تماسی با آیت ا... صفایی داشته و قول مساعد در خصوص تأمین دو دستگاه آب شیرین کن برای شهر برازجان داده اند .
مطالبی در خصوص اجتماعات اخیر در شهر بخاطر معضل کم آبی :
۱) مطالبات و خواسته های به حق مردم که باید به آن اهمیت داده شود و از آن دفاع نمود .
۲) خواسته های معاندین نظام که هدفی جز براندازی این نظام ندارند و به هیچ وجه ما نمی توانیم با آنها کوتاه بیائیم .
۳) تلاش فعالان اجتماعی و انقلابی در جهت همراهی با مردم ستودنی است ، اما نباید طوری باشد که معاندین و سلطنت طلبهای داخلی و اپوزیسیون خارجی از آن بهره برداری کنند و بتوانند در سطح کشور نفاق و اغتشاش بوجود بیاورند . فلسفه حضور ما نیز در جمع مردم همین بود که اجازه سوء استفاده به دشمن ندهیم .
۴) امروز فضا فضای مسمومی است ، دشمن توانسته با سوء استفاده از مشکلات اقتصادی که خود از طرفی عوامل و بانی آن بودند نسبت به کارآمدی نظام و مدیران کشور شبهه ایجاد کنند و تشخیص را برای مردم سخت کنند .
وظیفه ما ، علما، روحانیون، دانشگاهیان، فعالان اجتماعی و دوستداران انقلاب این است که بصیرت افزایی نمائیم .  
۵) در نهایت مهمترین نیاز امروز‌ کشور آرامش و امنیت است ، در پرتو امنیت و آرامش هست که می توان چرخ اقتصاد و پیشرفت این کشور را به جلو هدایت کرد ، دشمن امنیت ما را هدف قرار داده لذا مدیران نیز باید با حمایتی‌که مردم از آنها می کنند در رفع کمبودها و خواسته های به حق آنان با مدیریت و روحیه جهادی تلاش مضاعف نمایند .
۶) لازم است به این معاندین که از فرصت استفاده و موج سواری می‌کنند بگویم این مردم خود صاحب اصلی و اجزاء اصلی انقلابند ، مردم ما مردان شط العرب هستند که تا آخر با مولای خود بوده و خواهند بود . اگر دست از شیطنت های خود نکشید توسط نیروهای انقلابی و خود مردم عزیز مجازات سنگین خواهید شد .
۷) از مردم فهیم و بصیر و ولایتمدار شهرستان می خواهم مراقب و هشیار باشند ، دسیسه های دشمن را بشناسند و بهانه به دست دشمن ندهند ، از شرکت در هرگونه تجمع و راهپیمایی غیر قانونی پرهیز نمایند و دشمن را در اهداف آشوبگرانه اش ناکام سازند .
از مردم شریف دشتستان بابت صبوری و خویشتنداری در این چند روز بی آبی تشکر می کنم . امیدوارم مسئولان قدر این مردم را بدانند و با جان و دل به آنها خدمت کنند .
شایان ذکر است در بین دو نماز جمعه و عصر مهندس رجایی مدیر عامل محترم شرکت آب منطقه ای بوشهر در خصوص برنامه های در دست اقدام جهت رفع معضل کم آبی شهرستان دشتستان دقایقی با نمازگزاران سخن گفت .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه