شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم"فرمانده سپاه محمدرسول الله تهران بزرگ با بیان اینکه آماده تامین امنیت مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) هستیم، گفت: به مردم اعلام می کنیم هرگونه اقدامی را در نطفه خفه خواهیم کرد.

سردار یزدی

به گزارش سخن مردم"به نقل از خبرگزاری مهر :سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران و فرمانده قرارگاه شهید فهمیده ستاد سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در نشست خبری که صبح امروز (شنبه) برگزار شد، گفت: قرارگاه شهید فهمیده مسئولیت برگزاری مراسم ارتحال امام را برعهده دارد.

وی ادامه داد: در خصوص مسائل امنیتی شرایط بسیار خوب است و اشراف اطلاعاتی کامل وجود دارد. آماده تامین امنیت مراسم هستیم و این اقدام از مرزها شروع شده و به مردم اعلام می‌کنیم هر گونه اقدامی را در نطفه خفه خواهیم کرد.

فرمانده سپاه محمدرسول الله تهران بزرگ با بیان اینکه زائران این مراسم از ۹ استان اصفهان، سمنان، قم، قزوین ، مرکزی و زنجان زائران برای شرکت در مراسم به حرم مطهر می‌آیند، تصریح کرد: آمادگی‌های لازم برای برگزاری باشکوه مراسم وجود دارد و برنامه‌ها از ماه‌های قبل طراحی شده است.

وی ادامه داد: راهنمایی و رانندگی شرایط را برای استقرار اتوبوس‌های زائران فراهم کرده و مراسم در راس ساعت ۱۷ آغاز و با سخنرانی مقام معظم رهبری پایان می‌یابد.

فرمانده سپاه تهران در ادامه با اشاره به دستگیری دو تیم خراب کار که قصد اخلال در مراسم بزرگداشت سالگرد رحلت امام خمینی(ره) را داشتند تاکید کرد: امنیت به صورت کامل برقرار است.

سردار یزدی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور مهمانان خارجی در مراسم ارتحال امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: مهمانان از دیگر کشورها و همچنین نمایندگی‌های خارجی و سفارتخانه‌ها در این مراسم شرکت می کنند.

سردار یزدی در ادامه تصریح کرد:‌ در زمینه بهداشت و درمان همکاری خوبی با دستگاه‌های ذیربط داریم و در زمینه راهنمایی و رانندگی هم با هماهنگی‌هایی که صورت گرفته مسیر تردد کاروانها و پارکینگ آنها و مسیر تردد مردم تهران کاملا مشخص شده است.

سردار یزدی اظهار داشت: ما برای تمامی زائرین افطاری پیش‌بینی کرده‌ایم اما با توجه به ساعت اتمام مراسم، زائران تهرانی می‌توانند برای صرف افطار به منازل خود نیز بازگردند.

وی در خصوص ممنوعیت پرواز هواپیماها و همچنین پهپادهای فیلمبرداری بر فراز حرم حضرت امام(ره) نیز گفت: در مورد پرواز فرودگاه‌ها هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده و در جلسه‌ای که امرزو بعد از ظهر برگزار می‌شود تصمیمات نهایی در این حوزه گرفته خواهد شد، اما در خصوص فیلمبرداری، پرواز هرگونه ریزپرنده بر فراز آسمان مرقد حضرت امام(ره) ممنوع بوده و اجازه هیچگونه پروازی نمی‌دهیم اما در حال رایزنی هستیم تا فقط سازمان صدا و سیما از این امکان بهره مند شوند.

سردار یزدی با بیان اینکه اقداماتی ضد ایرانی که دشمنان انجام می‌دهند کار جدیدی نیست گفت: امروز و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان همچنان سعی دارند تا افکار و اصول حضرت امام را زیر سوال ببرند اما با آگاهی مردم و جوانان ما این حربه و وتوطئه آنها کارگر نخواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سپاه چه اقدامی برای انتقال فرهنگ و اندیشه‌های حضرت امام به مردم کرده است گفت: انتقال آرمانهای حضرت امام تنها برعهده سپاه نیست بلکه برعهده همه مسئولان و کسانی که با این آرمانها آشنا هستند می‌باشد. مسئولان ما باید ابتدا این آرمانها را در خود ایجاد کرده و سپس به نسل جوان انتقال دهند.

وی ادامه داد: دشمن با این کاری که انجام داد و از برجام خارج شد سعی کرد آخرین تیر ترکش خودش را رها کند اما بداند که به جایی نخواهد رسید.

فرمانده سپاه تهران در پایان از مردم خواست به تذکرات مسئولان امنیتی توجه کرده و همچنین به تمهیدات ترافیکی اندیشیده شده برای برگزاری این مراسم عمل کنند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه