شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم"دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی دشتستان در سال ٩٧ با موضوعات برنامه های ماه مبارک رمضان و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان برگزار گردید.

q9g_629662_orig.jpg

به گزارش سخن مردم"در این جلسه که باحضور همه اعضاء شورا در محل دفتر امام جمعه برازجان و به ریاست حجت الاسلام والمسلمین مصلح تشکیل گردید، عملکرد مصوبات جلسه گذشته مورد بررسی قرار گرفت و برای برنامه های ماه مبارک رمضان و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان هماهنگی های لازم صورت گرفت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان اظهار داشت: در این جلسه مقرر گردید دستگاه های اجرایی و مسئولان مربوطه در ماه مبارک نزول قرآن نسبت به شروع فرهنگ قرآنی و آموزش قرآنی در مجموعه تحت مسئولیت خود و توجه در تلاش جدی داشته باشند.

محمدحسین زندویان حضور مسئولان درمجالس قرآنی ویژه ماه مبارک رمضان در مساجد و حسینه ها را از دیگر توصیه های جلسه ی شوا عنوان کرد و افزود: این کار ضمن استفاده معنوی از این مجالس موحب جلب اعتماد موردم و از بین رفتن هرچه بیشتر فاصله بین مردم و مسئولین خواهد شد.

وی ماه رمضان را ماه رحمت و انس با قرآن برای کسانی دانست که با تمام وجود برکات این ماه مبارک و قرآن کریم را باور دارند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی دشتستان در ادامه به موضوع اوقات فراغت دانش آموزان و دانشجویان اشاره کرد و گفت: شورا به دنبال برنامه ریزی برای استفاده بهینه و مفید نوجوانان و جوانان شهرستان در مدت نسبتاً طولانی تعطیلات تابستانی است و به همین منظور مصوب شد دستگاه های اجرایی برنامه های خود را در این مورد را به دبیرخانه شورا ارائه دهند.

زندویان گفت: ارزیابی عملکرد برنامه های پیشنهادی در پایان دوره طرح اوقات فراغت می تواند میزان موفقیت برنامه ارائه شده را مشخص کند که با بررسی و نقد برنامه های دستگاه می توان نقاط ضعف و قوت آن را تعیین و نسبت به رفع مشکلات و تقویت نقاط قوت هر برنامه، برنامه ریزی کرد .

فرماندار دشتستان: یکی از راه های پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان بهره بردن از ظرفیت های پیام رسان های داخلی است                          

فرماندار دشتستان: یکی از راه های پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان بهره بردن از ظرفیت های پیام رسان های داخلی است

ارسلان زارع استفاده از سایر شیوه های غیر حضوری جهت پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان را بهره بردن از ظرفیت های گسترده فضای مجازی پیام رسان های داخلی دانست.

فرماندار دشتستان در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان با تبریک به مناسبت ماه مبارک رمضان، توجه به اوقات فراغت دانش آموزان و دانشجویان را بسیار ضروری دانست و بر لزوم برنامه ریزی گسترده برای استفاده هر چه بهتر و مفیدتر نوجوانان و جوانان از این فرصت سه ماهه تأکید کرد.

زارع با اشاره به اینکه امکان جذب کل جمعیت دانش آموزی و دانشجویی شهرستان در برنامه ها و کلاس های مختلف پیش بینی شده برای اوقات فراغت وجود ندارد، گفت: استفاده از شیوه های غیرحضوری به خصوص پیام رسان های داخلی بسیار مفید می باشد.

وی افزود: با توجه به استفاده زیاد نوجوانان و جوانان از گوشی های تلفن همراه و حضور قابل توجه آنها در فضای مجازی، می توان پیام های فرهنگی هنری و دینی را در قالب گروه ها و سایر شیوه های مرسوم فضای مجازی به جمعیت هدف رساند.

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی دشتستان از رسانه های جمعی شهرستان نیز خواست به ویژه در ایام تابستان در کنار کار اصلی خود، پیام های فرهنگی نیز داشته باشند تا مخاطبان نوجوان و جوان خود را با محتوای مفید فرهنگی و دینی نیز آشنا سازند.

وی افزود: در کنار برنامه ریزی های دستگاه های مربوطه برای اوقات فراغت، فرمانداری نیز همکاری لازم در خصوص تأمین اعتبارات مورد نیاز برای تعمیر و تجهیز مراکزی که برنامه های مربوطه در آن صورت می گیرد، داشته و خواهد داشت.

زارع تعمیر و تجهیز مدارس، مجتمع های فرهنگی هنری، حسینیه ها و مساجد را از جمله این موارد اعلام کرد و گفت: در سال های گذشته اعتبار مورد نیاز برای تجهیز در کمیته برنامه ریزی شهرستان تصویب شده و به مرحله اجرا رسیده است.

فرماندار دشتستان اظهار امیدواری کرد: امکانات و فضاهای در اختیار، جهت تأمین نیازهای اوقات فراغت جمعیت نوجوان و جوان شهرستان به بهترین نحو مورد استفاده قرار گیرند.

ارسلان زارع در ادامه در خصوص ماه نزول قرآن گفت: انس با قرآن و شنیدن و تلاوت کلام وحی از برکات ماه مبارک رمضان است.

وی افزود: انتظار این است که مدیران و رؤسای ادارات و سایر مسئولان اجرایی در مساجد و مراسم قرآنی شرکت فعال داشته باشند.

فرماندار دشتستان حضور مسئولان نظام اسلامی دوشادوش روحانیت در کنار مردم را بسیار ارزشمند توصیف کرده و آن را موجب ایجاد همدلی و اعتماد به نظام دانست.

وی در پایان گفت: همه دستگاه های خدمت رسان، وظیفه دارند کیفیت و کمیت خدماتشان را بیشتر کنند تا از ایجاد هر گونه نارضایتی پیشگیری شود.

امام جمعه برازجان : توجه به آموزه های قرآنی باید سرلوحه نظام باشد

حجت الاسلام والمسلمین مصلح: قرآن کلام وحی برای راهنمایی و هدایت انسان ها در کلیه مراحل زندگی است لذا توجه به آموزه های قرآن باید سرلوحه نظام باشد.

امام جمعه برازجان در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال جاری با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و لزوم توجه هرچه بیشتر به قرآن کریم در این ماه گفت: در پناه قرآن بودن و تکیه کردن به راهنمایی های ارزنده قرآن انسان را به صراط مستقیم و رستگاری هدایت خواهد کرد .

مصلح اظهار داشت: ماه رمضان فرصت خوبی برای خودسازی ، خودشناسی ، خدا شناسی و معرفت افزایی است و باید از این ظرفیت بالای آرامش روح روان و پاکی و صفای دل نهایت استفاده را برد.

وی با تاکید بر استفاده از برکات بی شمار این ماه که ضیافت الله نام گرفته است گفت : خدا روزه را واجب گردانید تا اخلاص انسان زیاد شود .

مصلح افزود : اصل روزه به معنای خودداری کردن است ، لذا انسان روزه دار کمتر دچار ریا می شود و روزه اش عملی مخلصانه است .

امام جمعه برازجان با تاکید بر ارزش های والای قرآن و نقش بسیار ارزنده آن در زندگی انسان ها گفت : یکی از مسئولیت های مهم مسئولان نظام اسلامی توجه به قرآن و از انزوا و مهجوریت در آوردن آن است ، چون قرآن حافظ انسان هاست و در تمام امور زندگی به آن ها کمک می کند .

حجت الاسلام والمسلمین مصلح اداره های دولتی را به توسعه هرچه بیشتر فعالیت های قرآنی و برگزاری کلاس های آموزش قرآن توصیه کرد و گفت : وظیفه آموزش و پرورش و دانشگاه ترویج فرهنگ دینی و قرآنی است .

مصلح اداره های دولتی را افطاری دادن از محل اعتبارات دولتی منع کرد و مردم را نیز به سادگی برگزار کردن سفره های افطاری عمومی فراخواند و گفت : چه زیباست در این ماه خدا اطعام و انفاق به مستمندان و نیازمندان رواج کند.

وی عید فطر را بزرگترین عید جهان اسلام دانست و گفت: عید فطر می تواند مظهر تجلی امت اسلامی در سرار جهان برای مبارزه با استکبار جهانی باشد .

امام جمعه برازجان با اشاره به جنایت های اخیر رژیم صهیونیستی و حمایت های آمریکا از این رژیم جنایتکار ، برگزاری هرچه باشکوه تر روز قدس در سراسر جهان اسلام را ضروری دانست و گفت : باید همه مسلمانان یکصدا به دفاع از قدس شریف و محکومیت رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی و آمریکا شعار دهند .

حجت اسلام والمسلمین در خصوص اوقات فراغت دانش آموزان و لزوم برنامه ریزی ویژه دستگاه های ذیربط گفت: دستگاه ها باید برنامه ریزی و طرح داشته باشند و این طرح ها را مدیریت و اجرا نمایند .

وی در پایان گفت : باید جوری برنامه ریزی شود که اوقات فراغت جمعیت بسیار زیاد دانش آموزان و دانشجویان شهرستان بطور سالم پر شود چون در غیر این صورت دشمنان با برنامه های مخرب خود آن ها را سرگرم نموده و از تلاش برای فراگیری علم و دانش باز می دارد .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه