جمعه, 28 خرداد 1400 - Friday, 18 June 2021

سخن مردم" مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: حدود ۳۵ درصد زکات جذب شده در سطح استان متعلق به شهرستان دشتستان می‌باشد.

2444832 195

به گزارش سخن مردم" به نقل از خبرگزاری بسیج از دشتستان، احمد لطفی در جلسه شورای زکات شهرستان دشتستان ضمن تشکر از فعالیت‌های مستمر دستگاه‌های اجرایی اظهار داشت: استفاده از ظرفیت زکات در مسیر رفع نیاز‌های منطقه بویژه نیازمندان ضروری می‌باشد و بحمدالله دشتستان به علت اینکه قطب کشاورزی استان محسوب می‌شود این پتانسیل را دارد، لذا بخشداران، دهیاران، شورا‌ها با محوریت روحانی روستا نسبت به تشکیل شورای زکات جهت فرهنگ سازی و جمع آوری زکات کشاورزان عزیز اهتمام لازم را داشته باشند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر افزود: حدود ۳۵ درصد زکات جذب شده در سطح استان متعلق به شهرستان دشتستان می‌باشد که ضمن تشکر از همه دست اندرکاران این فریضه الهی، از فرماندار دشتستان تقاضا دارم تا به جهت تشویق روستا‌های زکات دهنده معادل سازی را دوباره برقرار و اعتباراتی در کمیته برنامه‌ریزی برای احداث یا تکمیل پروژه‌های عام المنفعه اختصاص دهند.

حجت الاسلام حسن مصلح ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: خیر و برکت کار ما در اهتمام به نماز و زکات است که می‌بایست فرهنگ آن روز به روز تقویت شود.

امام جمعه شهرستان دشتستان و رئیس شورای زکات این شهرستان افزود: نماز رمز پیوند انسان با خداست و زکات رمز پیوند انسان با بندگان خداست، لذا دستگاه‌های عضو شورای زکات هر یک به تناسب وظایفی که بر عهده دارند تلاش حداکثری در زمینه جذب زکات داشته باشند و دهیاران نیز شورای زکات روستا‌ها را با محوریت روحانی مستقر فعال نمایند.

فرماندار دشتستان نیز در این جلسه بیان داشت: کرامت انسانی بر این است تا از ظرفیت‌ها استفاده کنیم و در دین مبین اسلام هم به نوعدوستی سفارشات زیاد شده، لذا اگر می‌خواهیم برنامه ریزی جهت رفع فقر داشته باشیم مبحث زکات بهترین راه حل بوده و می‌تواند در موضوع توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد نقش خوبی ایفاء نماید.

فتح الله نوروزی افزود: شورای زکات بخش‌ها فعال هستند و فعالتر نیز می‌گردند، روحانیون مستقر در روستا‌ها با همکاری دهیاران به موضوع فرهنگ سازی اهتمام لازم را داشته باشند، و خود نیز هم پیگیر خواهم بود که بخشداران و دهیاران تا چه اندازه نسبت به راه اندازی شورای زکات بخش و روستا‌ها فعالیت داشته‌اند و قصد داریم روستا‌های فعال در امر زکات را تشویق نمائیم

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه