پنج شنبه, 02 بهمن 1399 - Thursday, 21 January 2021

سخن مردم"جامعه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی استان بوشهر در محکومیت بازداشت و شکنجه خانم مرضیه هاشمی بیانه ای صادرکرد.

1026721 258

متن بیاینه بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

در دنیایی که سخن از اطلاعات آزاد و تبادل اندیشه‌هاست، آمریکای جهان خوار که خود را مدافع حقوق بشر می‌داند و با تبلیغات دروغین، ادعای مبارزه با تروریست و آدم‌ربایی می‌کند؛ خبرنگار بی‌گناه شبکه تلویزیونی پرس تی وی، خانم مرضیه هاشمی را که برای دیدار بستگانش به این کشور مسافرت کرده بود بازداشت؛ و با بدترین شیوه‌های انسانی مورد شکنجه و اذیت و آزار قرار داده است.
این اقدام وقیحانه که برخلاف قوانین داخلی آمریکا و حقوق بین الملل است، در حالی صورت می‌گیرد که خانم مرضیه هاشمی با اصالت آمریکایی و با استفاده از حق قانونی‌اش به آمریکا سفرکرده بود. جرم خانم مرضیه هاشمی در نگاه ابر جنایت‌کاران، روشنگری و افشای ماهیت جهان سلطه و نظام ظالمانه غربی بوده است.
خانم مرضیه هاشمی خبرنگار متعهدی است که با عمل به میثاق خبرنگاری، شجاعانه از مظلومان و محرومان و مستضعفان جهان حمایت می کند. تداوم بازداشت این بانوی انقلابی و اهانت‌ها و جسارت‌هایی که به ساحت این خانم خبرنگار شده، پرده از ماهیت کریه و کثیف نظام سرمایه‌داری غرب و در رأس آن آمریکای جنایتکار برداشته که به‌دروغ شعار آزادی بیان و حقوق انسان‌ها را سر می‌دهند.
جامعه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی استان بوشهر در راستای وظیفه انسانی خود که همواره مدافع حقوق انسان‌های مظلوم و ستم دیده هستند، ضمن حمایت قاطع خود از خانم مرضیه هاشمی، خواستار آزادی بی‌قیدوشرط و هر چه سریع‌تر این خبرنگار انقلابی از زندان رژیم جنایت‌کار آمریکا است.
از همه مسئولان، خصوصاً متولیان وزارت امور خارجه می‌خواهیم از همه توانمندی‌ها و امکانات و ظرفیت سیاسی و تبلیغاتی خود در جهت آزادی این خبرنگار گرفتار در بند دیوسیرتان استفاده نمایند.
از همه اصحاب رسانه و آزادگان در سراسر استان و کشور می‌خواهیم که با حمایت‌های بی‌دریغ خود در فضای رسانه‌ای و مجازی زمینه آزادی خانم مرضیه هاشمی را فراهم نمایند؛ و اجازه ندهند جهان سلطه با خبرنگاران آزاداندیش و مسئول در قبال جامعه بشری، این برخوردهای غیرانسانی را بنمایند.
جامعه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی استان بوشهر ضمن محکومیت این اقدام غیر انسانی، آمادگی خود را برای هر اقدام صنفی که منجر به آزادی خانم مرضیه هاشمی گردد؛ اعلام می‌دارد.
جامعه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی استان بوشهر

به گزارش سخن مردم"خانم هاشمی به عنوان یک خبرنگار بین المللی و در کسوت یک بانوی سیاهپوست مسلمان و همچنین یک مادر و مادربزرگ با هدف ملاقات با خانواده خود و همچنین عیادت از برادر بیمار خود که دچار سرطان است به آمریکا سفر کرده بود که در بدو ورود و بدون هیچ مقدمه‌ای بازداشت شد.

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه