دوشنبه, 02 خرداد 1401 - Monday, 23 May 2022

سخن مردم"نشست خبری نائب رئیس شورای اسلامی ومهندس اعظم صمصامی شهردارآبپخش به مناسبت روزخبرنگاردرسالن اجتماعات شهرداری در فضایی صمیمی وبا حضور اصحاب رسانه برگزارشد.

گزارش:ابوالفضل قاسمی

به گزارش سخن مردم"مهندس صمصامی درابتدای این نشست ضمن تبریک به خبرنگاران گفت:همه ی روز برای شما روز خبرنگار است وشما خبرنگاران جزیی از جامعه هستید ،در تمام ساعات طول روز وماه با بیان حق وحقیقت درتلاش هستید واز این رو تلاش دارید تا با شفاف سازی واطلاع رسانی دقیق درانتشار خبرآن رادر جامعه منعکس نمائید، من این زحمات شمارا قدر می دانم.

<# REAL_FILENAME #>

خبرنگاری کار سخت وطاقت فرسایی است ولی شماها با عشق وعلاقه اخباررا پوشش می دهید ومنتشر می کنید.خبرنگاران صدای مردم ومسئولین هستند.اگر خبرنگار نباشد نمی توان اخباررا به مردم منتقل کرد.

ایشان درادامه بیان داشتند خبرنگاران به بنده حقیر خیلی لطف دارند وخودشان پیش قدم شدند ومرا همراهی کردند ومن هم امیدوارم با همراهی وحمایت شما عزیزان بتوانم خدمت کنم به همشهریانم چون هدفم پیشرفت وتوسعه شهرم ورضایت مردم است که برایم از همه چیز مهمتر است واز شما تشکر می کنم که بعنوان نماینده بانوان به دید مثبت به من نگاه می کنید وشماها به عنوان دلگرم کننده من را در این مسیر همراهی می کنید.

<# REAL_FILENAME #>

شهردارشهر نگین سبز دشتستان افزود:من دراین مدت هشت ماهی که سکان دار شهرداری شده ام وبعنوان اولین بانوی شهردار استان مشغول به کار شده ام ،پیچ وخم های زیادی را طی کردم وباوجود آنکه کار کردن درشهرداری بسیار سخت است با تمام سختی ها پذیرفتم ،چون شهرداری یک نهادی است که از نظرمسائل مالی، عمرانی واجرایی باهمه گروه مردم ارتباط دارد. ولی با توکل وپشتکارواراده قوی می توان موفقیت هایی را بدست آورد. ومن همواره تلاش می کنم ،تا شاهد پیشرفت هر چه بهتر شهرم باشم ، درهمین زمینه اول از همه حقوق پرسنل شهرداری این زحمتکشان دراین عرصه را سر وسامان دادم به همین جهت حقوق وبیمه معوقه آنها را به روز کرده امهمچنین ماشین آلات شهرداری به روز شد و به سمت ایجاد درآمدهای پایدار حرکت کرده ایم در مرحله بعد ساماندهی بدهی هایی که شهرداری داشته تلاش کرده ام سروسامان دهم هنوز مشکلات وجود دارد وامیدوارم تا آنجا که وظیفه من است وتوان دارم تمام مشکلات را حل کنم وپاسخگوی مردم باشم .

مهندس صمصامی درخصوص همکاری شورا وشهرداری گفت: اولویت شورا و شهرداری تامین خواسته های مردم است وشورا نماینده مردم است ویک نهاد سیاسی است ومردم نیز خواسته هایی دارند وخوشبختانه در این مدت که من مشغول فعالیت بوده ام وحدت خوبی ایجاد شده است.

<# REAL_FILENAME #>

وی از اقدامات شاخص شهرداری گفت:درمرحله اول تکمیل پروژهای ناتمام است ، آسفالت وپیاده رو سازی که بیست هزار متر معابر وکوچه ها آسفالت شده است،ولی شاخص اول مبلمان شهری است ،نورپردازی ساخت وساز ومرمت بافت تاریخی اجرای مبلمان شهری واستفاده از اقلیم وپتانسیل موجوددرسطح شهر، احیای بافت تاریخی به عنوان یک پیلوت برای اولین بار دراستان که اول باشد.وبا ارائه ی طرح های مناسب برنامه ریزی کرده ایم،

توسعه متوازن وجدا سازی از مرکز شهر از اولویت های اصلی می باشد چون تخصص من شهرسازی است و ما بایدحتماازتمرکز و تجمع درمرکز شهر جدا شویم وبه اطراف برویم وخوشبختانه شهرداری با توجه به محلات سه گانه که وجود دارد این توسعه ناخودآگاه ایجاد شده وما هم ورود کردیم به محلات قلایی، درواهی وبهرام آباد واین اقدامات انجام شده است وبا توجه به اینکه آبپخش ترانزیتی است ومحل عبور است وقاعدتا باید روی این مسیر زمان بیشتر می گذاشتیم قبل از سال هم انجام دادیم والان هم ورود کردیم به داخل محلات، اول شروع به کارهای عمرانی محلات ومشکلات دفع آبهای سطحی که داشتند و شروع کردیم به کانیوو کاری وآبهای سطحی را از لحاظ زیر ساخت وعمرانی کار کردیم.

تقریبا سه وچهارطراحی خوب انجام شده وحتی برنامه جاده سلامت راداریم که این سه محله را به هم وصل کند ومردم بتوانند بهینه استفاده را داشته باشند وازاین تجمع در مرکزیت جدا شوند .وخطی بودن را رها کنند وبه داخل محلات بروند.

ایشان درخصوص توسعه گردشگری اذعان نمود:با توجه به اینکه شهر آبپخش یک شهرگردشگری استوحدود یک میلیون ونیم اصله نخل دارد ونگین سبزاستان محسوب می شود دراین زمینه مطالعات خوبی انجام شده واجرا خواهد شد.

هم اکنون به جایی رسیده ایم که هر شهرداری، هر ارگان و یا نهاد به سنگ جدول، آسفالت و ماشین آلات نیاز داشته باشد، به آنان اجاره می دهیم،

شهردار آبپخش با بیان اینکه 5پروژهای درهفته دولت افتتاح خواهد شدبیان داشتند :پیاده روسازی بلوار انقلاب ،بلوارغدیر،افتتاح کارگاه قطعات بتونی ،بهسازی ورودی آبپخش ،آسفالت کوچه ها ومعابر کبا اعتبار بلغ بر یک میلیارد ودویست شصت میلیون از پروژهای شهر آبپخش هستند که در هفته دولت افتتاح وبهره برداری خواهد شد .

مهندس اعظم صمصامی همچنین در خصوص ارزش وبهایی که به ورزش می دهد گفت:من بیشترین ارزش را برای ورزش قائل هستم چون سلامت روح وسلامت جسم هردو درکنارهم لازم است و هدفم شاد کردن مردم است ودیدن روحیه سالم است، از این رو چمن های مصنوعی را ساماندهی کردیم ودراختیار هیئت فوتبال قراردادیم وهمچنین مدارس هم می توانند استفاده کنند چمن های مصنوعی را برای خانم ها هم رایگان کردیم ،ودرکل هدفم شاد کردن وشادی مردم است.

ایشان درادامه به اجرای پروژها اشاره نمود: پروژه ،پیاده رو عرض بیست متری برای پیاده روهمراه با نور پردازی ،ورودی بلوار شهدا المان یادمان شهدانصب خواهد شد،همچنین نصب تندیس بومی ومحلی دربلوارها .

ساماندهی دست فروشان که اقدامات خوبی بود انجام شد وساماندهی شد وهنوز هم ادامه دارد ،زیبا سازی شهرونظافت که دردو نوبت صبح وبعدازظهر انجام می شود.

شهرداری آبپخش با وجود دارا بودن ماشین آلات وکارخانه آسفالت شهرداری آمادگی دارد هر ارگان و یا نهاد به سنگ جدول، آسفالت و ماشین آلات نیاز داشته باشد، به آنان اجاره بدهیم.

ایشان با خبر خوش برای همشهریانش گفت:ازدیگر اقدامات شهرداری اجرای طرح شهر الکترونیک است که برای اولین بار درشهرآبپخش اجرا می شود وبازهم شهر آبپخش را شاخص می کند.

نایب رئیس شورای شهر آب پخش نیز در این نشست با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران با تمام واقعیت به مردم اطلاع رسانی کنند.

<# REAL_FILENAME #>

مصطفی رضایی افزود: واقعا تلاش و کوشش شما شایسته تقدیر است و اگر در جامعه ای خبرنگار ی نباشد، آن جامعه فعال و پویا نخواهد بود.

ایشان درادامه گفت:شهر آب پخش، دومین شهر شهرستان دشتستان و هشتمین شهر استان بوشهر است و با پتانسیل های زیادی که دارد از شهرهای مهم استان بوشهر محسوب می شود و باید به آن اهتمام ویژه شود.

<# REAL_FILENAME #>

در پایان این مراسم ضمن تجلیل از خبرنگار پیشکسوت شهر آبپخش شگرالله رضایی منفرد، از دیگر خبرنگاران نیز تقدیر بعمل آمد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه