یکشنبه, 06 آذر 1401 - Sunday, 27 November 2022

سخن مردم : استاندار بوشهر در سفر به دشتستان از پروژه‌های آب شیرین‌کن و راهسازی دشتستان بازدید و روند اجرای این طرح‌ها را بررسی کرد.

rahsazi

به گزارش سخن مردم : به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در سفر به دشتستان و بازدید از پروژه‌های عمرانی روند اجرایی آب شیرین‌کن آب‌پخش را بررسی کرد.

ظرفیت تولید از آب شیرین‌کن آب‌پخش 8500 متر مکعب در شبانه‌روز است که این پروژه در زمینی به مساحت 6000 متر مکعب ساخته می‌شود.

کل اعتبار مورد نیاز پروژه 24 میلیارد تومان است که تاکنون 7 میلیارد تومان هزینه شده است.

پروژه آب شیرین‌کن آب‌پخش 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تکمیل آن 9 روستا در سعدآباد و آب پخش تحت پوشش قرار می‌دهد.

54

استاندار بوشهر در ادامه از پروژه آبیاری تحت فشار اراضی کشاورزی و ایستگاه پمپاژ آب سعدآباد دیدن کرد.

طول خط این ایستگاه پمپاژ 5.4 کیلومتر برای سطح زیرکشت 2400 هکتار اراضی کشاورزی است که تاکنون 2.5 کیلومتر این خط اجرایی شده است.

2205 بهره بردار در شبکه فرعی این پروژه وجود دارد که برای تکمیل این پروژه 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و تاکنون 2.5 میلیارد تومان هزینه شده است.

گراوند با تاکید بر ساخت ایستگاه پمپاژ این پروژه گفت: اگر ایستگاه پمپاژ تمام نشود اجرای طرح آبیاری تحت فشار بی نتیجه خواهد بود.

استاندار بوشهر در مورد آب شیرین‌کن آب پخش هم گفت: اگر این پروژه امسال به اتمام برسد منطقی‌تر است تا به سال آینده انتقال داده شود و پیمانکار این طرح تلاش کند خط انتقال آن در هفته دولت تکمیل کند.

آب شیرین‌کن دالکی ظرفیتی 6500 متر مکعبی دارد که تاکنون پیشرفت فیزیکی آن 20 درصد است.

استاندار بوشهر محور دالکی به کنارتخته هم بازدید کرد.

محور دالکی به کنارتخته در دو قطعه در حال اجرا است که قطعه اول این پروژه 36 درصد و قطعه دوم 4 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه