امروز:
پنج شنبه, 30 فروردين 1403
دسته: استانی
پنج شنبه, 19 بهمن 1402 21:15
   
    ایمیل
کد خبـر : 1403

همزمان با دهه فجر پیروزی انقلاب؛

سخن مردم:تعداد کتابخانه های استان بوشهر تا پیش از انقلاب تنها 7 باب بود اما اکنون که 45 سال از عمر بابرکت انقلاب می گذرد استان بوشهر دارای 79 باب کتابخانه نهادی و مشارکتی است.

به گزارش سخن مردم:، همزمان با دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در آیینی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، فرماندار دشتستان، نماینده مردم شریف دشتستان در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه و جماعات، جمعی از مسئولین محلی و علاقمندان به حوزه کتاب و کتابخوانی، کلنگ ساخت کتابخانه عمومی روستاهای نظرآقا شهرستان دشتستان به زمین زده شد.

حیدر راهب، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در این آئین، اظهار کرد: دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی توجه ویژه به مقوله فرهنگ بوده است و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب نیز به آن اشاره کرده اند.

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب در حوزه کتاب و کتابخوانی، خاطر نشان کرد: تعداد کتابخانه های استان تا پیش از انقلاب تنها 7 باب بود اما اکنون که 45 سال از عمر بابرکت انقلاب می گذرد استان بوشهر دارای 79 باب کتابخانه نهادی و مشارکتی است، این رشدی که به برکت انقلاب اتفاق افتاده قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست و این مسئله نشان دهنده این است که انقلاب اسلامی به حوزه فرهنگ به ویژه کتاب خیلی اهمیت داده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر با بیان اینکه دولت سیزدهم تا کنون نگاه ویژه ای به مقوله فرهنگ و گسترش عدالت فرهنگی داشته، تصریح کرد: طی سال های گذشته حتی یک کتابخانه نیز در دشتستان کلنگ زده نشد اما در یک سال گذشته تنها در شهرستان دشتستان چهار کتابخانه در روستاهای خلیفه، درودگاه، بُنداروز و هم اکنون در نظرآقا، کلنگ زنی شده است.

حیدر راهب با بیان اینکه زمین این کتابخانه توسط خانواده شهید بزرگوار «خدا نظر نامی نظری» اهدا شده است، افزود: کتابخانه عمومی نظرآقا در زمینی به متراژ 440 متر مربع و با زیربنای 335 مترمربع احداث خواهد شد.

وی ادامه داد: اعتبار این پروژه در مجموع بالغ بر 45 میلیارد ریال است که نیمی از این اعتبار از محل تملک دارایی توسط فرمانداری دشتستان، بخشی از آن توسط نماینده مردم دشتستان در مجلس و بخش دیگر نیز توسط دهیاری و شورای روستا تأمین خواهد شد.

احمد بنافی، فرماندار شهرستان دشتستان نیز در این آئین ضمن تشکر از خانواده این شهید بزرگوار به جهت اهدا این زمین، اظهار کرد: ما باید برای کتاب و کتابخوانی هزینه کنیم که بتوانیم جوانانی در تراز انقلاب اسلامی تربیت کنیم.

وی افزود: روستاها و مناطق زیادی در شهرستان دشتستان وجود دارد که متقاضی کتابخانه هستند اما به جهت اینکه جمعیت آنها زیر 2500 نفر است امکان احداث کتابخانه ندارند، لازم است در این زمینه تهمیداتی اندیشیده شود که این مناطق نیز از وجود کتابخانه بهره مند شوند.

اضافه کردن نظر
نام

اشتراک گذاری : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share