امروز:
جمعه, 25 خرداد 1403
دسته: یاداشت
دوشنبه, 14 خرداد 1403 09:46
   
    ایمیل
کد خبـر : 1774

سخن مردم:حجت الاسلام و المسلمین حسن مصلح امام جمعه شهرستان دشتستان با صدور پیامی سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) را تسلیت گفت.

به گزارش سخن مردم: متن پیام به شرح زیراست.

بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم

چهاردهم خرداد سالگرد رحلت مصلح کبیر و طلایه دار اسلام ناب محمدی (ص)، امام خمینی (ره) است، مردی که خورشیدوار ظهور کرد و اکنون در غروبش به سوگ ایستاده ایم.

این روزها فرصت خوبی برای اندیشیدن به آرمان های والا و اندیشه های عمیق و تابناک آن ابرمرد تاریخ معاصر اسلام است.

شخصیتی که با مجاهدتی خستگی ‏ناپذیر، نظام مقدس جمهوری اسلامی را بر مبنای اسلام ناب محمدی (ص) بنیان نهاد و به عنوان الگو به ملت‌های جهان معرفی کرد و امروز آثارش را در گوشه گوشه گیتی شاهدیم.

امام خمینی (ره) با سلوک علمـی و عملی خویش به ما قدرت نقد و جسارت در برابر ستم بخشید؛ جفاها دید اما با ثبات قدم، روشنگری و تبیین راه درست و نادرست، گام در راه امام آزادگان ابا عبدالله الحسین (ع) گذاشت تا رهروانش نه با اکراه بلکه با اختیار، مسیر فردوس برین گیرند.

امام خمینی (ره) با اتکا به قرآن و دین مبین اسلام با دشمنان تا به دندان مسلح مبارزه کرد و فرمودند ” تا زمانی که قرآن و اسلام در این کشور حاکم است انقلاب اسلامی نیز حاکم خواهد بود”.

پانزدهم خرداد یادآور حماسه ای جاویدان و سرآغاز نهضتی است که به رهبری امام خمینی (ره) شکل گرفت و سپس به صورت نظام مقدس جمهوری اسلامی در کشور عزیزمان شکوفا گردید.

قیام خونین پانزدهم خرداد روزی است که جمعی از مردان و زنان انقلابی و ایثارگر جان خویش در طبق اخلاص نهاده و به تأسی از مولای خود حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و با نثار خون خود سند آزادگی و استقلال مردمان این مرز و بوم را امضاء کردند.

اینجانب سالگرد ارتحال ملکوتی این شخصیت بزرگ را که با یوم الله ۱۵ خرداد؛ سرآغاز نهضت اسلامی، قرین است گرامی داشته و به روح بلند امام و پیشتازان عرصه قیام و شهادت در خرداد ۴۲ درود می‌فرستم.

حسن مصلح
امام جمعه دشتستان

اضافه کردن نظر
نام

اشتراک گذاری : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share