امروز:
چهارشنبه, 15 آذر 1402
دسته: اخبار آستان قدس رضوی
یکشنبه, 26 شهریور 1402 22:00
   
    ایمیل
کد خبـر : 943

  سخن مردم:خادمیاران رضوی کانون محله‌ای سائلین الزینب سلام الله علیه بوشهر سه روز منتهی به سالروز شهادت امام رضا علیه السلام را در مشهد به خدمتگزاری پرداختند.


به گزارش  به گزارش  سخن مردم:، رضایی مسئول کانون محله‌ای خدمت رضوی سائلین الزینب سلام الله علیه شهر بوشهر از برپایی موکبی با همین نام در مشهد مقدس خبر داد و افزود: این موکب به مناسبت شهادت امام رضا علیه السلام به مدت ۳ روز در خیابان امام رضا (ع) مشهد برپا شد.
رضایی افزود: در این سه روز خدمات گوناگون فرهنگی، تغذیه ای و خدماتی به عزاداران امام رضا علیه السلام ارائه گردید که از آن جمله می‌توان به پخت و توزیع ۱۰۰۰پرس غذای گرم در وعده‌های نهار و شام اشاره کرد.
وی با بیان اینکه برای میان وعده نیز پذیرایی‌های گوناگونی از عزاداران صورت گرفت؛ افزود: تعداد ۳۰۰۰ کاسه نخود، مقدار ۵۰۰ کیلوگرم انواع خرما، خارک، قصب و رنگینک تهیه و پخش شد.
وی افزود به دلیل ازدحام جمعیت پذیرایی با شربت خنک و چای به صورت شبانه روزی و بدون محدودیت انجام شد.
مسئول موکب خدمت رضوی سائلین الزینب(س) بوشهر یکی دیگر از خدمات این موکب را بر پایی ایستگاه کفاشی عنوان کرد.
رضایی با اشاره به اهمیت برگزاری عزاداری های سنتی برای آشنایی اقوام ایرانی با آداب و رسوم یکدیگر گفت: خادمیاران این موکب هر روز آیین سنتی سنج و دمام را به عنوان نماد عزاداری بوشهری یک بار در درب ورودی حرم و یک بار روبروی موکب برگزار کردند که با استقبال گسترده عزاداران رضوی مواجه شد.

اضافه کردن نظر
نام

اشتراک گذاری : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share