امروز:
سه شنبه, 08 اسفند 1402
دسته: مشروح اخبار
یکشنبه, 12 آذر 1402 12:38
   
    ایمیل
کد خبـر : 1238

نماینده دشتستان در مجلس:

سخن مردم: نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی تکمیل سد دالکی را از اولویت‌های مهم این شهرستان دانست و گفت: روند اجرای پروژه‌های عمرانی در دشتستان سرعت گرفته است.


به گزارش سخن مردم: ، ابراهیم رضایی شنبه شب در نشست خبری به مناسبت سالروز تأسیس مجلس اظهار داشت: مجلس یازدهم در عرصه قانون‌گذاری با نگاه رفع مشکلات و تأمین نیازهای مردم قوانین خوبی را تصویب کرده است.

وی مسکن را یکی از نیازهای مهم و از چالش‌های اساسی در کشور دانست و اضافه کرد: در این راستا قوانین خوبی از جمله طرح مالیات بر خانه‌های خالی، جهش تولید مسکن و کنترل اجاره‌بها مصوب شد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: در حوزه معیشت نیز قوانینی همچون الزام دولت به کالابرگ الکترونیکی و ثبت نام جاماندگان یارانه، معافیت کالاهای اساسی از مالیات بر ارزش افزوده تصویب شده است.

وی از ساماندهی صنعت خودرو و واردات خودروهای کارکرده به عنوان دیگر قوانین مصوب اشاره کرد و ادامه داد: بیمه رایگان افراد فاقد بیمه، ایجاد صندوق حمایت از بیماران خاص، بیمه درمان ناباروری و … از دیگر مصوبات این مجلس بوده است.

رضایی با اشاره به تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و جهش تولید دانش‌بنیان به عنوان اقدامات مهم در عرصه اشتغال خاطرنشان کرد: طرح شفافیت قوای سه‌گانه را که یکی از مطالبات مردم بوده تصویب کردیم که امیدواریم به زودی اجرا شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قوانین خوبی در زمینه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، رتبه‌بندی معلمان، حمایت از افشاگران فساد و … نیز تصویب شده است.

تقویت شفافیت

وی تاکید کرد: یکی از وعده‌ها من به مردم شفافیت بود که از ابتدای حضور در مجلس تاکنون همه آرای خودم را به صورت شفاف به مردم اعلام کرده‌ام و اکنون همه این آرا و نظرات قابل مشاهده است.

رضایی گفت: در حوزه نظارت طی سه سال و نیم حضور در مجلس ۷۴۳ سوال از رئیس جمهور و وزرا طرح کردم و هزار و ۱۹۶ مورد تذکر کتبی نیز در این مدت ثبت کردم.

وی مردم، جوانان و نخبگان را بهترین و بزرگترین ثروت شهرستان دشتستان دانست و اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته طی سه سال و نیم گذشته وضعیت آب در دشتستان بهبود یافته و طرح‌های بزرگ و مهمی در حوزه راه در این شهرستان اجرا شده و در حال اجرا و یا در آستانه آغاز است.

پاسخگو کردن نفت به مردم استان بوشهر

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی پاسخگو کردن نفت به مردم استان بوشهر و دشتستان را یک آورده بزرگ و نتیجه پیگیری‌های مستمر دانست و تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته شاهد سهمیه ۱۰۰ درصدی نیروهای بومی در آخرین استخدامی پارس جنوبی هستیم.

وی بیان کرد: اعتبارات خوبی برای شهرستان دشتستان و استان بوشهر از نفت گرفتیم که از جمله می‌توان به ۲۰۰ میلیارد تومان برای جاده نمازگاه - ارم، ۲۰۰ میلیارد تومان برای سد دهرود، ۶۵ میلیارد تومان برای سد دالکی و ۶۰۰ میلیارد تومان برای آزادراه بوشهر- شیراز اشاره کرد.

رضایی با بیان اینکه اینها بخشی از اعتبارات اخذ شده است تصریح کرد: به این میزان راضی نیستیم و نفت باید بیش از اینها دین خود را به مردم استان بوشهر ادا کند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران از بهبود وضعیت راه ورودی برازجان با اعتبارات نفت خبر داد و بیان کرد: یک بیمارستان پاسخگوی مراجعات نیست و تکمیل بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان را به عنوان یک اولویت مهم در دست پیگیری داریم. مجوز بیمارستان شبانکاره را گرفته‌ایم که امیدواریم به زودی احداث آن آغاز شود.

پیشرفت خوب سد دالکی

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی به روند ساخت سد دالکی اشاره کرد و افزود: این سد در سال ۹۹ دارای ۱۶ درصد پیشرفت بود که اکنون به حدود ۶۰ درصد رسیده است و بر اساس وعده مجریان سال آینده آبگیری می‌شود.

وی گفت: پاسخگو کردن شرکت سیمان دشتستان، فعال کردن پروژه بیمارستان ۱۷ شهریور، توسعه شهرک صنعتی برازجان، کلنگ‌زنی مجتمع پتروشیمیایی دشتستان، افزایش سهم دشتستان در اشتغال پارس جنوبی، پیشرفت خوب سد دالکی، پاسخگو کردن نفت در دشتستان و … بخشی از نتایج پیگیری‌های صورت گرفته است.

 

تقویت اشتغال

رضایی از توسعه شهرک‌های صنعتی در بخش‌های مختلف دشتستان به عنوان یک برنامه مهم برای تقویت اشتغال یاد کرد و افزود: در دشتستان باید صنایع مرتبط با کشاورزی از جمله سردخانه‌ها، بسته بندی، صنایع تبدیل و فرآوری توسعه یابد.

وی با بیان اینکه صنایع بزرگ برای فعالیت خود نیازمند آب کافی هستند ادامه داد: شرکت پتروشیمیایی دشتستان در نزدیک‌ترین نقطه به دریا احداث می‌شود تا زمینه تأمین آب آن از طریق دریا فراهم شود.مهر

اضافه کردن نظر
نام

اشتراک گذاری : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share