پنج شنبه, 02 بهمن 1399 - Wednesday, 20 January 2021

سخن مردم"در سومین روز از هفته سلامت، شبکه بهداشت و درمان شهرستان اقدام به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به مردم روستای چهوک و اقماری تنگ ارم کرد.

به گزارش سخن مردم"به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با توجه به‌روز شمار هفته سلامت، عدالت در دسترسی به خدمات، حق مردم، مسئولیت حکومت، شبکه بهداشت و درمان دشتستان تلاش دارد سمت‌وسوی خدمات را به مناطق دور از دسترس و صعب‌العبور ببریم و به مردم این مناطق خدمت‌رسانی کنیم.

مهندس ماریا خویش دوست افزود: از سوم الی چهارم اردیبهشت‌ماه به مناسبت هفته سلامت، خدمات بهداشتی و درمانی با حضور تیم سلامت که شامل پزشک متخصص اطفال، متخصص چشم، پزشک عمومی، کلینیک سیار دندانپزشکی، کارشناس تغذیه و روانشناس، خدمات مامایی، مراقب سلامت مرد و مراقب سلامت زن، خدمات دارویی، تزریقات و پانسمان به‌صورت رایگان به مردم روستاهای چهوک و دهرود سفلی ارائه‌شده است.

گفتنی است، روستاهای چهوک از چندین روستای کوچک‌تر تشکیل‌شده که جمعیتی در حدود 400 نفر دارد و استقرار تیم سلامت در روستای چهوک بخش ارم، با همکاری مرکز خدمات جامع سلامت دهرود سفلی و تنگ ارم انجام‌شده است و 73 نفر توسط پزشک عمومی،52 نفر توسط دندان‌پزشک، 9 بیمار توسط متخصص اطفال و 14 بیمار توسط متخصص چشم ویزیت شده‌اند.

همچنین از 11 نفر خون توسط آزمایشگاه و 38 نفر لام مالاریا نمونه‌گیری انجام‌گرفته و 23 نفر از خدمات مامایی برخوردار شده‌اند و کلاس‌های تغذیه و مشاوره روان نیز توسط کارشناسان روان و تغذیه برگزارشده است.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه