پنج شنبه, 14 اسفند 1399 - Thursday, 04 March 2021

سخن مردم"مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان گفت: هدف از برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز پرورش ذهن ، افزایش قدرت تفکر و اندیشه ، در سایه رشد و تعالی نفس باید باشد.
به گزارش سخن مردم"به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دشتستان،سید حسن لواسانی فرد در همایش تجلیل از برگزیدگان مرحله استانی مسابقات قرآن ،عترت و نماز  شهرستان دشتستان بیان داشت: مهم است که دانش آموزان قاری، قرآن را خوب و روان بخوانند.

ihbu_00.jpg
لواسانی فرد افزود: دانش آموزان در قرائت قرآن یا نباید از قاری خاصی تقلید نمایند و با آموزش بهتر است که سبک و شیوه خاصی را برای خود برگزینند و یا اگر قصد تقلید از قاری مدنظرشان را دارند باید اصول های اولیه سبک ایشان را با تمرین و ممارست فراگیرند تا هم شان آن قاری محترم و هم احترام قرآن حفظ  شود.
وی افزود: با کسب آموزش های حرفه ای دانش آموزان اصول های اولیه قرائت صحیح  قرآن به شکل های صوت و ترتیل  را فرا گرفته و درقرائت قرآن  صبح گاهی مدارس  این اصول را رعایت نماید.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان اظهار داشت: مدیران و مربیان پرورشی مدارس تلاش نمایند تا استعداد های دانش اموزان در زمینه قرائت قرآنی و سایر رشته های مرتبط به احکام و دین مثل نماز و عترت پرورش یافته و دانش آموزان با آموزش های حرفه ای وکسب  مهارت های  خاص  در زمینه صوت و لحن  قرائت قرآن، قرائت های زیبا و دلنشینی را به خصوص در مراسم صبحگاه مدارس داشته باشند تا قرائت قرآن در مدارس  حس خوبی را به دانش آموزان  القا  و زمینه علاقه مندی بیشتر آنان به تلاوت و یادگیری قرآن را فراهم نماید.
امام جمعه شهر برازجان در این همایش گفت:باید بابت نعمت اسلام، قرآن و پیامبر خدا را شاکر باشیم که با وجود چنین نعمت های گرانبهایی زمینه خروج انسانها از جهل و چراغ راه هدایت آنان را مشخص نموده است.
حسن مصلح اظهار داشت: متاسفانه هنوز در عالم و دنیا عده ای در جهالت بسر می برند و حتی در بعضی از کشورها مثل هندوستان بت پرستی ،جانور پرستی و شیطان پرستی وجود دارد.
وی گفت: دین کامل اسلام می باشد و آیین سایر ادیان تحریف شده و این تحریفات در اصول و کتاب های آنان سبب شده که  پیروانشان در جهل و گمراهی قرار گرفته اند در صورتی که همه ادیان بشارت دهنده دین مبین اسلام هستند و پیروانشان را به پذیرش دین اسلام بعد از خودشان ارشاد نموده اند.
مصلح بیان داشت: پیامبر اسلام ارمغان های بزرگی برای مردم داشته است که مهمترین آن اسلام و کتاب آسمانی قرآن بوده است.
امام جمعه شهر برازجان افزود: از دیگر برکات و ارمغانهای وجود حضرت محمد (ص) اهل بیت عصمت و طهارت ، نماز و برپایی نماز های جمعه و جماعت ،وحدت،مهرورزی و حجاب می باشد.
حسن مصلح بیان داشت : توجه به قرآن و آشنایی با آن، تدبر در آن  و رعایت دستورات آن سفارش و تاکید پیامبر اسلام می باشد .

gohe_05.jpg
وی اظهار داشت: استعداد های خوب و بالقوه ای در زمینه فعالیت های قرآنی به خصوص قرائت ، حفظ و مداحی  در سطح شهرستان دشتستان داریم که باید شناسایی و به صورت تخصصی آموزش یابند .
حبیب اله بوستانی معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش در این همایش گزارشی از روند برگزاری این مسابقات در سطح مدارس ، شهرستان و استان پرداخت.
حبیب اله بوستانی گفت:این دوره  جهت اجرای مسابقات قرآن،عترت و نماز دانش آموزان محوریت اجرایی را به دارالقرآن آموزش و پرورش دشتستان سپردیم تا به صورت تخصصی تر این مسابقات برگزار شود.
وی بیان داشت: در این راستا کارگاه آموزشی منتخبین راه یافته به مرحله استانی و همچنین دوره توانمند سازی داوران مسابقات برگزار شد.
بوستانی افزود: مسابقات در یازده رشته و در سه مقطع ابتدایی ، متوسطه اول و دوم برگزار شد که در مرحله اموزشگاهی و شهرستانی در مجموع 1150 نفر شرکت نمودند که از میان آنها  تعداد 104 دانش آموز عزیز به مرحله استانی راه یافتند و از میانشان ، دانش آموزان شهرستان دشتستان مفتخر به کسب 52 مقام برگزیده استانی شدند.
معاون پرورشی و تربیت بدنی دشتستان گفت: 1700 نفر از دانش آموزان در مسابقات درس هایی از قرآن حاج آقا قرائتی شرکت نمودند که تعداد 110 نفر به عنوان منتخب مدارس انتخاب و به مرحله بعد راه یافتند.
وی در ادامه گفت: در سال گذشته مسابقه ترجمه و مفاهیم جزء سی قرآن مجید را در بین فرهنگیان برگزارکه از میان 167 نفر شرکت کننده تعداد هشت نفر از آنان را به عنوان برگزیده انتخاب و مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفتند.
در حاشیه این مراسم صدراله قاسمی به مناسبت عید بزرگ مبعث، اشعاری را در وصف پیامبر بزرگ شان اسلام خواند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه