دوشنبه, 01 مرداد 1397 - Monday, 23 July 2018

سخن مردم"مدیرعامل آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به ممنوعه شدن دشت‌های این استان گفت: ۶۰ درصد چاه‌های آب در دشت بوشکان دشتستان خشک شد و تراز آب در دشت دهرود و تنگ ارم این شهرستان ۱۵ متر کاهش یافته است.

  

به گزارش سخن مردم" شاهپور رجایی ظهر امروز در نشست قضایی با محوریت طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم آب در رونق و فعالیت زندگی در شهرها و روستاها اظهار داشت: زندگی اقتصادی، معیشتی و درآمدی بیشتر روستائیان با کشاورزی عجین است و نبود آب زندگی و کار آنها را تحت الشعاع‌ قرار می‌دهد و مجبور به ترک محل زندگی خود می‌شوند.

وی با بیان اینکه برخی روستاهای استان بوشهر به سبب بی آبی در حال متروکه شدن هستند گفت: خشکسالی و برداشت زیاد از حد از آب‌های زیرزمینی سبب شده اهالی برخی روستائیان، دیار خود را ترک کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به خشکیده شدن حدود 60 درصد چاه‌ها در دشت بوشکان دشتستان خاطر نشان کرد: تراز آب در دشت دهرود و تنگ ارم دشتستان از سال 87 تاکنون، 15 متر کاهش یافته است.

رجایی از خشکیده شدن 200 حلقه چاه آب کشاورزی در دشتستان خبرداد و گفت: در روستای دهرود دشتستان بیش از 200 حلقه چاه خشک شده و کشاورزی این منطقه به حالت تعطیل در آمده است.

وی، با اشاره به وجود 13 هزار حلقه چاه آب در استان بوشهر بیان کرد: اکنون یک‌هزار و 500 حلقه چاه غیرمجاز در استان بوشهر وجود دارد که 585 حلقه چاه آن در شهرستان دشتستان قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر از مسدود شدن 59 حلقه چاه آب غیر مجاز در دشتستان خبرداد و خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه امسال باید 100 حلقه چاه غیرمجاز در دشتستان مسدود شود که تاکنون 59 حلقه چاه آن غیر فعال شده است.

رجایی با بیان این که اکنون 355 حلقه چاه مشاهده‌ای در استان بوشهر وجود دارد، افزود: این چاه‌ها فقط برای کنترل سطح آب‌های زیر زمینی فعالیت دارند و ماهانه بررسی می‌شوند.

تسنیم

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

محل تبلیغات شما