یکشنبه, 31 تیر 1397 - Sunday, 22 July 2018

سخن مردم:آیین افتتاح سفیران سلامت دانش آموزی و حیاط پویا شهرستان دشتستان با حضور فرماندار و مسئولان شهرستانی در مدرسه نرجس برازجان برگزار شد.

به گزارش سخن مردم به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دشتستان،ارسلان زارع فرماندار دشتستان در این آیین اظهار داشت: اگر چه این آیین مراسمی نمادین است اما مبین فعالیتی سترگ و ارزشمند نه تنها در محیط دانش آموزی و مدارس بلکه برای رسیدن به توسعه پایدار در جامعه ی ما و همه جوامع ضروری و لازم می باشد.

زارع افزود:ارتقاء شاخص های بهداشتی جامعه و حفظ پایداری آن از مهمترین اهداف و آرمانهای جامعه بشری در قرن بیست و یکم می باشد گرچه در قرون گذشته همگان به این مهم واقف نبوده و به این باور نرسیده بودند،اما امروزه نه تنها پژوهشگران عرصه بهداشت و سلامت بلکه آحاد جامعه به این یقین رسیده اند که هیچ چیز در جامعه به توسعه پایدار نمی رسد، مگر آنکه افراد آن جامعه از سلامت جسمانی، روانی و معنوی برخوردار باشند.

فرماندار دشتستان ادامه داد:وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به عنوان قافله سالاران این طرح ارزشمند در مدارس در دولت یازدهم نیز تلاش کردند تا بتوانند کمک شایانی در این زمینه داشته باشند که بحمدالله نتایج خوبی حاصل شد و امسال نیز با تلاش و همکاریهای مستمر مدیریت آموزش و پرورش و شبکه بهداشت درمان این طرح خوب اجرایی می شود.

ارسلان زارع خطاب به دانش آموزان تاکید نمود : چنانچه خود مراقبتی داشته باشید ،هم به لحاظ سلامت جسمانی، روانی و معنوی، کمتر زمانی است که نیاز به دارو و درمان و مراجعه به پزشک پیدا می کنید و از این جهت یکی از مزایای این طرح این است که با افزایش دانش و آگاهی های دانش آموزان در امر خود مراقبتی به باور می رسند و کوشش میکنند که این طرح محقق شود .

همچنین در این آیین سید حسن لواسانی فرد مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان در سخنانی گفت :طرح سفیران سلامت از جمله طرح های ارزشمند در حوزه زیست سالم و از ساحت های طرح تحول بنیادین آموزش و پرورش است که در چند سال اخیر در آموزش و پرورش اجرا شده و نتایج بسیار ارزشمندی نیز در پی داشته است.

لواسانی فرد افزود : تقریبا در همه مدارس دشتستان بالغ بر 15 درصد از دانش آموزان تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند و در این طرح تلاش شده مشکلات ساختار قامتی و خمودگی دانش آموزان و مسائل و مشکلات بهداشتی و روانی دانش آموزان بر طرف شود.

مدیر آموزش و پرورش دشتستان در ارتباط با طرح حیاط پویا اظهار داشت: این طرح به منظور ساماندهی و بهینه‌سازی زنگ تفریح و فعالیت‌های جسمانی دانش‌آموزان در حیاط مدرسه با استفاده از محیط مدرسه جهت تحرک بیشتر و ایجاد شور و نشاط در دانش‌آموزان اجرا می‌شود و از این جهت که قبلا دانش آموزان در حیاط مدرسه گوشه ای می نشستند و فعالیتی نداشتند،اما با روی کار آمدن این طرح دانش آموزان در زمان های استراحت خود بیش از 20 نوع بازی با اهداف تربیتی مناسب مانند بازی‌های مارپله، جدول‌ضرب، نشانه‌گیری، لی‌لی، پرش عمودی و... مشغول می شوند

همچنین ماریا خویشدوست رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با بیان اینکه سلامتی واژه بسیار مهمی است اذعان داشت: ما در راستای سلامتی مردم به سفیران سلامت نیازمندیم و امیدواریم که طرح سفیران سلامت در مدارس از 15 درصد به 100 درصد برسد و همه دانش آموزان و آحاد مردم جامعه نیزبرای کسب سلامتی تحرک داشته باشند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان به سفیران سلامت مدارس توصیه نمود: از شما بلند همتان و سفیران سلامت خواستارم که پیام های سلامتی ما را به خانواده، دوستان و اطرافیان خود برسانید چرا که سفیران سلامت باید در جامعه نگهبان و پیام رسان سلامتی باشند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

محل تبلیغات شما