شنبه, 16 اسفند 1399 - Saturday, 06 March 2021

سخن مردم" ، همایش سیره فاطمی ، میثاق با امام و شهداء در گام دوم انقلاب در گلزار شهدای شهرستان دشتستان برگزار گردید .

IMG 9654

به گزارش سخن مردم" ، در سومین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ، همایش سیره فاطمی ، میثاق با امام و شهداء در گام دوم انقلاب با حضور معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش و رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان بوشهر در گلزار شهدای شهرستان دشتستان برگزار گردید .

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در این همایش گفت : به فضل الهی و بر خلاف توطئه های دشمنان که با تحریم های ظالمانه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی که قرار بود مردم ایران نتوانند چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را تجربه کنند ، اکنون ما چهل و دومین پیروزی را جشن می گیریم .

IMG 9733

علی موحدی خاطرنشان کرد : امروز شاهد هستیم که نقشه و توطئه های آنان نتیجه عکس داده و خود نتوانستند پیروز دومین دوره انتخابات ریاست جمهوری خود باشند و برای همیشه به زباله دان تاریخ پیوستند .

وی در قسمت دوم از سخنان خود با اشاره به جایگاه و اهمیت نقش زن در اسلام خاطرنشان کرد : در همه کشورها روز زن و روز مادر وجود دارد اما سال‌هاست که در ایران، روز میلاد حضرت زهرا (س) به عنوان روزی برای گرامی‌داشت مقام زن و مادر مشخص شده است .

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل با اشاره به اینکه در عـهد جاهلیت عربی که زن نه تـنها از کـم‌ترین حـقوق‌ انسانی‌ برخوردار نـبود، بـلکه تولد دختر مایه نـنگ و سـرافکندگی بود و دختران، زنده به گور می‌شدند گفت : زن در مکتب حیات‌بخش اسلام مـوجودی است کـه می‌تواند خیر‌ و بـرکت در تـاریخ بشریت بـاشد و خداوند بخاطر وجود حضرت فاطمه (س) خیر کثیر را به پیامبر داد .

مدیر سازمان بسیج فرهنگیان استان بوشهر هم در این همایش گفت : پیروزی انقلاب اسلامی در ایران با بهره گیری از تعالیم اسلام ، تمام مککاتب جهان را به چالش کشاند و با تحولی که ایجاد نمود نوانست زمینه رشد و تحول جوامع مختلف را بوجود آورد .

IMG 9705

عبدالرضا ریزی خاطرنشان کرد : این انقلاب در چهل سال اخیر و گام اول انقلاب ، برای تمام جوامع دنیا دستاوردهای زیادی داشت و علیرغم مشکلات و چالش هایی که داشت توانست وارد گام دوم خود شود .

وی افزود : در دوران پهلوی که یک دولت دست نشانده بود تمام تصمیمات مهم و کلان در سطح کشور باید به تائید دولت ایالات متحده می رسید ولی امروز ما خود برای خودمان تصمیم می گیریم و یک استقلال ثبات سیاسی و اجتماعی داریم .

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان بوشهر پیروزی انقلاب اسلامی را بزرگترین ضربه به کشورهای غربی بعد از جنگ جهانی دوم عنوان کرد و افزود : جمهوری اسلامی ایران با اقتداری که در منطقه و جهان برای خود به دست آورده است توانسته علاوه بر حل چالش های موجود در منطقه ، برای حل مشکلات کشورهای آمریکای لاتین هم نقش مهم داشته باشد .

ریزی گام اول انقلاب را علیرغم چالش ها و تحریم های ظالمانه ای که با آن روبروی بود یک چله پرافتخار دانست و بیان داشت : در گام دوم انقلاب هم رهبر معظم انقلاب افق و چشم انداز این نظام را به روشنی مشخص نموده و می طلبد که همه گروه ها نقش و وظایف خود برای رسیدن به این اهداف به خوبی ایفا نمایند .

وی تمدن نوین را یکی از این افق ها دانست و گفت : جامعه فرهنگیان می توانند هم در تربیت صحیح و هم در تولید فکر نقش خود را به خوبی ایفا نماید و با تربیت صحیح دانش آموزان ، آنان را برای پذیرش مسئولیت در این نظام مهیا نمایند .

IMG 9760

فرمانده سپاه دشتستان نیز در این همایش پیروزی انقلاب اسلامی را نهضت رهایی کشور از سلطه استعمارگران دانست و گفت : پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، علیرغم مشکلات و توطئه هایی که در داخل و خارج از کشور صورت می گرفت ، خوشبختانه توانستیم به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنیم .

سرهنگ نعمت اله غلامپور خاطرنشان کرد : امروز به جایی ذسیده ایم که اگر مشکلی در کشورهای آمریکای لاتین هم بوجود آید ، این مشکلات با حضور نمایندگان ایران بررسی و حل می گردد .

وی با اشاره به تفکرات منافقین در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی گفت : منافقین در اوایل انقلاب بر این عقیده بودند که اگر بخواهیم با تفکران اسلام و روحانیت کشور را اداره نمائیم به 1400 سال قبل خواهیم برگکشت ولی خوشبختانه امروز ما جز چند کشور برتر دنیا از لحظ علمی هستیم که همه به لطف و برکت اسلام و قرآن می باشد .روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان

IMG 9656IMG 9695IMG 9659IMG 9661IMG 9685IMG 9666IMG 9675IMG 9676IMG 9679IMG 9683IMG 9690IMG 9751 IMG 9754IMG 9769

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه