پنج شنبه, 14 اسفند 1399 - Thursday, 04 March 2021

سخن مردم"همایش تجلیل از فعالین آسیب های اجتماعی شهرستان دشتستان برگزار گردید .

به گزارش سخن مردم" ، در سومین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ، طی مراسمی از فعالین آسیب های اجتماعی مدارس شهرستان دشتستان تجلیل به عمل آمد .

IMG 9784

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان ، معاون پرورشی و تربیت بدنی شهرستان دشتستان در همایش تجلیل از فعالین آسیب های اجتماعی این شهرستان گفت : تمام آسیب‌های اجتماعی میل به گسترش دارند که اگر در شکل ساختاری به صورت جدی قصد پیشگیری داشته باشیم، شاید تا حدودی موفق شویم.

حبیب اله بوستانی خاطرنشان کرد : انجام هرگونه برنامه‌ریزی و فعالیت در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین نوجوانان جامعه از چند جهت واجب و گریزناپذیر به نظر می‌رسد؛ چرا که از یک طرف با کاهش آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پر خطر در مدارس، ضریب امنیت اجتماعی بالا رفته، از طرف دیگر سرمایه‌ای که به دلیل افت تحصیلی و فرار از مدرسه هزینه می‌شود، کاهش می‌یابد.

IMG 9799

وی ریشه اغلب آسیب های اجتماعی دانش آموزان را در عدم آشنایی کافی آنها با مها رت های اجتماعی دانست و گفت : متاسفانه جوانان امروز خود را نشناخته اند وبه توان وقدرت فراوان خود باور ندارند،به علاوه از شرایط وموقعیت اجتماعی خود آگاهی ندا رند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی دشتستان عمده آسیب های اجتماعی را از علل و عوامل خارج از مدرسه دانست و گفت : آسیبهای اجتماعی دانش آموزان که ناشی از عدم استفاده صحیح از اینترنت، خشونت، طلاق والدین، اعتیاد، بزهکاری و... می باشد که باعث ایجاد مشکلات مختلفی برای دانش آموزان می گردد .

بوستانی یکی دیگر از برنامه های آموزش و پرورش در مدارس را طرح یاریگران زندگی عنوان کرد و افزود : این طرح الگویی برای خودمراقبتی دانش‌آموزان است که در سطح مدارس با هدف آموزش دانش آموزان و خانواده ها در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی اجرایی شده تا مدرسه به مکان تمرین زندگی و فضایی لذت بخش برای یادگیری تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد : شیوع ویروس کرونا سبب تعطیلی مدارس شد و در شرایط کنونی به لحاظ غیرحضوری شدن فرآیند تعلیم و تربیت، این مهم توسط دانش‌آموزان و با ارتباط گیری مربیان و تسهیل گران در قالب شبکه آموزشی شاد و سایر پیام رسان های داخلی صورت می‌گیرد.روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان

IMG 9779IMG 9802IMG 9816IMG 9830IMG 9836IMG 9839IMG 9842IMG 9846IMG 9853IMG 9864IMG 9872IMG 9874IMG 9876IMG 9881

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه