جمعه, 28 شهریور 1399 - Friday, 18 September 2020

سخن مردم : آمران امر به معروف و نهی از منکر روستاهای برمک، بشیر آیاد و جتوط بخش سعدآباد شهرستان دشتستان هم¬زمان با دهه کرامت در آیینی با حضور اکبر حاجب فرد بخشدار و جمعی از مدیران این بخش معرفی شدند.

sokhanemardom 211

به گزارش سخن مردم : مسئول مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر در این مراسم گفت: بزرگ-ترین معروف، دفاع از نظام جمهوری اسلامی ایران است که این مهم به دست مدیران لایق، متدین، انقلابی، پرتحرک و کارآمد حاصل می¬شود و علاج این کار آن است که همه مردم به مسئولیت شرعی، انفلابی، سیاسی و واجب حتمی خود یعنی امر به معروف و نهی از منکر عمل نمایند.

سرهنگ خضر فقیه اظهار کرد: استقلال هر کشور اسلامی بر مبنای اطاعت¬پذیری از دین اسلام و رهبری آن جامعه است که مبارزه با استکبار و زورگویی، ظلم¬ستیزی، تدین و پایبندی به نظام اسلامی در همین زمینه تعریف می¬شود.

وی به مشکلات اقتصادی موجود در جامعه اشاره و تصریح کرد: ریشه مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم در «فعال نبودن تولید داخلی» است.

این یادگار دوران دفاع مقدس تأکید کرد: وقتی تولید داخلی متوقف و یا کند شود متأسفانه همین وضعی پیش می¬آید که امروز شاهد هستیم یعنی رکود بر کشور حاکم می¬شود و وضع زندگی و معیشت مردم دشوار می¬شود که تلاش در جهت بهبود این وضعیت، امر به معروف و نهی از منکر است.

مسئول مجمع رهروان امر به معروف استان بوشهر یادآور شد: نوجوانان و جوانان انقلاب اسلامی نقشی مهم و تأثیرگذار در جامعه دارند و لازم است این قشر به خوبی تربیت شود چرا که آنان، آینده¬سازان کشور بوده و نیاز است تا در عرصه¬های مختلف پای کار باشند.

سرهنگ فقیه در ادامه با اشاره به فعالیّت¬های مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر در استان بوشهر گفت: مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر یک سازمان مردم نهاد است که این مجمع در استان بوشهر چند سالی است که راه¬اندازی شده و در عرصه-های مختلف امر به معروف و نهی از منکر به فعالیّت می¬پردازد.

وی خاطرنشان کرد: حجاب تنها موضوع امر به معروف و نهی از منکر نیست بلکه موضوعاتی مانند اشتغال، بهداشت و ... نیز در این حوزه قرار دارد که مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر کار بر روی این موارد را به صورت جدی دنبال می¬کند.

مسئول مجمع رهروان امر به معروف استان از تشکیل کارگروه¬های متعدد در این مجمع خبر داد و اذعان کرد: افراد متخصص، متعهد، مؤمن و انقلابی توسط این کارگروه¬ها شناسایی و در عرصه¬های گوناگون امر به معروف و نهی از منکر بکارگیری می¬شوند که این کار تأثیرات مطلوبی را در این زمینه داشته است.

فقیه در بخش پایانی سخنان خود به مشکلات فضای مجازی اشاره و ابراز کرد: فضای مجازی مشکلات زیادی را برای نوجوانان و جوانان به وجود آورده است که لازم است برای حل آن چاره¬اندیشی شود.

بخشدار سعدآباد نیز در این مراسم گفت: آمران امر به معروف و نهی از منکر وظایفی بر عهده دارند که لازم است وظایف خود را با هماهنگی مسئولین و در مسیر مشخص شده به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

اکبر حاجب فرد در ادامه بر اعلام آمادگی بخشداری سعدآباد برای همکاری لازم و کامل با مسئولین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر این بخش خبر داد.

در این مراسم علی برامکی، سید عیسی مهدیان و محمّد رضا نبی دوست به ترتیب به عنوان آمر امر به معروف و نهی از منکر روستاهای برمک، بشیر آیاد و جتوط بخش سعدآباد معرفی و احکام خود را دریافت کردند.

sokhanemardom 212

sokhanemardom 213

خبرگزاری بسیج بوشهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

عضویت در خبر نامه