یکشنبه, 26 ارديبهشت 1400 - Saturday, 15 May 2021

سخن مردم : اصناف یکی از بزرگترین نهادهای مدنی در سطح جامعه مي باشد كه در تأمین و توزیع کالا و خدمات نقش بسیار اثرگذاري دارد.

sokhanemardom 41

به گزارش سخن مردم : اتاق اصناف شهرستان دشتستان متشكل از ٢٤ اتحاديه صنفي و با دارا بودن ٩١٦٤ واحد صنفي داراي پروانه كسب و تعداد ٢٢٩١٠ شاغل در حوزه اصناف سهم بسزايي در حوزه اشتغال دارد.

در حال حاضر مشكلات متعددي اعم از افزايش تعرفه برق تجاري و حق بيمه كارفرما و كارگران، فعاليت غير قانوني صنفي در واحدهاي مسكوني، روزبازارهاي بدون مجوز، ماشين هاي دوره گرد و خدمات سيار اصناف را تهديد ميكند، همچنين در چند سال اخير با تورم شديد و شرايط اقتصادي حاكم بر كشور، ضمن افزايش اجاره بهاي واحدهاي صنفي تجاري براي مستاجرين و همچنين نوسان نرخ ارز و به دنبال آن عدم ثبات و افزايش قيمت كالا، اصناف با سرمايه در گردش خود قادر به تامين كالا نيستند.

همچنین با پيدايش بيماري كرونا در سطح جامعه و تاثير مستقيم بر كسب و كار و ورشكستگي تعدادي از واحدهاي صنفي در همين ابتدا كه قطعا در ادامه راه نيز شاهد خواهيم بود با شيوع بيماري در روزهاي اخير، اصناف به دليل نوع ارتباط كاري مستقيم با مشتريان بيشتر در معرض ابتلا هستند كه در اين راستا براي حفظ سلامتي خود و شهروندان خواستار همكاري بيشتر اصناف با شبكه بهداشت و درمان شهرستان و رعايت شيوه نامه بهداشتي مد نظر وزارت بهداشت هستيم.

در پايان ضمن گرامیداشت و تبریک روز ملی اصناف، از دولتمردان انتظار داریم با حمايت از كسبه و بازاريان براي داشتن اقتصادي سالم و پويا، به بخش صنوف كشور توجه بيشتري داشته باشند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه